Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaký používáte měřič tlaku pneumatik


OK406

Recommended Posts

K založení tohoto příspěvku mě vedla zkušenost, kdy jsem měl k dispozici několik měřičů tlaku pneumatik pro osobní vozidla. Při samotném měření, byli velmi rozdílné hodnoty výsledků měření. Měřeno na studené pneu. Na internetu jsme našel článek o testu manometrů.

Správný tlak v pneumatice, je základem bezpečné a pohodlné jízdy. Také má výrazný vliv na životnost pneumatik.

 Osobně foukám v garáži kompresorem, kde mám ,,foukací pistoly" s manometrem. Bohužel, na manometru jsou tři stupnice. Uvažuji, že bych vyměnil manometr za jednostupnicový.

Samozřejmě, že mám u pumpičku na auto.

 Doma mám ještě starý měřič tlaku pneumatik z dob (ČSSR), který až na svůj věk slouží dobře.

  Jaký používáte Vy prosím měřiče pneumatik a zda li dofoukává te doma (kompresor, hustilka) a nebo na čerpací stanici.

  Dával si někdo zkalibrovat měřič (manometr)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kompresor, na kompresoru FESTO regulátor tlaku, nastavím si, kolik potřebuji a regulátor více nepustí, nehrozí tak přefouknutí

vypadá to takhle, akorát na mém je manometr jen do 10 barů, takže stupnice je jemnější

http://img6.hyperinzerce.cz/x-cz/inz/8677/8677600-regulator-tlaku-festo-lfr-1-4-d-mini-a-1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkalibrovat nee, protože i po kalibraci se za týden může zadrhnout.

Dělám to tak, že pokud mi např. nafoukají v servise (střídám dva servisy), firemní ukáže podobně, pak mám dva ruční měřáky (jeden na dílně a druhý po ruce v autě) a ještě jeden na firemním kompresoru. A taky to poznám palcem. Takže to náhodně střídám a případná odchylka by se projevila.

Zatím jen jednou mi zadrhával firemní, a to hodně, o 1 Atm. Tak jsem koupil nový.

 

V praxi doporučuju občas nafoukat na čerpací stanici a pak změřit ručním, když se shodnou v jedné desetině, tak OK. Anebo aspoň porovnat dva ruční, např. sousedův. To by byla náhoda, aby se oba pokazily stejně.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám hlavně měřič, co mám na ,,pistoly". Ale ten má na manometru tři stupnice. Uvažuji, že bych jej vyměnil za jednostupnicový, něco podobného, co je v testu manometrů na konci článku. Mám podobný měřič (pistol).

Jakou stupnici při měření používáte (bar.....)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před 1,5 rokem jsem jel na stk, den předtím jsem si na benzince dofoukal kola na 2,5, a druhý den mě na stk naměřili 2,2 docela sem čuměl, od té doby používám 2 druhy , jeden klasickej ještě z dob komunistů a druhej digitální z Lídlu, oba dva ukazují při měření chybu o 0,1 .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

foukám kompresorem v práci a měřim to tim měřákem, co je na pistoli. Pak mám doma ještě starej komoušskej a ten ukazuje dobře, tím to občas přeměřim, když mám podezření. Gumy standardně přefukuju, takže jestli mám mít 2,5 a přefouknu na 2,7 - tak jestli to má 2,6 nebo 2,8 je mi jedno. Řídím se pocitem z jízdy a zatáčení. Navíc jezdim stabilně na zimákách,

 

Jinak mám rád "bary" a moc nemusim "psi" :D :D :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, co na tom jako chcete kalibrovat? Je to jednorázovka v ceně stokorun, buď měří v toleranci jedné, dvou desetin (pokud se ta jedna dá vůbec rozeznat) nebo se vyhodí. Kalibrují se přístroje, ne tohle, kde cena za kalibraci by násobně převýší cenu přístroje.

 

Posledně se mě manželka zeptala, jestli bychom neměli nechat zkalibrovat náš domácí digitální "lékařský" teploměr. Tak jsem jí řekl, ať si koupí novej, za cenu kalibrace jich bude mít deset...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...