Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

"pulzující" hadice od turba


5r.kubak

Recommended Posts

Ahoj,

mám problém s P307SW 2.0HDi 100kW RHR rv.2004

Auto při akceleraci střídavě táhne a netáhne, akcelerace není plynulá a auto je takové línější.

Diag vypsala tyto chyby P1462, P1351, P1598 a P2562.

 

Při vizuální kontrole na místě a držených vyšších otáčkách (4000ot./min.) se hadice od intercooleru do sání pravideplně nafukuje a vyfukuje (pulzuje). Nevím jak lépe to popsat.   :)

Mám podezření že klapka před sáním(viz. obrázek) se přivírá a otevírá a tím se hadice nafukuje a smršťuje jak v ní narůstá a klesá tlak.

Nevíte na co se zaměřit?

 

Díky

post-34527-0-63559300-1441105819_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

Ta se ti přivírat nemůže, jelikož je tam asi nějaká pružinka která jí drží trvale otevřenou a druhá je zas zavřená. Podtlak se pak postará o to aby se vrchní zavřela a spodní otevřela.

Jedině že by byla klapka špatná a nedržela by sama otevřená. Nebo ta spodní že by měla tendenci se sama otevírat a jak by přepustila tlak tak by vrchní trochu ochabla.

+ se ta vrchní přivírá podle otevření EGR ventilu

Upraveno uživatelem Chozeluizskuner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"+ se ta vrchní přivírá podle otevření EGR ventilu" tak to by teda mohlo souviset s chybou EGR, kterej je navíc zaslepenej, ale není odstraněn v SW.

Se zaslepeným EGR jsem najezdil cca 30 000km. Pak se ho pokusili načíst v Peugeotu - neúspěšně a od té doby kontrolka motoru a takové chování.

 

Díky, zkusím se na to zaměřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

Tu klapku nesmíš odpojit pokud máš funkční FAP! Kdyby jsi měl FAPoff tak klidně. Taky sem jezdil se zaslepenym EGRem a odpojenou klapkou bez soft.upravy několik tisíc KM a bez chyby. Ale měl jsem FAPoff a tim pádem jsem už nepotřeboval aby se klapka zavřela při regeneraci

 

Ale zas je fakt že na zkoušku to udělat můžeš. Ale nastartuj, počkej a sáhni na zpětné venkovní zrcátko jestli nehřeje (jestli hřeje tak regeneruje FAP). Prvně bych ale vyndal klapky a zkontroloval zda se udrží vrchní otevřená a spodní zavřená...

Upraveno uživatelem Chozeluizskuner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...