Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Je tu nějaký vodař-čerpadlář-instalatér?


ozzy56

Recommended Posts

ahoj, potřeboval bych poradit, jaký Darling na 230V mám koupit, když potřebuju, aby mi vytlačil vodu ze sklepa do přízemí do koupelny (jen cca 3 výškové metry), hlavně ale potřebuju zjistit, jakou by měl mít Darling optimální velikost tlakové nádoby? V koupelně bude jen umyvadlo a sprch. kout. Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde mi hlavně o VELIKOST té tlakové nádoby, každý Darling většinou v pohodě vytlačí do 35 metrů, o to mi nejde, navíc nebude vůbec nasávat z hloubky--hladina vody bude minimalně v úrovni čerpadla, resp. výše...

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to honit jen studenou vodu nebo i teplou? Předpokládám, že studená půjde přes nějaký průtokový ohřívač nebo bojler ohřát pro potřeby sprchujících se lidí....

Jestli tam bude bojler je o problém méně. On ten průtokový ohřívač potřebuje stálý tlak vody. Jinak se vypíná a na lidi ve sprcháči teče studená střídající se s vařící vodou.... Táta kvůli tomuto také laboroval a nakonec koupil vodárnu s hodně velkou nádobou, ve které je ten vak... Nakonec ještě musel udělat větší dírky do sprchovací hlavice.... Na bojler bych použil to nejmenší co se dá koupit vzhledem k nula nula nic výtlačné vzdálenosti vody do koupelny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velikost nádoby je jen na tobě.Když bude malá,tak bude častějc zapínat čerpadlo.My měli doma nějakou snad jen 30 l a pokud byl větší odběr vody,tak čerpadlo zapínalo každou chvíli,pak se koupila 100 l a bez problémů stačí na rodinný barák.Čerpadlo zapne párkrát za den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi přijde lepší nádoba než spínač. Přijde mi to šetrnější pro motor z důvodů rázů vody do oběhového kola čerpadla při zapnutí či vypnutí

Vezmi si, že když čerpadlo vypne okamžitě po vypnutí vody, která je nestlačitelná v trubce, rotor čerpadla s kolem se okamžitě zastaví, to samý při rozběhu. U té nádoby ten ráz pohltí vak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...