Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Žárovka denního svícení krátká životnost, xenon světla


maxipes123

Recommended Posts

Ahoj,

mám xenon světla a u nich je pro denní svícení + obrysovky žárovka P21/5W. Vydrží mi tak 1--3 měsíce max. a to nemám žádný obrovský nájezd, cca 25.000 km za rok.

Žárovka je levná stojí pár desetikorun, ale je velká průda ji měnit, hlavně na pravé straně kde je blbý přístup. A taky auto nehlásí, že žárovka je kaput :(

 

Když jsem to reklamoval v servise, že žárovka praská, tak mě poslali do háje, že žárovka je spotřebák a je to normální že praská, a že vše je v pořádku, protože diagnostika nic nehlásí...

 

Kdo máte xenon světla, jak často měníte žárovky denního svícení? Poradíte co by s tím šlo udělat?

 

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to řeším taky. Vydrží max měsíc, pak se normálně rozteče ten cín na kontaktech... je to tím,že při denním svícení svítí obě vlákna a proto je tam dost tepla.... Objednal jsem z Číny "dvojvláknové LED", uvidím, co přijde, mělo by to být každým dnem. A měnit tu žárovku musí opravdu dítě základní školy, ta díra je faaakt malá.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žárovky odcházejí všechny, zkoušel jsem i OSRAM ULTRA LIFE P21/5W http://www.jakouautozarovku.cz/detail/619/osram-ultra-life-12v-21-5w-p21-5w-bay15d-7528ult

a výsledek jedna drží 1,5 měsíce, na druhém světle po 3 týdnech chcípla, po vytažení jeden cínový kontakt roztečený.

Že by svítili obě vlákna najednou jsem si nevšiml. 

 

Volba LED řárovky zní zajímavě, sám jsem je hledal, ale nenašel jsem žádnou, která by měla homologaci. Nejsem zrovna hnidopich, ale vím jak dovedou po krátké době výkonnější LEDky nesvítit -- prostě ztratí svítivost. Ale jsem dej vědět co přijde z Číny, při výměně žárovky si připadám jako robotí gynekolog, všechno úzké, ostré a to nemám žádnou tlapu ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No svítí i zadek  - jedničky. Proto svítí obě vlákna. LED zatím nedošly, i když je čekám každým dnem. Pak hodím foto. Kdo umí přeprogramovat, aby svítily jen denní vpředu? Já zatím byl na PC jen jednou a to jsme zastavili svícení xenonů po startu a rozsvítili ty denní - taky píšu jinde...

Koupil jsem LED do osvětlení SPZ - jsou kovové, čili dobře chlazené. S těmi jsem spokojen.

Jo a maxipes - já mám tlapu, tak musím vždycky najít někoho, kdo mi tu žárovku vytáhne. Nechápu, proč frantíci tak šetřili na otvoru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se vztekáš?  :bojim  Auto jsem koupil jako čtyřleté a předchozí majitel to měl tak nastavené. Diagnostiku jsem dělal tady s jedním klukem, který bydlí kousek ode mne.

A nastavili jsme to tak více méně amatérsky sami. A teď se dovídám, že můžou svítit jen ty 21W. Tak jen přemýšlím "nahlas" :-)

teď mi svítí vpředu 21W a 5W a vzadu světla a SPZ.  :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...