Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klady a zápory Peugeotu 2008


Maxik70

Recommended Posts

Ahojte, tak som dnes predal moju 2008.... Najazdil som na nej 185 tis.km za 3 roky...Bez poruchy....A kedže bola dobrá ponuka,tak som to využil. Sťahujem sa do 308 a 3008 :-)... Nech vám vaše 2008 slúžia aspoň ako mne...

P.S. Zostali mi slnečné clony, ak by niekto chcel.. Original Peugeot

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Ahoj. Tak se přidávám k poznatkům 2oo8.  Tento model jsem zakoupil jako nový, leden 2016. Jelikož jsem se do aut nastrkal už dost peněz, rozhodl jsem se jít do nového. Z finančních důvodů jsem byl omezen na cenovou relaci 300...330tis.. Volba mezi Škodovkou, Hyundaiem, a Peugeotem. Jak výběr dopadl to je jasný, jinak bych tu nebyl. :-) Dilema bylo jen při rozhodování o motorizaci a výbavě. Jelikož autem převážně jezdím sám, maximálně s přítelkyní, a naší Čivavou, :-)  a auto používám převážně pouze pro ježdění okolo komína, a do prace z práce,( nájezd km tomu odpovídá, 11.000km) rozhodl jsem se pro nejjednodužší a nejslabší motor, 1,2 60KW. Ve výbavě bylo zároveň v akci aut.klima, couvací senzory a vyhřejvaný sedačky, mlhovky... Cena 317tis. Nebudu říkat že výkonově mi to stačí, ale už jsem za ty roky vylítanej, a styl jízdy jsem přizpůsobil poklidné, kochací jízdě. Taky jsem si řekl že prostě oturbený tento motor asi dostane větší záhul a o to víc se do něj časem nastrká. Jen pro info, přítelkyně má Fabii II 1,2 s turbem, a má jen o 3KW víc než já.  Netvrdím že když mi hrábne, že se s ní nejde pořádně proletět :-) Co se týče interiéru, je super, a mě se prostě auto musí zalíbit zevnitř, protože jak já tvrdím, sedíme vevnitř, a né na kapotě.. :-) Omezovač rychlosti, tempomat, velkej dotykáč, na ručku jsem si zvykl, docela slušnej výhled, anatomický vyhřejvaný sedačky,...no prostě jsem spokojenej. Z venčí vypadá taky dobře.. Ledkový denní svícení, vzadu taky led světla.... H-gusy u každého v základu. Jediný zápor, kterej mě nějak drtí, je strašně tvrdej podvozek. Mám tam 16" 195/60, a nedokážu si představit že bych tam dal povolený 17". Opravdu jedinej zápor, podvozek. Vím, svezl jsem se i Fabkou, a je taky docela tvrdá, ale u mě extrémě. Přemejšlím že až bude akce někde na test tlumičů, určitě je nechám otestovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Mam již asi měsíc 2008, 1.2 pure tech EAT6 GT line. Zatím jen super, ale malou připomínku mam ke krytu zavazadlového prostoru. Kryt po otevření kufru zůstává ležet a to mě vadí v nakládání. Zkouším jej ohnout v prolisu a chvilku vydrží a pak mě jebne do hlavy:bacha. Nemáte nějakou vychytávku nebo radu jak to řešíte ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Ahojte, budem budúci majiteľ 2008 v 1.2 81kw/110 koní v eat6 v allure výbave. Zaujímalo ako sú tie auta spoľahlivé po facelifte. Debata tu bola o modeloch cca rok 2015 2016. Ako doba pokročila zmenilo sa niečo? Ďakujem moc 

Upraveno uživatelem michalba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Som majiteľom 2008 1.2 81kW manuál v allrue výbave model 2017,po ročnom užívaní mám najazdené cca 10000km. Klady: motor veľmi vydarený,pružný po naštartovaní sa veľmi skoro zohreje, kúrenie je funkčné po niekoľkých pár metroch. Pozitívne hodnotím vyššie sedenie,cúvaciu kameru, spotrebu 5,5-5.8/ ale chce to ľahkú nohu./ Po ročnom užívaní bez potreby navštíviť servis.

