Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Převodovka na 307 K.O.


Michel Cuisseau

Recommended Posts

Zdravím kolegové se lvem ve znaku, vypadá to, že původní převodovka na naší 307 1.6 80 kW, r.v. 2001 se začíná rozpadat. Za jízdy na 2., 3., 4. a 5. stupeň si připadám jako ve fabii htp, tak strašný zvukový projev to má. ;) Původně jsem myslel něco s motorem, ale teď už je jasné, že to je převodovkou. Při záběru, nebo brzdění motorem je slyšet pravidelný jakoby klepavý zvuk s frekvencí zvyšující se s rychlostí jízdy (ne s otáčkami motoru). Na jedničku a zpátečku nic slyšt není, neutrál taky bez projevu. Mám podezření, že chybí část zubu nějakého kola. Ale tolik k popisu závady, to jen pokud by to někomu přišlo povědomé, tak budu rád za jakékoliv vodítko, co to je/co s tím.

 

Jinak ale spíš sháním, novou (jinou, starší) převodovku na výměnu, případně repasi, ale opravné sady jsou prý řádově cenově na stejno jako nová převodovka. Navíc mám problém, že dle serviceboxu mám na autě typ 20cn20 a ten se prý hodně obtížně shání, případně je cenově poměrně vysoko. Možná nic jiného nezbyde, ale prý se na tuhle motorizaci dávaly i převodovky 20dn12, tak můj dotaz zní, neřešil jste někdo výměnu za tento typ, nevíte, v čem jsou rozlišné, zda by nebyla šance to zaměnit?

 

Budu rád za každou radu, jak to řešit... Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lišit se budou stálým převodem dle země určení. Jinak oprava převodovky, pokud by si to člověk nedělal sám je finančně nesmyslná při cenách ojetých. Pokud půjdeš cestou ojeté, určitě se vyplatí vyměnit gufera pro poloosy a první olejovou náplň vyměnit ve zkráceném intervalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...
V 4. 1. 2016 at 17:22, Michel Cuisseau napsal:

Zdravím kolegové se lvem ve znaku, vypadá to, že původní převodovka na naší 307 1.6 80 kW, r.v. 2001 se začíná rozpadat. Za jízdy na 2., 3., 4. a 5. stupeň si připadám jako ve fabii htp, tak strašný zvukový projev to má. ;) Původně jsem myslel něco s motorem, ale teď už je jasné, že to je převodovkou. Při záběru, nebo brzdění motorem je slyšet pravidelný jakoby klepavý zvuk s frekvencí zvyšující se s rychlostí jízdy (ne s otáčkami motoru). Na jedničku a zpátečku nic slyšt není, neutrál taky bez projevu. Mám podezření, že chybí část zubu nějakého kola. Ale tolik k popisu závady, to jen pokud by to někomu přišlo povědomé, tak budu rád za jakékoliv vodítko, co to je/co s tím.

 

Jinak ale spíš sháním, novou (jinou, starší) převodovku na výměnu, případně repasi, ale opravné sady jsou prý řádově cenově na stejno jako nová převodovka. Navíc mám problém, že dle serviceboxu mám na autě typ 20cn20 a ten se prý hodně obtížně shání, případně je cenově poměrně vysoko. Možná nic jiného nezbyde, ale prý se na tuhle motorizaci dávaly i převodovky 20dn12, tak můj dotaz zní, neřešil jste někdo výměnu za tento typ, nevíte, v čem jsou rozlišné, zda by nebyla šance to zaměnit?

 

Budu rád za každou radu, jak to řešit... Díky

Ahoj, pred casem jsi resil vymenu  predovky na sve  307... dozvedel  jsi  se prosim nejake mozne  zameny? 

Popr. nenasel  jsi  nekde cim se  prevodovky  lisi... pomery prevodu  nebo  jinak? 

 

Diky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...