Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

607 2.2i 2001 antipollution, nestartuje


Teo

Recommended Posts

Pokud je jedna z ojnic jen trochu "přiohlá má jeden z pístů jinej zdvih,řízení motoru si s tím nedokáže poradit a začne serozsvěcet kontrolka motoru,dignostika hlásí různé chyby emisí,zapalování atd.Jak vypadá finální stadium tě můžu vyfotit až budu doma...Pak už se motor netočí... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Zadní strana klapky na fotkách. Tu 9 ohřívač plov komory jsem nenašel. 788eb5834e9b4c0cefb4cf80b67ff369.jpg4341c7c8cee00bef792100d27353d8ba.jpg

 

Na klapce jsem odpojil všechny 3 trubičky a přijdou mi ok.

 

Zkusím pak ještě najít odkud přesně jde to syčení. Můžu to nastartovat se sundanym filtrem ?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když tam nenecháš nasát šrouby nebo hadr tak bez filtru bez problému.Hmm,já to mám napojené vedle té trubičky co je na druhé fotce.Je fakt že je i verze bez příhřevu,v serviceboxu je více možností podle výr. čísla.Možná je kabeláž univerzální a zapojené to být nemusí,to nevím jistě.Jo ještě jedna věc,šrouby co drží parohy sání na motoru jsem k mému překvapení povolil jen oříškem v ruce bez ráčny,těsnění bylo vymačkané,tam by to taky mohlo přisávat pokud to někde syčí.Nové stojí asi 120kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlape BINGO!!! 

Dotáhl jsem ty šrouby co drží parohy! Nešly teda rukou ale ráčnou dost zlehka jo! Takže tak 1/2- 3/4 otáčky jsem vše utáhl Motor reaguje výrazně líp na plyn a nedusí se. MAP ukazuje do 50kPa  a už to drželo cca minutu na 41kPa a při tomhle tlaku to nekouří. Vyměním to těsnění. Sand se to nebude muset nějak hrozně rozebírat.

Jestli to bude ono tak je to pecka!

Díky!

PS jinak to syčení byla klapka samotná jak se pootevře tak ten vzduch co jde do ní dost hlasitě šustí když je to bez filtru jde to hned poznat....

Upraveno uživatelem Teo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozebrat to není problém,poodpojovat konektory,sundat klapku,hlavně jí nezkoušej otvírat ručně ať se neočešou zoubky na převodu.Jinak jestli se pamatuju tak ty šrouby co drží parohy sání mají poměrně malý utahovací moment,tak ať to nestrhneš.Utahovací momenty můžu najít pokud nemáš.Tak  ať se zadaří!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těsnění sání vyměněno (docela v pohodě jen se musí zespodu dole povolit dva vodorovné blbě přístupné torxy na představci). Dotaženo s citem, nesehnal jsem momentový klíč.
Klapka vyčištěná čističem z obou stran a má nové těsnění.
Nastartuju, nedusí se,reaguje na plyn, chvíli bílý kouř. ale ne černý. Projeto cca 20min. Protaženo do otáček. Jede jako pila paráda. Nedusí se. MAP Tlak na volnověch 42kPa (bylo >55 a kouřilo). Z výfuku žádné barvy nic, úplně čirý. Jdu s radostí spát.

Ale aby to nebylo tak jednoduchý: ráno vstanu nastartuju pro kontrolu jen na volnoněh a po minutce MAP popoleza z 41kPa (kdy nekouří a ok) až k 60kPa jako před výměnou těsnění a zase černě kouří.

Takže teď jdu po gumičkách vstřiků jestli to netahá falešný vzduch kolem ních. Mají z vnějšku viditelné mikrotrhlinky a hrubší povrch. Originál stojí prý 350Kč jedna :(
Pokud to nepomůže může to přisávat ještě rezonátorem sání. Nevím jak se tam dostat a dotáhnout ho. Asi koupím vyhledávač netěsnosti..

Teď ale kde sehnat ty gumičky / o kroužky vstřiků za levno!?

 

Upraveno uživatelem Teo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těsnění vstřiků 10x2,1 vyměněno za 10xcca2,35 ó-kroužky odolávají hydraulickému oleji tak snad i benzinu, jednu jsem hodil do benzinu uvidime po pár dnech. Každopádně bez změny, kouří furt.

Zkouším teda diagnostiku přes ELM327 Android appka Torque má Fuel / Air status widget a tady to asi vysvětluje proč to někdo chodí a někdy ne.

daf72c2960ee95686f85366c977a65f0.jpg

Když je to takhle tak to kouří! Chápu že to řeší směs přes lambdu která je jedna ko a nic nedává.

2069bbbe8c9851e834be5a9275f2b0f6.jpg

A tenhle nouzák je když odpojim jednu lambdu tak to spadne do nouzáku a nekouří to a tváří se to ok ale nechápu že to nedá hlášku do chyb!

