Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klimatizacia zapina-vypina a pri tom aj mierne cuka


fatra

Recommended Posts

Nazdar chlapi, mam 1.6Vti a klimatizacia mi hned od začiatku furt zapina a vypina kompresor cca. 10sekundovych intervalov a citit to aj na motore mierne to cukne ked sa znova zapina takze s klimou jazda je dost rusive jazdit lebo neide to jemne :( . Servise som bol aby sa na to pozreli prekontrolovali a povedali mi ze je to normalny ze to takto ma fungovat! Takze si myslim ze potom aj pri ostatnych motorizacii to tak ide.

Takto ide aj vam ta klima???

Upraveno uživatelem fatra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že sa kompresor zapína a vypína pri dosiahnutí max povoleného tlaku je normálne.

Čo nie je normálne je časový interval ako často to robí.

Príčiny sú možné dve

-veľa chladiva v klimatizácii

-chladič klimatizácie je zasvinený a slabo chladí....alebo pomaly točí sahara a nestíha vychladiť médium.

V obidvoch prípadoch rýchlo stúpa tlak v systéme a RJ vypína spojku kompresora. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No aj mne je to divne ze to takto funguje a hlavne ma znervoznuje ta jazda ze kazdych 10-15sekund mi to cuka a neide to plynule.  Auto mam polrocne najzdene 4000km a len teraz som zacal pouzivat klimu a od zaciatku mi to robi. A inac chladit chladi dobre! A teraz preto pisem tu aby som bol isty ci je to v poriadku aby majitelia tych vozidiel mi potvrdili ci aj im takto ide alebo nie! Takze majitelia prosim piste!!!   

Upraveno uživatelem fatra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že by do dislov davali inu klimu? No neviem ale podla mna 1.2, 1.6Vti,1.6Hdi by maly mat rovnake klimy nie? A to je na tom ešte trapne že volal som do viacerych servisov a všade mi povedali cez telefon že to ma ist v kuse a potom ked už dosiahol požadovanu nastavenu teplotu tak len vtedy sa to vypina! A ked som odišiel do servisu aby to potom prekontrolovali pozreli na to a už povedali že to takto ma fungovat!  A pital som sa na to či už stažoval niekto na klimu a všade mi povedali že nie! A preto podla mna je to nenormalne že to takto ma fungovat lebo potom určite aspon niekolko ludi by sa na to spital aspon! A volal som do velke mesta servisi!

Takže neviem neviem len ja to zbadam na jazde alebo iny to ani nevšimaju?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám 1.6 HDi a tiež sa to vypína a zapína, takže klíma je tá istá, ale cukanie nie je cítiť. Podľa mňa to je tým výkonom ale ked stojím je to trošku počuť, také jemné vrčanie a okrem toho je to cítiť aj na fúkaní, že keď sa zapne klíma ide chladnejší vzduch z výduchov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak jako Mato33 mohu potvrdit, klima jede normálně a cukání u mě hodně zřídka, tedkom jak je 33 venku. Jinak chladí luxusně a vkuse. Výkon snižuje cosi, spotřeba o malinko větší tak 0,2l/100. Další pravda co tu kdosi zmínil, s lehkou nohou na plynu to poškubuje lehce.. Mám 1,6HDi, 11300km a 6měsíců staré:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

ma niekto k tomuto aktualizaciu? mam rovnaky 'problem', 1.6vti, pri zapinani kompresora nie je tah motora plynuly, je poznat kazde zopnutie, obzvlast pri jazde do kopca s tazsou nohou na plyne je to vyrazne. v servise som sa na to pytal, bolo mi slusne naznacene, ze 301 je take jednoduhsie vozidlo a ze je to normalne, vraj sa uz zopar ludi na to pytalo. tak neviem ako dalej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano mam! Predat auto ako ja alebo si na to treba zvyknut! Sporilo kde sa dalo ale bohuzial na nespravnom mieste! Plus aj obcasne cukanie motora za studena na druhy start mne tiez pumpoval nervy! Je to lacne auto a treba si aj ocakavat od toho ako je jej cena!

Upraveno uživatelem fatra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak predaj snad nebude potrebny, na tom aute je takychto much snad 100 a to ho nemam ani mesiac. ja som povodne chcel daciu logan, ale ked som si do nej naskladal zhruba to, co do 301, vyslo ma to skoro rovnako a to 301 povazujem za trosku dotiahnutejsie auto. s tym sa proste pocita, pokial to rano nastartuje a odvezie ma to do prace a cez vikend rodinu na chalupu, tak taketo veci prekusnem.

 

mirra 66 pise, ze klima vezme zhruba 7 koni, co mi prave pri motore, ktory ma 115 koni pride dost zanedbatelne. ak by si to vynasobil troma, tak by sa fabia s htp nepohla ani z kopca a do tych aut sa klimatizacie montovali bezne. 7 koni zodpoveda 5kW, co mi pride adekvatne.

 

takze ja zatial neriesim, uvidim ako bude. pri navsteve servisu to vzdy skusim spomenut. predpokladam, ze tych servisov vystriedam niekolko, mozno niekde niekto nieco bude vediet. inak ma prave toto zatial prilis netrapi, klimu pustam vacsinou len pri 30+ teplotach, co byva spravidla par dni v roku - ak nepocitame tohtorocny extrem. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...