Jazdné vlastnosti, no mohlo to byť lepšie,ale je to asi tým že mám celoročné pneu.

Zápory: veľmi slabé stretávacie aj diaľkove svetla H7,umiestnenie cúvaceho svetla, chýba zdvíhanie plata pri otvorení zad.dverí. USB vstup je len jeden,a multifunkčný displej to je asi najslabší čo tam mohli namontovať./neskorý nábeh cúvacej kamery po zaradení spiatočky/ Korejske auta sú v tomto o dva kroky vpredu.

Celkove hodnotím auto ako vydarené na bežné primestné jazdenie.

Upraveno uživatelem Marian J
úprava textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Před měsícem jsem se stal majitelem 2008 1.2 60 kw.Je to v pořadí 4.Peugeot po 106 1.4 XSi,206 1.4HDi a 207 1.4 HDi.Najeto mám 1000 km s průměrnou spotřebou 6,1 l.

S autem jsem spokojen,dobře funguje automatická dvouzonová klimatizace,vyhřívání sedaček,couvací asistent s kamerou atd.Motor je pružný ale ten hlas tříválce je hrůza.

Překvapilo mne,že výrobce nedodává koberečky,nemontuje kryt pod motor.Vše jsem již dokoupil a namontoval.Auto je již přezuto na zimní 15 palcové Nokiany.Jízda na 15

kách je lepší.Podvozek je tišší a měkčí.Kryt zavazadlového prostoru se opravdu nepovedl.Jsem starší ročník a vyšší auto mi více vyhovuje na nastupování.Jen kdybych

nemusel pravidelně po nástupu do auta znovu vystoupit a zavřít ten prokletý dekl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...
V 4. 5. 2017 at 13:37, Javi napsal:

Mam již asi měsíc 2008, 1.2 pure tech EAT6 GT line. Zatím jen super, ale malou připomínku mam ke krytu zavazadlového prostoru. Kryt po otevření kufru zůstává ležet a to mě vadí v nakládání. Zkouším jej ohnout v prolisu a chvilku vydrží a pak mě jebne do hlavy:bacha. Nemáte nějakou vychytávku nebo radu jak to řešíte ? Díky

Taky jsem řešil chybějící sňůrky na krytu v kufru :myslim. Nakonec jsem se inspiroval nejjednodušším řešením, koupil jsem v Hornbachu 2 malé černé “čudlíky” které se šroubují jako držátka k šuplíkům nebo skříňkám (cca 1x2 cm) a 1 metr černé šňůry. Náklady asi 60 Kč. Čudlíky jsem našrouboval do plastového obložení zadního víka, a šňůru zavázal k nim a k neposlušnému deklu. Práce asi na 15 minut a to jsem nejvíc času vyměřoval správné délky šňůrek:super.

konecně se u auta s automatickou převodovkou automaticky nejen řadí, ale taky zvedá zadní dekl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Mně na 2008 zatím vadí drobnosti jako to víko kufru, madla na držení nad dveřma (s těhotnou ženou je vystupování lahůdka), kryt pod motorem a mrzí mě, že přestali dělat to světelné gravírování stropu.

pak bych uvítal mít lépe seřízené řazení, na jedničku je po rozjezdu auto ve 4k/min na takové rychlostí, že konečně můžu přeřadit bez ztráty rychlosti a cuknutí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Dokud jsem to zde nečetl, tak jsem ani nevěděl, že je u 2008 takovej problém s krytem zavazadlového prostoru. Už se tomu ale nedivím. Myslel jsem si totiž, že to, jak to mám já provedené je originál, ve skutečnosti to musel teda nechat dodělat předchozí majitel. Asi jsem měl trošku štestí :)

 

IMG_2992.JPG

IMG_2995.JPG

IMG_2998.JPG

IMG_3001.JPG

IMG_3003.JPG

IMG_3004.JPG

Upraveno uživatelem Markusenka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...