Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vibrace volantu při brždění - Peugeot 307


bootcover

Recommended Posts

Zdravím,
potřeboval bych radu ohledně Peugeot 307 1.6 HDi 2006. Při brždění z vyšší rychlosti přibližně mezi 90-70 km/h mi začne vibrovat volant.

 

Kotouče mám cca 10 tis. km jeté. Gumy jsou rok staré, disky 2x vyvážené. STK mám půl roku, takže čepy by to být neměly.

 

Už nevím co to může bý - náboje, vůle v řízení apod...

 

Děkuji z rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud brzdíš, tak cítíš v pedálu vybrace? Pokud ano, tak na 95% jsou to kotouče. Osobně bych je nestáčel. Mohou být vyhřáté. Pokud by si se rozhodl pro nové, tak zkus napsat badisakovi. I já jsem od něko kupoval kotouče na svojí 406 a klukovo 106.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to dělá taky...přesně jak píše Bootcover....nic drastického ale vibruje to z vyší rychlosti....při běžném brždění to nic nedělá..

Mám Bremba komplet od Badisáka 2 roky najeto 21 tisíc......pokud se to nebude zhoršovat tak na to kašlu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

O tomto viem svoje, je to tu niekde na fore. Ja som vymenil kotuce 3 x a stale sa to vracalo, potom som vymenil brzdove oblozenie, lebo platnicky sa nevracali celkom po pusteni brzdy a aj ten valcek ked mechanik vybral von tak tam boli riadne ryhy po vibraciach.

Ale nakoniec sa problem vratil a mechanik povedal, ze uz to moze byt len riadenie a tak som ho vymenil a doteraz ziadne vibracie. Moj mechanik usudil ze prvy problem bol v brzdovom oblozeni a pocas dlheho casu jazdenia z vibraciami pri brzdeni, sa pokazilo uz aj riadenie.

Tento problem ma stal dost eur a este par rokov jazdenia z vibraciami, ked vibracie prestali ani som neveril ake je pohodlne brzdit pri 90 km/h, obycajne som sa vzdy pripravoval a silno uchopil volant:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Já vím že souvisí vše se vším... :myslim ...už jsem psal že mi při brždění z  vyšší rychlosti vibruje volant....ne pedál ale volant......říkal jsem si že jsou na vině přední kotouče...ale  teď po výměně silentbloků předních ramen + spodních čepů a čepů řízení je po vibracích při brždění i při jízdě.... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...