Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vypouštěcí šroub - prolis


lionit

Recommended Posts

zkusil jsem to řešit tady http://www.peugeot-club.com/topic/96258-dotaz-na-aktivniho-servismana-peugeotu/ ,ale nevyřešilo se nic :(

 

chtěl jsem zjistit, co vedlo konstruktéra k tomu, aby byl ten prolis dovnitř vany, když normálně je vně vany--nějaký důvod musí být, proč má zůstat deci-dvě oleje ve vaně :myslim , což je vidět i na tom videu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja na tom videu ten ted duvod nevidim. A kdyz sundam vanu, nezbyde tam vubec nic. Kdyz ji pak nasadim a naliju 4L, bude tam vice nez 2 deci. Takze asi tak. A mne ve vane zustalo 4dcl, kdyz jsem ji sundaval. Podle mne to dali dovnitr, aby jsi to neutrhnut, prave proto, ze ta vana je plechova a zas tak moc pevne to neni - kdyz to takhle prilisoval na druhou stranu. Zkuste to takhle prolisovat na hlinikove vane - nepujde to. Tam si muzou dovolit nechat ten sroub trcet ven.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já u výměny oleje v motoru vanu nesundávám, :bojim  ale od vyučení jsem všude slýchával (psalo se i v odborných časopisech), že nejlepší je počkat, až všechen starý olej z motoru vyteče, protože ten zbytek částečně znehodnotí nový olej...,takže jsem měnil olej tak, že jsem odšrouboval výpustný šroub na vaně, vyměnil filtr a nechal auto přes noc v garáži-- olej měl dost času vykapat, ráno jsem jen nalil olej a hotovo

 

dnes mi nejde do kebule to, že NELZE vypustit olej do poslední kapky--to je to, vo co tu de ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsak ja to sundaval jen jednou, k vyroci 200.000km na sve 1,6 hdi ;) Jinak to bohuzel u tohoto auta taky "jen vypoustim" a stve mne, ze tohle je me prvni auto, kde to nevytece vsechno, resp. nevykape, protoze ja mezitim stihnu na aute udelat vicero veci. Odspuntovanim vany zacinam a jejim zaspuntovanim koncim. Takze ja se nepru, jen jsem psal, ze v tom videu nevim ten duvod, proc konstrukter nechal zamerne ve vane nejake 2 deci, o o kterych jsi psal predtim.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně, já  ti rozumím, ptal jsem se na to u Tichého na Rudné a přijímací technik na mě hleděl, jako bych mluvil svahilsky...,možná ten motor ještě zespodu neviděl  ;)  , těžko něco řešit s takovým ,,odborníkem'',který nemá ani snahu

 

něco jsem už kolem aut zažil, ovšem když jsem neuměl odpovědět zákazníkovi na jeho dotaz, cítil jsem se blbě, :(  a to někdy byly dotazy :o :o ,ale vždy jsem se snažil odpověď někde získat a zavolal mu--někdy už ten zákazník ani nevěděl, že se na něco v servisu ptal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže dneska jsem sundal vanu a zjistil jsem že vylisování na druhou stranu by stejně nepomohlo, jelikož ve vaně je profil se závitem na vypouštěcí šroub, který je cca 5mm nad prolisem, takže by stejně nevytekl veškerý olej, zbyli tam cca tři deci oleje, nakonec jsem si udělal z měděné trubičky odsávací přípravek, který prostrčím vypouštěcím otvorem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Úpravu vany "jako" na videu v prvním příspěvku, dělají v Citroenu Hodonín. Oslovil jsem asi 15 autorizovaných servisů a bohužel jsou asi jediní v republice. KnowHow neznám, ale koukal jsem na to po dokončení. Moc hezká práce.

Upraveno uživatelem Relaxcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim 5 mm osazenim vypustaku uvnitr vany mas pravdu, ale je provrtany z boku 4 mm dirou, to jsi asi prehlidnul. Ja sundal vanu pri 220tis a mírně jsem to prolisoval, nechci utrhnout sroub nekde, jen aby vykapal olej do sucha, zustane tam jen zbytecek, menim olej po 15 tiskm. 1.6hdi 80 kW

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Hafity napsal:

 

Ano, ale je v pořádku nechat kromě kanálků atd. ve vaně 0.3l starého oleje + kaly, když to lze úpravou vany vypustit? Jinými slovy- necháš v motoru při výměně 3 deci starého oleje? Při cca 4 litrové náplni.....?!

Upraveno uživatelem Relaxcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...