Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P208 JBL - zvuk


Peetan

Recommended Posts

Zdravím všechny, mohli byste prosím někdo napsat, pokud máte ve svém voze JBL (nejraději v 208, protože systémy a provedení se budou asi v jiných modelech lišit), jaké jsou vaše dojmy z tohoto systému ? Jak už jsem psal jinde v hodnocení nového auta, JBL mě docela dost zklamalo. Vzhledem k různým proklamacím spolupracovalo JBL s Harmanem a systém měl být optimalizovaný atd atd.. Pokud mohu napsat svůj názor, výkon by byl celkem dostatečný, možná mohl být i ekvalizer (budíž, pokud je systém zvukově optimalizovaný), středobasové reproduktory ve dveřích nejsou tak nejhorší, možná mi vadí zbytečně "ostré výšky". Co je však u mne totální propadák, je subwoofer. JBL mám v druhém autě C5, kde je instalace bez subwooferu. Podání, výkon je slušný, ale chybí nejhlubší basy. Proto jsem se na woofer docela těšil, bohužel nikde u prodejce nebyla možnost JBL otestovat. Měl jsem ve svém předchozím Grande Puntu též orig. systém od Fiatu, subwoofer v kufru byl poměrně malý, plastový, nijak zvláště tlumený, osazený 10 cm dvoucívkovým basáčkem a basy dokázal podat celkem silné, pevné bez extrémního zkreslení. JBL subwoofer by dle popisu měl být osazen 17cm též dvoucívkovým basáčkem (takže nějaký pomalu dvojnásobný průměr) Bohužel podání basů je pouze DRUM BRUM (těžko jinak popsat  :aut - přijde mi, jako by dělicí frekvence wooferu byla někde strašně nízko, navíc se ozývá ze subwooferu drnčení a řekl bych i zkreslení ), takže o nějakých trochu slušných basech v autě se nedá ani hovořit - tyhle podivné zvuky slyším přímo z woofru, v prostoru mi přijde že nic. Mohou být dvě věci - buď je systém JBL takto mizerně navržen a zkonstruován a pak nezbývá než se s tím smířit anebo druhá varianta je nějaký technický problém - což se mi zdá jako méně pravděpodobné. Pak by to bylo na nějakou reklamaci, ale bez nějakého porovnání, vašeho názoru těžko mohu vyrazit reklamovat  :mad: tak bych byl rád za vaše poznatky, děkuji předem

Upraveno uživatelem Peetan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Ahoj, mám 208 (2014) s JBL a za mě super. Z počátku jsem měl tedy problém s rezonancí v pravých předních dveřích, ale zavezl jsem to do servisu a plasty ve dveřích dotáhli (měl jsem najeto cca 8000km, teď mám 32tis a zatím to drží). Je pravda, že skladby se silnějšími basy JBLko nedává, to právě kvůli těm plastům - začne se mi vždycky chvět celý interiér :nevim Ale jinak super. Dokonce co jsem měl možnost porovnat, tak to hraje daleko líp než základní audio v BMW/Mini.

Jak jsi to nakonec vyřešil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na audio mi kouknul známý, co se tím živí. Základní problém subwooferu je ten, že měnič vyzařuje přímo proti překážce, tj. koberci, který SW kryje. Že je mřížka SW nahoře je sice hezké, ale vyzařování měniče proti překážce (koberec) a nikoli do volného prostoru způsobuje pazvuky (koberec zjednodušeně drnčí). Udělá se úprava, tzn. koberec proti měniči se vyřízne, osadí se nějaká mřížka a mělo by to být určitě lepší. Takže reklamovat konstrukci, provedení ? - prostě Peugeot to tak dělá....

nemalou útěchou mi je, že v Citroenu C5 Tourer, co máme jako další v rodině,  za více než mega je v případě příplatkového Hi-Fi ozvučení (za velmi nemalý peníz, zcela nesrovnatelný s P208) je SW velmi podobného průměru skryt pod podobným kobercovým, vyjímatelným krytem vpravo v zavazadlovém prostoru a zvukově se chová zcela podobně. Je vidět, že výrobci aut, přestože nabízí nelevné příplatkové výbavy s názvem Hi-Fi, se chovají iracionálně a ignorují zásadní audio pravidla . Chápu, že audiosoustava v autě je větší problém, nicméně pokud za "Hi-Fi" chtějí nemalý příplatek, očekávám za to alespoň nějaké zdání kvality....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha aha, zajímavé. Já se v tom nechci moc vrtat, dokud ho mám v záruční době...asi by se jim to v Peugeotu nelíbilo, kdyby něco...

Mně spíš vadí drčení plastů v interiéru - dveře/A sloupky...po zvýšení hlasitosti...ale vím, holt pořád je to levný auto:) V tomhle mi zas přišlo fajn řešení právě BMW/Mini, kdy basové reproduktory jsou umístěné pod sedačkou řidiče/spolujezdce a nic v tom případě nemůže rezonovat...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...