Upraveno uživatelem Teo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi podařilo změřit tu zelenou přední lambdu a vypadá to že je na baterky!

9e359a01d2c742dd4add37e2ad250a2f.jpg

Ty výkyvy jsou vytáčení motoru.

ae31e6329af0d250d235610412523de8.jpg

Max jde tak takhle přes půl voltu ale to jen občas, většinou je <0,1V

Upraveno uživatelem Teo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To opravdu vypadá že je KO,pod 0,1 to jít nesmí.Já tu první taky měnil,i když nebyla úplně špatná("pomalá"),ale občas to rozsvítilo kontrolku.Po výměně dobrý.Jenom pro pořádek,nemáš před lambdou nebo blízko za ní děravý nebo netěsný výfuk?To je taky špatně.Jinak důležitější je ta první k motoru,ta řídí bohatost,ta druhá "kontroluje " emise resp. funkci katu.Nějaký zajímavý čtení   http://www.mitsubishiclub.cz/clanek/povidani-o-lambda-sondach-34

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud na tom něco děláš při odpojené baterce a něco měníš,podle mých zkušeností je třeba to projet alespoň 15-20km.Řídící jednotce docela trvá než se postupně přizpůsobí načítaným údajům.Jinak se tě může stát že odpojíš baterku,v něčem se povrtáš a pak po nastartování skvělý,ale nakonec se to pomalu vrátí do původního stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, vlkklx napsal:

To opravdu vypadá že je KO,pod 0,1 to jít nesmí.Já tu první taky měnil,i když nebyla úplně špatná("pomalá"),ale občas to rozsvítilo kontrolku.Po výměně dobrý.Jenom pro pořádek,nemáš před lambdou nebo blízko za ní děravý nebo netěsný výfuk?To je taky špatně.Jinak důležitější je ta první k motoru,ta řídí bohatost,ta druhá "kontroluje " emise resp. funkci katu.Nějaký zajímavý čtení   http://www.mitsubishiclub.cz/clanek/povidani-o-lambda-sondach-34

A jakou jsi tam dával? Koukám že Maxgear je levná i za 700... Bosh za 1300+ :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, vlkklx napsal:

dával jsem tam Bosch,na Maxgear bych si asi netroufl,přece jen je to dost podstatná součástka

servisák že jedině Bosh nebo ještě jednu značku jinak nic levnýho ani omylem :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já za ní dával cca 1200,(Bosch).Ale myslím že po 160tkm na to už měla nárok.Tu za katem jsem neměnil,sice někde tvrdí že je lepší vyměnit obě najednou,ale pokud druhá funguje tak nevidím důvod.Měnil jsem sám,jde to bez problému,jenom musí být zahřatá na provozní teplotu,jinak občas nejde povolit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vyměněno Boshka na svém místě :)

fc71446cc307420cbddbe3e08cc2e018.jpg

fda730c1f137ac230ad456878baf546b.jpg

accd2f4cd6c4afef98e7f5175254cfa0.jpg

Projeto 15 km a nekouří.Jen jednou vyskočila znovu ta chyba ale snad to bylo jen nějaký dozvuk. Doufám že to přežil katalyzátor. Uvidíme po další projížďce zítra.

Jinak než jsem ji měnil koukal jsem že ta stará na volnoběh něco občas dávala ale po otáčkách šla k nule. Prostě nejhorší když něco chvíli funguje a chvíli ne.

Upraveno uživatelem Teo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby byl špatný kat tak by to mohlo házet chybu emisí,ale auto by jelo normálně,bohatost řídí ta první lambda.Jenom taková poznámka,ty už se s tím trápíš poměrně dlouho co tu vidím,to v servise kdes to měl nikoho nenapadlo zkontrolovat při problémech s bohatostí lambda sondu?Nebo se jim to neprojevilo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Taky to nechápu. Problém s bohatostí prvně potvrzoval krtek2 tady to mi hodně pomohlo díky protože ten poslední strašnej servisak že to pálí olej, pak že ne že komprese ok a že teda fakt směs, pak tlak paliva, osciloskop atd., vše ok prý a že ECU, tak se složitě měnila. Možná toho bylo víc špatně nevím každopádně ta mini bluetooth diagnostika je moje nová povinná výbava... mít ji před rokem ...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak najeto cca 100km a nekouří ale sporadicky mi tam pořád skáče P0170 (celkem tak 4x ?) ale vysvětluju si to že se uvolňujou ty saze tak to občas chytne to lambda za kat nevím?, musí být zanesený celý výfuk, na zemi to dělalo černý koláče... Jinak to jede fajn jen spotřeba mam pocit že je tak o 20% nahoře... Doufám že se to ještě nějak ustálí a spadne. Pod 10 litrů se skoro nedá zajet, město 14.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...