Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ECO režim v Expertu 2014


honekr

Recommended Posts

Dokážete mi někdo poradit, zda a případně jak lze prodloužit prodlevu před aktivací nebo celkově vypnout ECO režim v Expertu r.v.2014? Neskutečně mi to leze na nervy, protože vozím dceru vozíčkářku vzadu v upraveném zavazadlovém prostoru a při jejím najíždění musím před vyklopením rampy zvednout zadek auta (mám vzduchové pérování). Jenže když se mi aktivuje ECO režim, kompresor vzduchového pérování nejede a já pak musím odcválat nastartovat auto. A protože dcera pak čeká vzadu, dusí se výfukovými zplodinami, než zadek nastartovaného auta zvednu.

Neskutečně mě ten ECO režim irituje [emoji35]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužiaľ economy mody sa nedá ani vypnúť,ani konfigurovať. Čas kedy sa zapne vypočítava RJ podľa stavu batérie , doby behu motora atd.

Tvoj problém by som riešil napojením ovládania vzduchového pérovania na stály púd batérie,ale to riskuješ,že nenatočíš motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za info. Podobně mě informovali i servisu, že tato francouzská vymoženost nejde vypnout ani nějak nastavit, ale moc se mi tomu nechtělo věřit.

Asi tedy budu muset zkusit alternativní metodu přepojení elektriky. Jen budu muset nějak zjistit, kde je pojistka zvedání a jak na ni dostat trvalých 12V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

V servise jsem probíral možnost napojení řídicí jednotky pro pneumatické odpružení zadní nápravy na část elektrorozvodů mimo dosah ECO režimu. Jejich elektrikář mi tvrdí, že se to technicky udělat nedá, protože řídící jednotky jsou propojené a očekávají ECO režim, a kdyby to přepojil, tak by řízení vzduchového odpružení očekávalo signály z ECO a přestalo by prý fungovat (nebo tak nějak podobně mi to vysvětloval).

 

No nevím, moc se mi to nezdá, ale dokud je auto v záruce, budu mu asi muset věřit a nějak se s tím smířit.

 

@Milhaus65: nemáš možnost to nějak ověřit u vás v servise?

Upraveno uživatelem honekr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co nechat klíče v zapalování v druhé poloze? I tak ECO režim naskočí? Já tedy neřeším nic zásadního, pouze když jsem pod stanem, tak mi tato vymoženost vadí, a tak to řeším takto. Ale já nemám vzduchové pérování a hlavně jiné auto.

Jinak můj mechanik říká, že ECO režim je pomsta automobilky řidičům. Snažil se to řešit, ale dospěl k názoru, že by musel překopat celé BSičko. A do toho se nikomu nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co nechat klíče v zapalování v druhé poloze? I tak ECO režim naskočí? Já tedy neřeším nic zásadního, pouze když jsem pod stanem, tak mi tato vymoženost vadí, a tak to řeším takto. Ale já nemám vzduchové pérování a hlavně jiné auto.

Jinak můj mechanik říká, že ECO režim je pomsta automobilky řidičům. Snažil se to řešit, ale dospěl k názoru, že by musel překopat celé BSičko. A do toho se nikomu nechce.

 

Nevím to teď jistě, ale mám pocit, že když je aktivovaný ECO režim, nepomůže otočit a nechat klíč v druhé poloze, ale musí se opravdu nastartovat :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...