Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 páčka smeroviek


packo4

Recommended Posts

Dobry den mam problem s Peugeot 406 2.0 HDI r.v 2003 a preto prosim o radu.

 

Problem je ze sa mi zapina sama lava smerovka padne hocikedy proste nedrzi poriadne na svojom mieste.

Na internete som nasiel nove packy ale pocul som ze od 2003 sa musia vymienat obidve packy ako celok a nie iba lava alebo prava.

Je to pravda ?

 

Nasiel som na ebay a inych strankach ze predavaju len samotnu lavu packu ktora je kompatibilna s 1995 - 2003.

 

Preto sa pytam vas skusenejsich o radu.

Vopred dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten bílý aretační čudl se ochodil. Je možná oprava, nebo nahrazení jiným čudlem, např. z vrakáče - myslím, že pasuje i ze stěračů. Komu se s tím nechce zabývat, strčí pod páčku kousek molitanu.

 

1995-2003 není ono, to je právě úplně jiná páčka.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni na páčku rádia, je kulatá. Ty máš placatou, tzn. úúplně jiný systém.

Montovat to lze, je to složitější, lépe, když s tím někdo má zkušenosti.

Máš zřejmě páčku jako je v mém podpisu inzerát, typ č.2.

Já přesně nevím, jak to borci opravují, zda ten bílý plast přibrousí do špičky, pružinku podloží, anebo čudl rovnou vymění.

Dej si hledání "bílý čudl" nebo "bílý plast".

Já tady píšu hlavně proto, abys nevyhodil peníze, nejdříve nastuduj informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravu přeskakující páčky blinkrů jsem dělal letos na jaře. Kolíčky jsem koupit na Ebay za asi 1euro/kus. Odkaz na ně byl tady na foru. Nejsou jako originál který je z teflonu nebo něčeho takového. Tyhle jsou z obyčejného PVC, působí dost lacině, mají trošku jiný tvar, ale fungují. Jen jsem je před použitím ještě trošku dohladil šmirglem. Pokud by byly problémy, byl jsem připravený dát do páčky blinkrů origoš kolíček z páček stěračů, který je jako nový a do stěračů dát tu kupovanou napodobeninu. Ale zatím to není třeba, chodí to úplně bez problému.

 

Při opravě jsem postupovat podle podrobného návodu, který je tady na foru. Nejsem moc zručný, ale zvládnul jsem to podle toho návodu. Je fakt, že poprvé mi to trvalo asi 3 hodiny, ale z toho jsem hodinu dával dolu airbag (vycvakávací mechanismus) a další hodinu + hromadu sprostých slov trvalo, než jsem přišel na to, jak rozpojit ty dva konektory k airbagu :D Když jsem to pak celé složil, nešla páčka vůbec, protože jsem ji tam špatně vrátil. Následná druhá rozborka + sborka zabrala do půlhodiny. Když se ví, jak na to, je to pak už rychlovka ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj chapem zrucny som uz zopar rokov opravujem telefony a notebooky a taketo vecicky takze toho sa nebojím len to ze kupovat to cele za 200€ je podla mna somarina ked staci vymenit len tiu bielu blbost a pojde to ako ma.

dik za odpovede ked sa dostanem k autu napisem sem to vinko :)

takze mi podstate staci spravit taketo nieco ? https://www.youtube.com/watch?v=m27z4nlWU5Q vymenit tu bielu somarinku a poskladat nazad ?

Upraveno uživatelem packo4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi zručný, určitě vyměň jen ten kolíček. Já jsem to dělal podle tohoto návodu

https://www.peugeot-club.com/topic/54310-p307-navod-demontaz-pacek-pod-volantemávod-demontáž-páček-pod-volantem/ je to sice na 307, ale kromě demontáže airgabu je to stejné. U 406 musíš akorát vrazit plochý šroubovák ze spodu volantu do té díry a trefit tam takový vycvakávací mechanismum. Na poprvé mi to zabralo asi hodinu :D

Nějak takhle to tam vypadá: http://tinypic.com/player.php?v=6ht1g4&s=8#.VlQUAWeFOCg

 

Koupil jsem něco takového, koukám, že cena stoupla http://www.ebay.co.uk/sch/sis.html?_nkw=PEUGEOT+CITROEN+99+05+DAV+COM2000+floppy+Indicator+Stalk+Switch+Repair+Plunger&_itemId=111345630179&_trksid=p2047675.m4099

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím všetkých,

mam podobný problém s páčkou smeroviek na P206 r.v.2003. Páčka je pevná, nepadá ale keď zapnem smerovku, tak blikne 2-3

a prestane,stačí sa jej len dotknúť a bliká ďalej. Stáva sa aj to, že hneď po štarte svietia stretávacie svetla, aj keď nie sú

vôbec zapnute opäť stačí iba ťuknúť na packu a svetla sa vypnú. Z času na čas sa samovoľne vypína

hmlovka alebo diaľkove svetlá. Celý COM 2000 som mal už dva krát rozobraný a zdá sa mi to byt mechanicky v poriadku. Menil som aj ten aretačný kolíček

z páčky stieračov na smerovkovú a tiež tie pohyblivé kontakty ktoré sa posúvajú po doske, ale žiadna

zmena.

Tak sa chcem len opýtať či by to nemohla byt aj nejaká iná chyba... možno software v BSI alebo zlý spoj.. a podobne. Ak mateniekto s týmto problémom skúsenosti alebo nejaké typy sem s nimi... budem vďačný za

rady.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začalo ti to robiť po rozobratí páčok? Ak hej, tak bude najskôr problém k kontaktoch, ktoré sú na páčke. Keď som rozoberal páčky po prvýkrát, tak som musel trochu vyhnúť nejaký kontakt na nej a svetlá a tuším aj smerovky si potom robili čo chceli...nezostalo nič iné, len to rozobrať, vyhnúť do správnej polohy a opäť zložiť. Kontakty tým pádom neboli na tom správnom mieste.

 

Edit: Inak ja mám na volant v 406 takýto "zlepšovák"...Dlhý plochý skrutkovač, v mojom prípade 5x150mm (aký bol navyše), do hrotu som zarezal brúskou (do tvaru U) a pružina padne presne do zárezu. Skrutkovač teda strčím kolmo a vždy zapadne presne. Okrem volantu sa skrutkovač dá využiť na rozobratie fénu a podobných vecí.

post-42487-0-41274100-1452447620_thumb.j

post-42487-0-98578500-1452447651_thumb.j

Upraveno uživatelem misho.1709
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samotnú  smerovkovú  páčku som ešte nerozoberal, mal som rozobratý iba ten celok v ktorom sú páčky uložene. Ono to takto funguje (skôr teda nefunguje) od kedy som auto kúpil,

čo je asi rok. Ale keď som to rozoberal prvý krát, bolo vidno že už s tým bolo niečo robene.  Misho ty myslíš kontakty pod tým otočným koncom páčky? Dá sa to vôbec nejako rozobrať, ten otočný koniec a prstenec na zapínanie hmlovky?

Upraveno uživatelem jarikuri
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...