Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sedadlo řidiče


hanys

Recommended Posts

Mám dotaz. Vlastním již  12 let 307SW a již dvakrát  bylo měněné sedadlo řidiče ( zas tak moc nevážím 90kg a sedám si běžným způsobem). Opět se vnější strana čalounění sedadla začala hroutit a po sedadlem jsou kousky pěnové hmoty a sedadlo se lehce propadá. Dle servisu je to celkem běžné , leč nový sedák stojí cca 10 000 ( s vyhříváním). Máte s tím, prosím, nějakou zkušenost a je možné sedadlo nějak opravit?  zkoušel jsem i vrakoviště , ale bez úspěchu :o H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to uz zjistoval. Mam stejny problem. Bohuzel frantici to delaj tak sikovne ze misto aby vyrobili pu penu a navlikli na to potah, tak to delaji tak, ze usiji potah a penou to vyplni, takze latka je od peny neoddelitelna a tudiz neopravitelna. Ptal jsem se ve trech autocalounictvi a vsichni mi rekli to same nezavisle na sobe. Bohuzel. Premyslel jsem ze bych si nechal usit potah na miru a pod nej bych to aspon vystlal aby me netlacila armatura sedaku do pr....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě. Na vrakáči koupíš sedák spolujezdce (500) a přehodíš (hodina práce). Je fakt, že na pravé straně u řadičky zůstane otvor v látce, ale ten zamaskuješ kouskem látky z minulého sedáku.

Vyzkoušel jsem to.

Vyhřívání jsem neřešil, zkus koupit s vyhříváním...

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To můžeš.

Sedadlo spolujezdce pravé (z CZ auta) má výhodu, že je na každém vrakáči, že z něj nikdo nevystupoval doleva, takže určitě není prolomené, a vrakáčista za ně nebude chtít moc peněz, protože málokdo ví, že se takto dá použít. Samozřejmě vyber stejný vzorek a odstín, jako máš v autě.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Učit se správně nasedat do auta, pokud to (ještě) neumíš, není vůbec hloupé. Hloupé je vědět o chybě a nechtít ji napravit, jenom ji opakovat... :D

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvalita sedáků je trochu problém. Většina 307 co jsem viděl ho má prosezený a vnější strana přez kterou se sedá zborcená. Kamarád sedačku vyndal a zespda pod pružiny strčil desku z tvrdého molitanu z madrace. Má 120kg a sedačka byla jak lavor. Tuším, že tam ještě mezi pružiny a ten molitan přidal lamely z roštu z postele. Zatím mu to drží. Ten bok taky nějak vycpal tuhou pěnou. Je to asi stejný problém jako prošoupaná guma okolo dveří. Prostě to není tím, že někdo neumí nastupovat, ale konstrukcí. Tady je totiž ta pěna vypěněná  a slepená přímo s potahem, (taková specialita) a asi to není nejlepší. Mě zatím sedák drží, jenom mně přestalo fungoval vyhřívání. U většiny aut se dá potah sundat a vyhřívání opravit nebo vymněnit, tady to nejde, je to všechno slepené dohromady. :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz, pokud tedy nahradím řidičovo sedadlo za sedadlo od spolujezdce,např. ze šroťáku, tak ale budu mít sklápění sedadla na druhé straně a navíc řidič má ještě zvedání sedadla, které spolujezdec nemá? Nebo se budu muset s tímto nedostatkem smířit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, jenom molitan s potahem. Potah je nalepený, tzn. musíš sehnat stejný vzorek a odstín, jako máš. Jsou odstíny šedé, modré, zelené...

Já jsem ten molitan koupil za 500, zatímco celé sedadlo je asi za 1500 na vrakáči. Půjčili mi celé, a odstrojenou kostru jsem pak vrátil.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...