Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motor 2.0 hdi v jakých je autech?


mikysedliste

Recommended Posts

Ahoj mám ve 407 motor 2.0 hdi 100kw rhr a včera byl u mně kámoš s mondeem a co sme tak koukali tak má v tom Fordu nachlup stejnej motor jak já akorát značení tdci, myslel jsem že ty motory sou jen v koncernu psa. A kdo ty motory vlastně dělá? 

Upraveno uživatelem mikysedliste
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peugeot a Ford sdílejí motory už dlouho, např. Indénor z P405 byl v Sierrách apod. Málokdo taky třeba ví, že motor od Peugeotu (resp. PRV) byl i v tomhle:

 

Back_left.JPG

 

Automobilový svět je propojený, fiatí motory jsou v kdečem, v BMW a mercedesech jsou Renaulty, v oplech Isuzu, je to všecko se vším. Navenek se všichni tváří jako velcí rivalové, ale v zákulisí je to propletenec.

 

Ten HDi motor PSA vyrábí i Ford jako Duratorq. Je to stejný motor, společný joint venture podnik.

Byl v modelech Xantia, Xsara a Jumpy, 306, 406 a Expert,Vitara a Grand Vitara, Scudo, taky Mondeo, Focus, C-Max, Volva C30, S40 a V50 a asi ho měla i další auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Indenor v 405 :myslim  V 505 ano.... a tuším, že to nebyl Peugeoťácký motor, ale vyráběla jej jakási motorárna (Douvrin?).... Monobloky druhé generace se taky vyráběly v nějaké motorárně a dávaly se kromě PSA i do Rendlů (14).... A co teprve stavebnicové motory VM ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten HDi motor PSA vyrábí i Ford jako Duratorq. Je to stejný motor, společný joint venture podnik.

Byl v modelech Xantia, Xsara a Jumpy, 306, 406 a Expert,Vitara a Grand Vitara, Scudo, taky Mondeo, Focus, C-Max, Volva C30, S40 a V50 a asi ho měla i další auta.

 

A to je řeč o jakém HDi? RHR, jak se ptá tazatel, to určitě není. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...