Maxik70

Klady a zápory Peugeotu 2008

69 posts in this topic

Ahojte, tak som dnes predal moju 2008.... Najazdil som na nej 185 tis.km za 3 roky...Bez poruchy....A kedže bola dobrá ponuka,tak som to využil. Sťahujem sa do 308 a 3008 :-)... Nech vám vaše 2008 slúžia aspoň ako mne...

P.S. Zostali mi slnečné clony, ak by niekto chcel.. Original Peugeot

Na novú 3008 niet peniažkov, kúpil som 2010 1,6 80KW. Máme s týmto motorom dobré skúsenosti z 308 tiež 2010.Rozrastáme sa a musíme sa pomestiť :-)

Ahoj. Tak se přidávám k poznatkům 2oo8.  Tento model jsem zakoupil jako nový, leden 2016. Jelikož jsem se do aut nastrkal už dost peněz, rozhodl jsem se jít do nového. Z finančních důvodů jsem byl omezen na cenovou relaci 300...330tis.. Volba mezi Škodovkou, Hyundaiem, a Peugeotem. Jak výběr dopadl to je jasný, jinak bych tu nebyl. :-) Dilema bylo jen při rozhodování o motorizaci a výbavě. Jelikož autem převážně jezdím sám, maximálně s přítelkyní, a naší Čivavou, :-)  a auto používám převážně pouze pro ježdění okolo komína, a do prace z práce,( nájezd km tomu odpovídá, 11.000km) rozhodl jsem se pro nejjednodužší a nejslabší motor, 1,2 60KW. Ve výbavě bylo zároveň v akci aut.klima, couvací senzory a vyhřejvaný sedačky, mlhovky... Cena 317tis. Nebudu říkat že výkonově mi to stačí, ale už jsem za ty roky vylítanej, a styl jízdy jsem přizpůsobil poklidné, kochací jízdě. Taky jsem si řekl že prostě oturbený tento motor asi dostane větší záhul a o to víc se do něj časem nastrká. Jen pro info, přítelkyně má Fabii II 1,2 s turbem, a má jen o 3KW víc než já.  Netvrdím že když mi hrábne, že se s ní nejde pořádně proletět :-) Co se týče interiéru, je super, a mě se prostě auto musí zalíbit zevnitř, protože jak já tvrdím, sedíme vevnitř, a né na kapotě.. :-) Omezovač rychlosti, tempomat, velkej dotykáč, na ručku jsem si zvykl, docela slušnej výhled, anatomický vyhřejvaný sedačky,...no prostě jsem spokojenej. Z venčí vypadá taky dobře.. Ledkový denní svícení, vzadu taky led světla.... H-gusy u každého v základu. Jediný zápor, kterej mě nějak drtí, je strašně tvrdej podvozek. Mám tam 16" 195/60, a nedokážu si představit že bych tam dal povolený 17". Opravdu jedinej zápor, podvozek. Vím, svezl jsem se i Fabkou, a je taky docela tvrdá, ale u mě extrémě. Přemejšlím že až bude akce někde na test tlumičů, určitě je nechám otestovat. 

ja som mal tiež 2008 s rovnakou motorizáciou a podvozok mi tvrdý neprišiel, práve naopak, príjemný, komfortný.

Kolesá rovnaké ako ty.

P607Olda...néééééé ;) Přeci nebudu jezdit s pytlema cementu... :-) Tvrdej podvozek mi připadá jen na nerovnostech. Připadá mi že vůbec nekopíruje a skáče jak koza..:nevim

Mne pride podvozek komfortni u 1,2 GT line kdys sem ji zkousel. Mam objednanu 1.2 pure tech EAT6 GT line a to zatim jezdim na superu II 1.8tsi automat a ten ma taky trochu tvrdsi podvozek.  Myslim ze 2008 bude pohodlnejsi :)