Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výmena RAM v Asus EEE PC


ferinko2

Recommended Posts

  • O 4 týdny později...
  • O 2 měsíce později...

Asus Eee Pc 1001PXD -plán = RAM 4Gb a SSD disc.

Chci zrychlit tento notebook. Bylo mi doporučeno dát tam 4Gb RAM, s tím, že notebook využije jen 3Gb. Někdo na netu píše, že využije jen 3.7Gb, někdo jen 2.7Gb, někdo 2Gb. Máte s tím někdo zkušenost?

Chci koupit SSD disk asi 120Gb, max 240Gb. Na youtube jsem koukal na videa, a s tímto by neměl být problém. Počítač zálohuji na externí disk, koupím SSD, kamarád mi dá zálohu na SSD, a pak nechám notebook vyčistit a dát tan nový disk. Máte někdo k tomuto nějakou radu. Budu rád za každý postřeh.

Kromě - zahoď to a kup nový :D

Upraveno uživatelem Roman Bazi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak k nějakému zrychlení sice dojde, ale velmi malému. Takže by mě této investice bylo asi líto. Asi bych raději koupil něco silnějšího. Ale je mi jasné, že to je o penězích. Prostě když bych to přirovnal k autu, tak výměnou převodovky u Felicie HDP vyšší rychlost moc nevyvineš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychlost načtení systému, kopírování dat, spouštění programů stoupne celkem markantně, ovšem vypočetní výkon, např otevření obrázku, sešitu excel či word dokumentu a jejich ukládání apod bude teměř stejné jako dosud, je to dáno tím slabým procesorem. Já osobně bych do toho klidně šel, 128GB SSD se dá koupit za slušnej peníz

 

Akorád dej pozor na tlouštku disku, běžně je 9mm a do některých NTB se vejde jen 7mm

 

Jinak 4GB RAM by jsi musel vyzkoušet, internetové diskuze řeší že některé NTB to vezmou a normalně s tím fungují, některé bohužel ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, takže vyzkoušet 4Gb a uvidí se. Díky.

Právě třeba spuštění systému je pomalé. Nebo když se spustí antivir, tak se notebook zabrzdí. Jinak třeba kopírování je dostatečně rychlé.

Škoda, že neznám tu šířku. Chtěl jsem disc koupit, a pak ho dát do notebooku už s nahranými sedmičkymi.Tak prvně na něj kouknu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...