Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pasuji jine motory 2.1td(605,xantie) do 406?


omousek

Recommended Posts

Pasuji jine 2.1td do 406? Napriklad ze 605,xantie? Nebo by se to musel nejak upravit? Chci prehodit motor kvuli cerpadlu. Borec mi tam dal mechanicke cerpadlo bosch, vsechno bylo cajk ale auto jelo max 80pak to rozsteloval a vykaslal se na to, tak ho tu mam v aute.

Nebo nevite o nekom ze zlinskeho kraje kdo by to dokazal dat dohromady? To by bylo ale drazsi nez vymena co? Dekuji vsem za odpovedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli mě paměť neklame tak blok a hlava bude stejný, svody výfuku a uchycení turba jiné

 

dal ti k tomu čerpadlu i vstřiky? oni ty lucasácký otvírají při jiném tlaku

ještě bývalo jiné to sání, někde bylo plastové a nemělo díru na trubičku od egr ventilu

 

jo napadla mě důležitá věc! Jak jde z intercooleru tlustá trubka sání do toho hlinikovýho paroží sání motoru máš z té tlusté trubky vyvedenou hadičku, která je připojená na membránu čerpadla, že? Při přestavbě se na toto často zapomíná!

 

Takže k boscháckýmu čerpadlu i bosch vstřiky třeba z 605 nebo xantie a hlavně udělaná trubička ze sání na membránu bosch čerpadla ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, já to vidím jako dotaz nikoli technický, ale personální - kdo to uvede do pořádku.

A zároveň doporučit někoho zkušeného, kdo s nadhledem najde nejlevnější řešení a poradí, zda to stojí za to. Tzn. zda

- repasovat původní čerpadlo nebo sehnat jiné stejné

- dopasovat čerpadlo Bosch na stávající motor

- anebo vyměnit celý motor

- anebo vyměnit celé auto za 406 TD - budou teď už levné, každý by chtěl HDi

- anebo vyměnit auto za novější

 

Protože vyměnit za jiný motor je cena minimálně 10 t. (koupit a namontovat), možná spíše 15 t. Které do toho vrazíš.

 

Proto jsem odpověděl viz výše. Je to asi 100 km, takže buďto konzultace po telefonu (zřejmě ti dají k telefonu pana Nečase šéfa), anebo se tam nějak dobelhat a auto tam nechat. Případně uvedené vrakáče navštívit po cestě a sehnat chybějící díly - to by chtělo až po rozhodnutí, co s tím.

 

Rozhoduj uvážlivě. Taky jsem už nechal opravit auto za desítky tisíc a jeho hodnota po opravě byla přesně tolik.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...