Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co říkáte na skandál kolem TDi?


groovred

Recommended Posts

Vím že je to trošku mimo tématu Peugeot ale přece. Co říkáte na všude propíraný skandál kolem TDi?

Jsem si kolik krát říkal proč poměrně nový Passat předemnou proti mému staršímu HDi tak huli :D   už mi je to jasný :aut  

Upraveno uživatelem groovred
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nooo  :D mám TDI, takže se mě to možná taky týká, ale na druhou stranu jsem si to auto nekupoval kvůli tomu jaké má emise. Spíš jsem četl, že kdyby byla svolávačka a dali to dohromady, že by se mohli vlastnosti auta zhoršit.. Nevím co je na tom pravdy. Spíš si nedokážu představit, co se bude dít dál. Jakože by ty auta neodsahovala nějakých emisních normem atd..?  :myslim

Upraveno uživatelem Moral3z
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skandál z toho dělají akorát pisálkové - pokud ty motory jinak fungujou normálně, každej běžnej uživatel se na emise tak akorát vykvákne.

Pro mne je třeba důležitý kilometrický nájezd motoru = pokud budu mít předpoklad najet na motoru 500 000 km s mizernýma emisema nebo 200 000 km s eko motorem, tak určitě zvolím možnost 1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nooo  :D mám TDI, takže se mě to možná taky týká, ale na druhou stranu jsem si to auto nekupoval kvůli tomu jaké má emise. Spíš jsem četl, že kdyby byla svolávačka a dali to dohromady, že by se mohli vlastnosti auta zhoršit.. Nevím co je na tom pravdy. Spíš si nedokážu představit, co se bude dít dál. Jakože by ty auta neodsahovala nějakých emisních normem atd..?  :myslim

To jsem četl taký,že v případě svolavačky a nasledne opravy se změní vlastnostni auta a né k lepšímu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To těžko říct. Jde o to, co s tím udělaj. a) je možnost, že upravěj část SW detekující ET (emisní test) tak, aby parametry byly jako za normálního provozu. Pak je otázkou, jestli to může na ET neprojít. Nebo nnaopak b) upravěj standardní část mapy tak, aby to i na ní procházelo. Ovšem... zde se opět otevírá brána chipování, že... ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz vsechny ty normy nejsou problem proc tu pravidelne vybihaji vlakna "deaktivace FAP", "nahrada katalyzatoru ocelovou trubkou" apod? VW tim usetrilo praci uzivatelum :D

Proto, že by ty systémy mohly být účinnější, lepší... za lepší peníze... pochopitelně... Ale zase v tom vede honba za mamonem. nesmyslně dražší auto by nikdo nekoupil. Je lepší udělat auto laciný a prodat jich hodně, než obráceně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nooo  :D mám TDI, takže se mě to možná taky týká, ale na druhou stranu jsem si to auto nekupoval kvůli tomu jaké má emise. Spíš jsem četl, že kdyby byla svolávačka a dali to dohromady, že by se mohli vlastnosti auta zhoršit.. Nevím co je na tom pravdy. Spíš si nedokážu představit, co se bude dít dál. Jakože by ty auta neodsahovala nějakých emisních normem atd..?  :myslim

No tebe se to netýká určitě,pokud se bavíme o autě co máš v podpisu,protože se to týká výhradně motorů 2.0TDI a ne 1,9TDI

 

A jinak souhlas s ozzym.Věřím tomu,že podobné podfuky používají všechny automobilky.Taky nikdo hned nezačal napadat VW a takový Hyundai by si určitě takovou šanci ujít nenechal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám především srandu z těch stád hlupáků různě po diskuzích, co hromadně tupě kvákají o tom, jak co hulí, ač je ve většině článků naprosto jasně a jednoznačně napsáno, že ten problém se týká produkce NOx - tedy oxidů dusíku, nikoliv sazí. Z tohoto ohledu jsou zcela mimo mísu i bláboly o FAP/DPF, který je určen k odstraňování právě sazí a nikoliv NOx. Mimochodem, o to větší je to problém, protože kouřivost by šla u již provozovaných aut srazit SW nepoměrně jednodušeji než produkce NOx...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...