Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

dá sa tankovať z kanistru?


mikexxl

Recommended Posts

Zdravím všetky kolegyne a kolegov s levom na volante,

 

zatiaľ som to našťastie nepotreboval, ale existuje možnosť naliať v prípade potreby naftu z kanistra?

 

Pozeral som do otvoru a je tam záklopka, nejde odsunúť.... Ak to náhodou niekedy budem potrebovať bude už neskoro sa pýtať :-(

 

Mám 5008 2,0 hdi 2013.

 

Za radu vopred ďakujem

 

 

m.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím jak takovat z kanystru , ale v lete se me v HR stalo to, ze me nesla na cerpacich stanicich nacerpat obycejna nafta.... u prvni benzinky jsem si myslel ze je to nejaka nestandartni situace a tak jsem jel po dalnici dal, k dalsi cerpacce. No a tam stejna situace ... vrazim pistoly do nadrze  a nechce to cerpat , respektive porad to vypina jako by tam pistole nebyla dobre zasunuta... a nesla zasunout vic.... tak jsem zasel k obsluze , kde jsem jiste vypadal jako magor co si neumi nacerpat palivo  ;) , nicmene jsem pozadal at me to prijdou nacerpat, ze me to nejde..... a borec prisel a ukazal na takouvou tu lepsi naftu a opravdu melo to jinou pistoli a uz to cerpat slo .... vzhledem k rozdilu na cene jsem jiz nadale tankoval tuto naftu , ale setkal jsem se s tim poprve - s naftou jezdim uz 10 let. s Pazoutem prvni rok...

 

Ludek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím jak takovat z kanystru , ale v lete se me v HR stalo to, ze me nesla na cerpacich stanicich nacerpat obycejna nafta.... u prvni benzinky jsem si myslel ze je to nejaka nestandartni situace a tak jsem jel po dalnici dal, k dalsi cerpacce. No a tam stejna situace ... vrazim pistoly do nadrze  a nechce to cerpat , respektive porad to vypina jako by tam pistole nebyla dobre zasunuta... a nesla zasunout vic.... tak jsem zasel k obsluze , kde jsem jiste vypadal jako magor co si neumi nacerpat palivo  ;) , nicmene jsem pozadal at me to prijdou nacerpat, ze me to nejde..... a borec prisel a ukazal na takouvou tu lepsi naftu a opravdu melo to jinou pistoli a uz to cerpat slo .... vzhledem k rozdilu na cene jsem jiz nadale tankoval tuto naftu , ale setkal jsem se s tim poprve - s naftou jezdim uz 10 let. s Pazoutem prvni rok...

 

Ludek

Ta záklopka je tam, aby někdo do nafty nenatankoval benzín. Benzínová pistole má menší průměr a tuto záklopku "neotevře". Naftová pistole s větším průměrem se po obvodě záklopky opře do "zarážek", které záklopku odjistí. Naopak do benzinu (má menší průměr) nejde zasunout naftová široká pistole. V ChR je běžné, že na "horší" naftě mají úzkou pistoli, protože to lidí lijí do starých aut, kde bylo hrdlo užší. 

Upraveno uživatelem Janvac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Janvac ma pravdu,mam to odskusane,pri nalievani z kanistru som musel zohnat hadicu s priemerom ako ma vnutro hrdla a nakolko je hadica gumenna aj tak bolo dost obtiazne pretlacit ju cez poistne zarazky ktore su po obvode,ale nakoniec sa podarilo :D ,ani mechanik sa s tym doteraz nestretol            

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta záklopka je volná, teda já ji alespoň v pohodě otevřu trychtýřkem, když dávám aditivum

Volná na 100% nemá být. Zajdi vyzkoušet u nového auta třeba v prodejně.

Dvě možnosti:

- trychtýř má stejný průměr jako naftová pistole

- někdo tam narval pistolu a zámky na záklopce ulomil - je to jenom plast

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a vysvetlite mi proc by ta zaklopka mela byt napevno??

co ja vim tak je kvuli vyliti paliva pri prevraceni vozu - kdy tlak paliva ji uzavre

Kvůli vylití paliva tam je zátka (víčko). Jinak ta záklopka netěsní. Pokud tam chcete nalít třeba aditivum, tak v pohodě proteče- i bez odklopení, žádné těsnění tam není.

Upraveno uživatelem Janvac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

.... ako tu kolega poradil, precital som si navod... :-) tato moznost ma nenapadla...

 

mam proste smolu, ze existuju idioti,  co tankuju do diesla benzin a opacne, asi ich bude vela ked vyrobca robi protiopatrenia

 

Da sa tato zaklopka vymontovat? Resp. co mam robit ak idem do krajiny, kde maju tenke pistole na cerpacke?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...