Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Učí tu někdo lyžovat? - asi vyřešeno, Pavel pojede na lyžařský tábor do Krkonoš


Medvěd

Recommended Posts

Včera jsem se vrátili z hor Velké Úpy,děti poprvé na lyžich holka 8 let,kluk ted v lednu 5 let,

jelikož já jsem na lyžích stál naposledy na střední a manželka taky,výuku jsme svěřili  lyžařské školičce Aron sport,mají vlastní vlek a kopeček v cené výuky+ lyže den za 99kč.Nědělal jsem si iluze a byl by uspěch kdyby sjeli dětský  kopeček a uměli zastavit,vše předčilo očekávání a fakt jsem koukal co dokáží naučit.Oba měli individual vyuku ,každý svého instruktora.Holka po 2xhodinách zatačela,brzdila samozřejmě v pluhu,takže na 3 hodinu už ji instruktorka vzala na modrou sjezdovku a tam si jezdili a fakt ji to bavilo a bylo to vidět,kluk zatím jen na dětském kopci ta zatačel,brzdil ,ale asi ho to moc nebavilo ,sice dělal co instruktor,ale po hodině už jezdit nechtěl a chtěl jít na pekáč...

u holky budu pokračovat tam to má smysl,u kluka rok počkám nebo pokud bude chtít tak ho vezmu na lyže ,ale lámat to nebudu...

jinak oba jezdili bez problému na laně,holka pak i na kotvě.....

a já na lyžích stál po 20 letech a nějak se to nezapomíná a oproti starým rovným lyžím carvingový lyže jezdí pěkně,sice jsem se jen smykal,ale ochotně to zatáčí....

když pojedu s dětma nechce se mi stát pod kopcem a čekat na ně,tak se do toho budu muset obout...

Ve velké úpě prázdno na vlek se nečekalo,paráda po nás už to tam začínalo najíždět na prazdniny a bude asi mazec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, oddie napsal:

Leda zapomeň, že se nejdřív naučí na běžkách. To je pro děti o řády těžší než ty sjezdovky. Kór s dnešním materiálem a možnostmi dětských parků se na sjezdovkách naučí v podstatě hned, kdežto ty běžky, aby to tak nějak kloudně jelo, poberou až o dost větší děti a za delší dobu.

A učit ji sám taky není nejlepší nápad. Bez ohledu na to, jak dokonale to sám umíš, pro to dítě je nový "strejda" nebo "teta" úplně jiná výzva, bere to úplně jinak, nedělá jim ofuky jako rodičům, a hlavně ti strejdové a tety na rozdíl od tebe umí UČIT. Takže jestli chceš, aby začala na lyžích, seber ji, prdni ji do šišule na kurz a běž na pivo. Pak ti může po pár lekcích ukázat, co se naučila. Tipů na dětský park se školičkou, kde mají koberec na začátek, a lano na pokračování, tu bylo x - Pomeski, Harrachov, Lipno park atd. 

Chápu jak to myslíš ale na učení se na kole nebo plavání taky nebudu mít instruktora, takže plánuju ji to naučit sám ať znám výhody skolicek. Když to nepůjde tak posupajdi do ski schule :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká plavání, tak to jsme měli na ZDŠ, kdy jsme jezdili do bazénu v ČB. Naučili se tam plavat všichny spolužáci. Na lyžích jsem byl na ZDŠ a na učňáku. Od té doby jsem na lyžích nestál. Lyže jsou uložené někde na půdě. Jak píší někteří, že byli u moře později, tak i já poprvé viděl moře ve 40ti. Přiznám se, že to byl pro mě velký životní zážitek. Bylo to na Makarské riviéře. Nejen moře mě dostalo, ale i cesta s 406.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...