Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výsuvná obrazovka P5008


Jirous

Recommended Posts

Řek bych tu jak to jde, ale nesmí se tu psát sprosté, takže se to nedozvíš... Ale vážně, napřed vypáčit nahoru okrasný kryt, potom odsroubovat tělo panelu a pak problém jeden kabel nejde odpojit. Mě to dělá taky a myslím že je to potenciometrem na aktuatoru. K němu se dá dostat jen po demontáži krytu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po pravdě nevím, mě to třeba teď, když je "zima", skoro neblbne. Možná by stačilo vyčistit nějakým sprayem. Sám jsem to ještě nedělal. Napřed jsem chtěl úplně demontovat a doma na to juknout. ale zastavil mě přívodní kabel, který vede někam k odkládací schránce. Konstruktér u Peugeotu je opravdu koko-"/t, takhle pitomý panel jsem ještě neviděl. Nedokážu pochopit proč na něj nedali konektory a proč nevedou přívody odspodu, je tam evidentně místa dost. I konstrukce aktuátoru a kloubu displeje je dětinská. 

Nicméně jsem odběhl od tématu, vzhledem k tomu, že mi během pohybu panel skáče sem a tam jako koza, jsem nabyl dojmu, že blbne zpětná vazba při pohybu panelu. Tomu nasvědčuje i hladký pohyb panelu při ručním pohybování s panelem sem a tam ( nikde žádné přeskakování převodu). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

tak jsem obrazovku dnes rozebral a zahejbal jsem s tím tlustým kabelem. Začalo to sebou vrtět a problikávat displej tak jsem ten kabel zastrčil (zatlačil) jako víc do vnitř displeje a najednou bylo vše OK :potlesk . Zandal kryt a uvidím. Teď to funguje parádně. Jsem zvědav jak dlouho.

Do nějakého většího rozebírání se mi nechtělo  :bojim . Čas ukáže co dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Potřeboval bych schema zapojení displeje, nemáte ho někdo? Eventuálně kde se dá sehnat? Displej pořád zlobí, po zahýbání s kabely je to chvíli ok, takže buď kabel, nebo konektor? Navíc jeden z kabelů leze rovnou do palubky, to to vymysleli fakt skvěle :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 4 týdny později...

V autoservisu Famko Brno mi kromě neopravení panelu pomohli ještě s jednou věcí, perfektně mi odřeli celé auto. Teda oni tomu říkají mytí, ale na celém autě jsou mikroškrábance, jako by ho celé někdo přejel starou houbičkou na nádobí. Zuřím, všude lítají prostitutky a jiné pozdravné výrazy a přemýšlím co s tím udělám. Jediné štěstí je, že je pátek. Podle všeho mě čeká celkové leštění kastle u nějakého dovedy za pěknou pálku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Zdravím, cca před měsícem mi začal displej taky zlobit, neotevřel se úplně, případně se nerozsvítil apod...pomohlo zahýbáním levého svazku kabelu jako ostatním výše, ale tento týden zůstal displej otevřený pouze do 45° a ani hýbání kabelem nepomohlo. Dnes jsem to celé rozebral, opatrně nožem odcvakl horní/zadní kryt LCD a pod ním povolil 6 torx šroubků, objevil se plošný spoj a zjistil jsem až při detailnějším ohledání, že se ulomil červený kablík na bílém konektoru. Pro dobrý přístup doporučuji celý výklopný panel vyndat nad airbag spolujezdce tak, že opatrně vycvaknete hnědý konektor na spodní straně a povolením dvou šroubků na pravé straně umožníte větší vůli pravého kabelu, který je pravděpodobně chycen do desky napevno. Letování byla trochu hodinařina, ale nakonec se povedlo. Jen pozor, během opravy se mi pravděpodobně povedlo zmáčknout některé z tlačítek SOS nebo Peugeot Assistance (nevím které, jelikož žádné nesvítilo), takže to po chvíli vytočilo operátorku ve Francii, tak jsem se musel dvakrát omlouvat, že je vše OK a jedná se pouze o nechtěné zmáčknutí. Neví někdo, jak tyto tlačítka deaktivovat? 

LCD1.jpg

LCD2.jpg

LCD3.jpg

LCD4.jpg

LCD5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   1 registrovaný uživatel

×
×
  • Vytvořit...