Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Padá nafta (ale hooodně) RHR - vyřešeno


Guest Chozeluizskuner

Recommended Posts

Guest Chozeluizskuner

Vim že je tu toho psané víc, ale nic pořádně.

Padání nafty v chladných dnech jsem už řešil. Dopadlo to výměnou balonku (i díky nefunkční klapce).

Nafta nepadala moc, ale trochu jo. V zimě dvakrát zmáčknout balonek kterej šel zmáčknout jen cca o pul cm. 

 

Jak se teď ochladilo tak nastal horší problém. Nafta mi padne tak, že musim otevřít i odvzdušnovák na filtru a balonek je uplně bez nafty. Stačí abych den nejel.

Moje postřehy jsou takové:

Odvzdušnovák + vypouštěcí ventil jsou těsné

Spoj od balonku k filtru je dost vyčvachtanej

V nádrži je podtlak (po otevření víčka nádrže je to slyšet)

 

Vyzkoušel jsem po příjezdu domu otevřít víčko, podtlak se vyrovnal a víčko jsem nechal pootevřené. Druhej den byl balonek normálně tvrdej.

 

Dle mého za to můžou dvě věci které na sebe navazujou.

1. Podtlak v nádrži

2. Přípojka mezi balonkem a filtrem

 

Pak by to vypadalo tak: podtlak v nádrži stahává naftu zpět do nádrže a napomáhá tomu netěsnost v tom spoji u filtru.

 

Než se unáhlim a koupim novou bandasku na filtr, tak vyzkouším mezikus kterej jsem vyrobil, nebo zkusim samečka za balonkem omotat teflonkou a zastrčit do filtru. Tady bych si asi nějak poradil.

Nebo udělám bypass filtru abych vyřadil filtr ze hry a nechám pár dní odstát. Pak zjistim na balonku jak jsem na tom. Mám doma pár koncovek který opravdu těsněj.

 

Otázka je ale k druhému bodu. Jak je řešené vyrovnání tlaku v nádrži? Myslím si že je řešeno hadičkou viz obrázek (označená červenou barvou). Hadička dle mého vede úkapy od víčka zpět do nádrže, a zároveň vyrovnává tlak v nádrži. Je tomu tak? Tim pádem pokud hadičku odpojim od nádrže a zprůchodnim jí, tak by se měl tlak vyrovnávat sám?

post-21906-0-76801000-1443286336_thumb.j

Upraveno uživatelem Chozeluizskuner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

Teď je otázka zda se na ní dostanu bez demontáže nádrže :( Myslim si že po odkrytí sedaček nehrozí že by na ní byl přístup. Ze spodu auta se bojím že taky ne když vidim na obrázku jak je umístěna ve vlisu. Jedině zkusit vyrobit nástavec na vysavač a pomocí něho (při otevřenym víčku nádrže) zkusit vysát bordel. Zejtra se na to vrhnu. Jen nemám možnost garáže. Pokud se na to nedostanu tak zkusim zásuvky co jsou na sloupech u Tesca :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

Pokud je v ní bodel, tak do ní určitě foukat nebudu... Nehodlám si narvat bordel do nádrže. Proto píšu že vysavačem. Spíš zkusim velkou injekční stříkačkou a hadičkou. Tak jednoduše zjistim zda je nebo neni průchodná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

Tak jsem pokročil asi tak, že jsem nepokročil...

-Přípojka od balonku do filtru je volná, jelikož ten kus co drží spoj je vyndavací. Gumičky jsou až uvnitř a těsní to dobře i když to má vůle. Pro jistotu jsem vše přitáhl stahovacíma páskama :)

-Vyndal jsem filtr, vyčistil těsnění a vše smontoval zpět.

-Dirka která je u hrdla nádrže vede tak maximálně do pr*ele. Po odklopení sedáku jsem koukal na hadičku pro vyrovnání tlaku a ta je široká jako blázen takže pochybuju že by se ucpala. Dle mého končí hned na začátku hrdla jak jsou tam ty žebra v hrdle. Tim by se i vysvětlil princip při tankování...

 

"Nejhorší" na tom je, že při běhu motoru neni v hadičce k čerpadlu ani jediná malinkatá bublinka. Prostě luxus :(

Dneska jsem opět nenastartoval a pumpoval jsem jako o život  :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nemohla by byť predsa len chyba v balónku. Ono na vonok možno vyzera v poriadku,ale vo vnutri može niekde byť netesnosť,predsa len su vo vnútri nejake membrány... nedal by sa nejako ten balónik obysť(bajpas) ? Hmmm... neviem možno nahlas uvažujem. Možno by to chcelo ísť nato nejakou vylučovacou metodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

Balonek je z auta který mělo najeto max 50tis KM... Šel by udělat bypass filtru, ale balonku ne e. Každopádně ještě jednou zkouknu cestu přepadu a vratky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele me pada nafta od ty doby co jsem nechal delat vstriky. Nikde ani kapka a nafta pada stejne. Bublinky mam od filtru dal a tak si bud namackam, nebo chvilku tocim i sebe. Pokud mackam balonek tak zhruba 5x a je tvrdej. Po chvilce jak klesne tlak tak muzu mackat znova a takto se to opakuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...