Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Senátor navrhuje požití 0,5 promile alkoholu za volantem


OK406

Recommended Posts

Omlouvám se za tento můj příspěvek, ale nedalo mi to, abych nereagoval na dnešní článek na internetu, kde senátor Jaroslav Kubera (ODS) chce zbourat léta udržovaný český standard a uzákonit, aby řidiči v Česku mohli před jízdou požít alkohol, pokud jej v krvi nebudou mít víc než půl promile.

 Odůvodňuje to argumenty, že v EU je to ,,běžné".

Rád bych podotkl, že přibývá DN na našich silnicích, kdy viník požil před jízdou AL!!! Je jedno, jaké je množství alkoholu v krvi.

Je vidět, kolik práce má pan senátor, ale i celý senát, když vymýšlí takové to nelogické nesmysly!!! Opravdu je nám senát zapotřebí? Koho to proboha volíme? Proč se musíme se ve všem ,,opičit" po EU? Promiň te mi prosím za tuto mojí politickou vsuvku, ale nedalo mi to nenapsat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pan Kubera, už jako primátor města TEPLICE, se choval jako, řekněme "méně inteligentní". Jedinou jeho starostí bylo zviditelnit se např. předvánočními přáními na rozhlasových vlnách. Chod města byl evidentně nad jeho chápání. 

Zavítejte do Teplic, ale doporučuji Turban a Burku - to je také jeho dílo. 

Tento jeho návrh zdatně konkuruje jinému jeho kolegovi v senátu, který přišel s názorem, že po půlnoci pracují pouze "Kurvy a zloději". (třeba hasiči, zdr. sestry, doktoři a desítky dalších profesí)

Omlouvám se za politiku, ale OK406 mě vyprovokoval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nula nebo 0,5 promile za volantem? Co to změní? Notorickým alkoholikům to bude jedno, stejně jako dnes. Výsledek - za volantem přibude těch, kteří si řeknou "dvě piva, to je ještě v pohodě" až do chvíle kdy někoho zabije. Jenže to už bude na všechno pozdě - pro postiženého i jeho rodinu. Já jsem, v případě alkoholu, jednoznačně za NULOVOU toleranci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně nechápu, proč o tom lidi furt špekulujou. Prostě NULA a hotovo, chceš jezdit, nepij TEČKA

 

Taky si rád dám pívo, zvlášť když to venku smaží, ale dám si ho, když si to můžu dovolit. Jak chtěj lidi řídit na silnici, když neuměj uřídit ani sami sebe... Tak buď leju a druhej den chrápu a relaxuju, nebo neleju, protože pojedu. Lidi chtějí zodpovědnost po ostatních a sami nejsou, sakra, sem se trochu rozjel  :grr

 

:D  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale prostě když je nula, tak vím že pokud jsem požil tak je to špatně ale kdo pozná 0,5? Někomu na to stačí jedna 10ka k obědu, někdo na to potřebuje třeba dvě 12ky. Prostě nic a hotovo, kdo je chycen s chlastem, flastr, papíry a jedeme dál, jinak se to nikdy nenaučí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tzv. nulová tolerance je nefunkční zprasek především z toho důvodu, že tu "nulu" nelze ničím změřit a už vůbec ne prokázat. Rozbor krve dokáže požití alkoholu nejméně od 0,2, spíš více, a to, že se ORIENTAČNÍ měřidlo dechu používá jako průkazné, ačkoliv pod 0,3 není vůbec kalibrováno je pak vysloveně svinstvo. Také pod 0,3 na tom POUZE ORIENTAČNÍM Draegeru by hlídka neměla brát údaj vůbec v potaz, a pokud náhodou, u soudu je s tím vyfakujete. Jinými slovy, stejně již dnes existuje hodnota 0,3, pod kterou je požití NEPROKAZATELNÉ. Současný stav oficiální "nuly" tak slouží jen a pouze k buzeraci těch, kteří mají (díky nemoci, např. diabetici) v dechu klidně 0,2, aniž by požili a aniž by byli pod vlivem, a v případě debilů v hlídce toto musí jet na své náklady prokazovat na odběr krve. Z celého srdce toto přeji právě těm hysterickým vykřikovačům, kteří absolutně netuší, o čem vykřikují, aby se jim přesně tohle stalo, nejlépe několikrát za sebou - aby věděli, co to znamená pro tu min. desetinu lidí, kterým toto hrozí, aniž by se k alkoholu byť jen přiblížili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tzv. nulová tolerance je nefunkční zprasek především z toho důvodu, že tu "nulu" nelze ničím změřit a už vůbec ne prokázat. Rozbor krve dokáže požití alkoholu nejméně od 0,2, spíš více, a to, že se ORIENTAČNÍ měřidlo dechu používá jako průkazné, ačkoliv pod 0,3 není vůbec kalibrováno je pak vysloveně svinstvo. Také pod 0,3 na tom POUZE ORIENTAČNÍM Draegeru by hlídka neměla brát údaj vůbec v potaz, a pokud náhodou, u soudu je s tím vyfakujete. Jinými slovy, stejně již dnes existuje hodnota 0,3, pod kterou je požití NEPROKAZATELNÉ. Současný stav oficiální "nuly" tak slouží jen a pouze k buzeraci těch, kteří mají (díky nemoci, např. diabetici) v dechu klidně 0,2, aniž by požili a aniž by byli pod vlivem, a v případě debilů v hlídce toto musí jet na své náklady prokazovat na odběr krve. Z celého srdce toto přeji právě těm hysterickým vykřikovačům, kteří absolutně netuší, o čem vykřikují, aby se jim přesně tohle stalo, nejlépe několikrát za sebou - aby věděli, co to znamená pro tu min. desetinu lidí, kterým toto hrozí, aniž by se k alkoholu byť jen přiblížili.

