Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chyba ABS, ESP, Parking brake....!?


Návštěvník

Recommended Posts

Ahojte, dnes sa mi rozsvietila kontrolka s vykricnikom a displej zobrazil postupne tri hlasky (vid obrazok):

 

- ESP/ASR system faulty

- ABS braking system faulty

- Parking brake faulty

 

Vozidlo je pojazdne, vsetko funguje, len uvedene systemy nie. V prirucke som nic nenasiel. Neviete o co sa jedna?? Mali ste s tym skusenost?

Bol som aj v servise, samozrejme po prichode do servisu uz bolo vsetko OK, zazname o chybach nic!! Potom som presiel cca 100 km a znova sa to rozsvietilo.

 

Dakujem za rady :papa

post-48773-0-78692200-1451246395_thumb.j

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky, to vypadá jako na nějaký obecný pokles napětí v síti auta.

Pamatuji si, že v Citroenu C5, když mi klekla baterie, tak při pokusu o start, pokleslo hodně napětí a hned vyskočila závada o vadnosti ESP/ABS, Airbagu. Závada přitom byla pouze v nízkém napětí a po dobití baterie hlášky zmizely. Toto vypadá na podobnou závadu, možná nějaký špatný kontakt nebo podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím ale mě na 10/2014 FL mi na můj vkus dost často vyjede hláška Economy mode.

Je to třeba i po nasednutí do garáže před startem.

Doufám že po roce a 15 tis.km nemám baterku na odpis......

Aby to nebyla nějaká vadná serie.

Upraveno uživatelem Dodo1976
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky, mně se stalo zatím asi dvakrát, že před nastartováním v garáži tam byl economy mode, ale to bylo tím, že se několikrát otevíraly dveře, rozsvěcovala se lampička,..

Nevím přesně, kdy se auto do tohoto režimu přepne, ale většinou to je po 30 minutách rádia bez motoru a nebo když poklesne napětí pod určitou mez.

Jestli se ti to přepíná často, aniž by třeba běželo rádio, tak je to divné.

Pokud ti ale motor i teď v zimě chytá normálně, tak by baterie být špatná nemusela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte - dnes som mal presne ten isty problem. 

rano nastartujem vsetko OK. Prejdem cca 25km necham 3hod stat a po nastartovani presne tie iste tri hlasenia (parking, ABS, ESP v cudu). Prejdem naspat 25km necham 2hod stat - nastartujem vsetko OK - prejdem cca 30km a vypnem len na 10 minut. Nastartujem a zas vsetky tie tri hlasenia. Idem zajtra do servisu, ale tiez sa obavam, ci na nieco pridu, ked to raz ukazuje ako chybu a inokedy nie.

Kazdopadne skusal som a pocas tych rozvietenych chybovych hlaseni  tie systemy naozaj nefunguju (ABS nefungovalo) - nie je to len chyba hlasenia.

 

dam vediet co mi na to povedia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepovedali mi vela - len to ze to opravili a ze islo o opravu kabelaze k zadnym kolesam.

 

P.S. Ale samozrejme ze Murphy zauradoval - nakoniec som cakal na termin do servisu az do utorku - celych 5 dni som chodil s chybovymi hlaseniami a v to rano ked som siel do servisu tak nic, ziadna hlaska a vsetko v poriadku  :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...
  • O 3 měsíce později...

Měl jsem stejný problém. ABS,ESP, aut. odbrzďování ruční brzdy nefungovalo. Oprava kabeláže k zadním kolům u mě spočívala v tom, že jsem měl v kabelovým svazku přerušený jeden drátek, který jsem spojil a bylo hotovo-opraveno. Jednoduše napsáno, ale něž jsem drátek našel.......:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Přerušený dráty byly pod autem, v zadní části, tam kde je rezerva. Je tam svazek, který se rozvětvuje a v žíle, která vede dopředu jsem to našel. bylo to pod izolací, ale podezřele nalomený. Tak jsem rozřezal a nešel zaoxidovaný drátek. Píšu schválně drátek, protože jak známo, Peugeot má průměry drátků spíše menší, než předimenzované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne zvyklo vypisovat ABS fuilure ked som mal slabo dobitu baterku. Po dobiti alebo dlhej jazde to prestalo.

teoreticky, teraz ked je zima, sa moze vonku vybijat rychlejsie. Ja sice parkujem v garazi, ale cez tyzden robime len kratke jazdy do skolok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...