Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Ahoj, docela by mě zajímalo, zda se tady najdou přátelé kempování jako my. Rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s letním stanováním, stanováním v kempech v zahraničí atd. Zvažujeme zda jet k moři pod stan ( v půlce září) a co si případně dopořídit. Prostanováno už něco máme, i děti to mají rádi, ale v zahraničí jsme ještě nebyli. 

Budu rád za vaše postřehy a rady. 

Také přemýšlím nad koupi nějakého předstanu, akorát už tak mám 406ku jak konzervu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Francie, Itálie, Korsika a další: přijedu nebo přijdu do kempu, podle obsazenosti si vyberu plac (zpravidla mají očíslovaná políčka), nahlásím, co tam všechno bude, jestli chci nebo nechci elektriku, postavím auto/auta, stan/stany. 

 

Prakticky nic k tomu potřeba není. Stan máme iglů, co ho jinak taháme pěšky nebo na lodi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já byl pod stanem v itálii, máme takový to malý iglů. u moře v marina di pisa a v rimini. přijel sem, v jednom kempu byl na bráně týpek, tak sem musel zastavit a jít se nahlásit, dostal sem kartičku a týpek mi ukázal místo. v jinym kempu sem si zajel, postavil stan a šel se nahlásit. je to stejný jak u nás. dobrý je mít připravený aspoň dvě tři alternativy podle internetu, protože se mi stalo, že ten, kam sme jeli byl zavřenej, takže sem přeťuk navigaci a popojel  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdíte pod stan přes léto ? K moři?

pokud je to na mě, tak jezdím autem Chorvatsko s vnukama do hotelu, ale ten přístřešek na pláž je super pro děcka i když budete pod stanem... :) plážový stan je lepší než slunečník v tom, že se nemusíte přesouvat podle sluníčka

osobně jsem furt ve vodě nebo ve stínu u piva, takže já ho nepotřebuju :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já byl pod stanem v itálii, máme takový to malý iglů. u moře v marina di pisa a v rimini. přijel sem, v jednom kempu byl na bráně týpek, tak sem musel zastavit a jít se nahlásit, dostal sem kartičku a týpek mi ukázal místo. v jinym kempu sem si zajel, postavil stan a šel se nahlásit. je to stejný jak u nás. dobrý je mít připravený aspoň dvě tři alternativy podle internetu, protože se mi stalo, že ten, kam sme jeli byl zavřenej, takže sem přeťuk navigaci a popojel  :)

 

A jak to vychází finančně? Docela by mě to zajímalo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ceny jsou k vidění na netu. je dost důležitý, v jakým jedeš termínu, protože taloši maj přes srpen prázdniny a ceny se klidně zdvojnásobí. takže srpnový jednodenní pobyt ve dvou ve stanu + auto vyšel na 40eur. na lago di garda se ceny pohybovaly kolem 25-28eur ve stejným období. kdybych býval jel před tímhle období, tak sem v rimini platil kolem 25eur (noc+stan +2lidi+kára)

 

třeba když kouknu na marina di pisa camp internazzionale - 16lidi+10malej stan+10vzdušný=36euro za noc v srpnu/červenci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně máme projetou část Rakouska v oblasti Vysokých Taur - řeka Salza, Teichl. Tam přijedeš, postavíš stan, jdeš se nahlásit. Většinou čisto, klid ( když teda nepřijedou Maďaři - hlavně v oblasti kolem Salzy. Je třeba počítat s tím, že tam bývá i v létě někdy zima.

Jinak tuto sobotu jedeme na týden pod stan na Šumavu - Borová Lada, Zahrádky. Máme to tam rádi. Je to přímo v srdci přírody, klid, ale kolikrát tam mrzne i v létě :) Není nic divného tam v srpnu zažít -4st. - v noci samozřejmě :)

Upraveno uživatelem Honza z Nera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...