Ono je to ale kapku jinak: Ty přístroje pod 0,2 ukazují zásadně 0,0. Takže když ukáže 0,2, tak už je to MINIMÁLNĚ, 0,2. Buď to na místtě odsouhlasíte, nebo nikoli a jede se na odběr. Ten je pochopitelně přenější. A pak to není o míře, ale o tom, jak to dochtor napíše. Tedy jestliže při zjištěných 0,5 napíše, že s ohledem na zdravotní stav vyšetřovaného je tato hodnota normální a přirozená, pak by to bylo nepostiřitelné...

 

Tedy nepaušalizovat a nezjednodušovat. Už vůbec ne stylem novinářským...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oddie - tady ale přece vůbec nejde o tu exaktní absolutní nulu, tady jde o princip. Ta nula je jenom symbolem "nepití za volantem"

Je snad každému jasné, že existují lidé, kteří mají zdravotní problém, a měření určenými přístroji je poškozuje. Taky je každému jasné, že ony přístroje mají své hranice a přesnosti. O to vůbec nejde!

Pokud poškozený narazí na problém, který subjektivně nezavinil, mělo by být  dosažitelné podezření vyvrátit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdysi jsem se bavil se svým německým kolegou o Češích a Němcích a jejich zvyklostích. Něčemu jsme se zasmáli na obou stranách jako je jejich pedantnost a naše řešení via selský rozum. Do toho ale nespadá vychcánkovství očurat naprosto jakýkoliv příkaz, zákaz, vyhlášku, se kterou oni nemají jakýkoliv problém. Krásně mi to demonstroval na těch našich cedulích typu zákaz kouření na zastávkách, před školou (městská vyhláška), oštítkovaná hlavní silnice co deset metrů, kde by náhodou mohla hrozit přednost zprava. Prostě jsme prý svázáni tolik nějakými nařízeními, že abychom se z toho nezbláznili, tak je upravujeme k obrazu svému a pak se zákonitě divíme

160kmh je blbost, stejně tak dnes minimálně polovina z nás jezdí, protože bude-li povolena, ta většina, která neumí jezdit 130, zákonitě pojede 200

Alkohol typu jedna vypitá desítka k obědu na výletě a pak cestou domů by se mi líbila, tak jak to funguje v západní Evropě, ale u nás je to nemyslitelné. U mě je toto v pohodě, protože tam jedu já a zpátky Léňa, která nepije :D

Diabetici neukazují pčr hlídce kartičku, že jsou diabetici?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, že jsou nemoci jako např. cukrovka a pod., kde dojde k pozitivní zkoušce. V lidském těle, jako takovém, je alkohol, proto jsou přístroje na tom ,,kalibrované". Pokud je zkouška na zjištění alkoholu v dechu pozitivní, tak jsou možnosti : a) požil, za b) nemoc a to se dá doložit lékařskou zprávou. 

Z praxe se ví, že každý člověk je individuální a má jiné ,,splaiování" + záleží i na počasí (zima, sluníčko), kdy se požití alkoholu projevuje jinak.

 Jsem pro ,,nulovou" toleranci. Ono stačí, že za volant usedají feťáci a jim podobní a pak ujíždějí! Kdo většinou ujíždí hlídkám ? Alkoholici a feťáci. Normální lidi neujíždějí!

  Prostě se pan senátor musí nějak projevit, aby ukázal, jak je planí v senátu! To už hraničí se zdravím rozumem!

Proč se musíme ,,opičit" podle EU a brát většinou věci, které časem samy zruší (světla a pod.)

Prostě alkohol za volant nepatří. A pan senátor by měl navštívit patřičné zdravotní zařízení. Domnívám se, že by nebyl sám! Jak za toto může požadovat plat. Snad vyslyší ,,hlas lidu"!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...