Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

aditivum fap peugeot 407


hakavcak

Recommended Posts

Stanislaw

 

podle VIN filtr pevných částic (FAP) máš, potřebu naplnění nádobky pro FAP aditivem ti oznámí auto samo, takže zatím neřeš

 

tady si přečti cosi o FAP včetně ceny za výměnu v autorizáku-- http://sluzby.peugeot.cz/filtry-pevnych-castic-fap/

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim borci,potreboval by som pomôcť,rozsvietila sa mi hlaška na doplnenie aditíva pre fap doplním si ho aj sám len neviem aké kúpiť,podľa všetkého by malo ísť eloys 176,lenže všade upozorňuju že si treba vyzuálne odkontrolovať farbu bajonetu naplneniektorá by mala byť zelená,lenže ja ju mám čiernu s tými bielými bodmi nastlačenie aby sa uvolnila,tak ako je to vlastne,čoma byť zelené? prosím poraďte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosím vás,je možnéže mi do fap-ka ide aditívum dpx 42 ? v peugeote mi povedali že mi tam ide to,nebolo to používané iba do aut pred rv. 2002 ? alebo môžem použiť ten eloys 176 teda ponovom infineum 7995? prosim vedel by mi niekto podľa vin čísla zistiť čo mi tam ide,pre dpx by mala byť nádržka 4L,lenže podľa vzhľadu nadržky jej objem ťažko zistím. VF36D9HZC21125101

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vdaka ferinko za pomoc zaujimave citanie. tak potom ma v peugeote presviedcali spravne ide mi tam dpx42 aj podla farby zapadky to sedi. len mi je divne to ako som tak studoval po fore ohladom doplnenia aditiva tak mnohy co doplnali a prilozili k tomu aj fotky tak tam mali biele zapadky a doplnali eloys176 a pre to aditivum by maii byt zelene. lebo v peugeote mi to vysvetlil technik takto ze uplne prve modely 407-ky co mam aj ja mali este stare aditivum  dpx42 a nadrzka nan bola 4L postupne ich zacali menit za 3L a tam sa uz plnilo eloys176. A kedze dpx42 a eloys176 maju inu koncentraciu ta sa menilo aj ine davkovanie aditiva. Cize aj ked maju rozdielne nadrzky tak vydrzia na zhruba rovnaky pocet km. takze asi tolko viem z teho ja. Este keby sa nasiel niekto kto plnil eloys176 do konektora s bielymi západkami ci vam to vôbec funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
V 21. 8. 2015 at 19:53, petokat napsal:

vdaka ferinko za pomoc zaujimave citanie. tak potom ma v peugeote presviedcali spravne ide mi tam dpx42 aj podla farby zapadky to sedi. len mi je divne to ako som tak studoval po fore ohladom doplnenia aditiva tak mnohy co doplnali a prilozili k tomu aj fotky tak tam mali biele zapadky a doplnali eloys176 a pre to aditivum by maii byt zelene. lebo v peugeote mi to vysvetlil technik takto ze uplne prve modely 407-ky co mam aj ja mali este stare aditivum  dpx42 a nadrzka nan bola 4L postupne ich zacali menit za 3L a tam sa uz plnilo eloys176. A kedze dpx42 a eloys176 maju inu koncentraciu ta sa menilo aj ine davkovanie aditiva. Cize aj ked maju rozdielne nadrzky tak vydrzia na zhruba rovnaky pocet km. takze asi tolko viem z teho ja. Este keby sa nasiel niekto kto plnil eloys176 do konektora s bielymi západkami ci vam to vôbec funguje.

Kdo mne presvedci a dokaze ze jakakoliv 407 1,6 HDI ma aditivum DPX 42 tak ma u mne dozivotni servis zdarma.Kazda 1,6 HDi ma novy FAP OS2 a neni mozne aby tam bylo DPX.

Vstrikovani bosch EDC16C3 a C34 neexistuje aby spolupracovalo s aditivem DPX 42.

Dalsi vec je ze 1,6 hdi do rokuxyz ma pocitac aditiva ADDGO a to bezi pro 3 litry aditiva.............bla bla bla.....atd atd

Smele do doplneni aditiva DPX42 misto Eolys 176.

Upraveno uživatelem straki007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, ozzy56 napsal:

možná ten ročník 2004 ani FAP nemusí mít, nevím, prostě jak píšu napojit na diagnostiku peugeot

dej tu VIN, někdo se podívá, jestli to FAP vůbec má

VIN VF36D9HZC21077914 předem děkuji za zjištění da FAP mam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak auto FAP z výroby mělo, možná ho ale někdo před tebou odstranil a provedl softvérové změny v řídící jednotce, takže auto aditivum už nepotřebuje--jsou to teď z má hlavy nahlas vyřčené myšlenky, možná je ale vše OK, to ti řeknou jedině v autorizáku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...