Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Skrat pri emisnej kontrole


tonottt

Recommended Posts

Ahoj včera som bol na emisnu a stk. Na moje velke prekvapenie mi nevedeli urobiť emisie pretože ked pripol ten prístroj na moju baterku tak otačky nemohol nasnímať jednoducho ukazoval bludy alebo nič.Podla toho prístroja boli otačky raz vysoke alebo nizke pritom motor nema žiadnu zavadu ide pekne kultivovane a reaguje na plyn v pohode.Chlapík mi povedal že mam asi nejaky skrat na kostru/vraj mi niekde preraža/.Ked som sa opytal čo by som mal hladat povedal že nevie.Bol som v servise aby mi pozreli zavady na pc a tam som nemal žiadne zavady...nebolo to robene na origo peugeot diagnostike.S elektrikou som mal problem len raz ked mi vypisovalo hlašky o lavom zadnom svetle ked som to vyčistil konektor a ošetril kontoxom prestalo to a odvtedy nič.Nemate niekto nejaky napad?Peugeot 407,RHR,100kW 2005

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na emisnej mi to nenapichli na obd.On napichol baterku ale cez to to nešlo tak použil nejaky nastroj čo mal nakonci magnet a cez ten to potom nejako naskočilo ale aj tak to blblo.Obd nehlasi nijaku zavadu nie origo diag.Je celkom možne že išlo o peniaze do vačku.Nikoho neobvinujem.

Ešte skusim ten usmernovač alternatora a tu som našiel nejake komentare že to zadne svetlo treba ukostriť nejakym hrubším vodičom tak to skusim asi tiež len musim najsť nejaky navod skade to tam dotiahli...myslim tu kostru.

Upraveno uživatelem tonottt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to straki007

on vobec nepoužil obd /diag/ skusil to len s kablikmi na baterku a potom s tym magnetom ale aj tak mu ten pristroj na emisie nechcel ukazať otačky motora potom naskočili

daig sa mi spoji s autom bez problemu u mojeho mechanika...a nemam tam žiadne hlasenie o nejakom skrate aj naprik tomu že viem ako su tieto auta nachylne na zasahy do elektroinštalacie....v aute nie je nič prirabane do inštalacie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na druhy pokussom prešiel...zaujimave je že nebol takmer žiaden problem povedali že mi to trocha pridymuje ale že to je zatial v norme a dali my nalepky samozrejme som im povedal že som bol v servise a niečo na aute robili....no bol som len u znameho v garaži aby mi pozrel diag tam nič nenašiel tak som jednoducho šiel na opakovanu kontrolu ...naozaj mam dojem že išlo len o peniaze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na emise u nafty je nejlepší jít někam ke známému, který to nasimuluje a je to. S funkčním FAPem stejně nic nenaměří a trápit ho chudáka na omezovač je hnus.Ještě se mně nikdy nestalo, že by mně na emisích připojovali OBD a to chodím i s 12 služebáky.  Pokud to není načipované VW s očouzeným kufrem jak komín od krematoria tak musí projít v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...