Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nový partner klubu - BestDrive (dříve servisy Barum)


MilanF1

Recommended Posts

  • O 1 rok později...
  • O 2 týdny později...
  • O 5 měsíců později...

Ano, sleva na pneu skrze platnou kartičku P-C je. Dnes jsem kupoval dvě sady letních pneu zn. Continrntal eco contact 6, rozměry 195/65/15 H v prodejně v Č. Budějovicích. Celková cena byla 11558,-Kč.
 Jediné, co mě moc mrzí je, že mi z prvu (při dotazu na neu + objednání) tvrdili, že jsou vyrobené v letošním roce. Bohužel, dnes jsem při prodeji zjistil, že mají DOT 1419:(:grr! Tak snad bude vše v pohodě a pneu byli dobře + správně uskladněné. Musel jsem se pousmát, když jsem prodavače na dané DOT upozornil, tak najednou změnil řeč a tvrdil mi, že od začátku letošního roku, firma continentál, nevyrobila žádnou pneu.

Scan50001.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

     V sobotu (21.11.2020) jsem opět udělal radost svému Peugeotu 406 a koupil jsem mu zimní pneumatiky zn. Barum Polaris 5.  Se zimními Barumkami mám nejen já velmi dobré zkušenosti. K nákupu jsem opět volil stejnou značku prodejny BestDrive a využil slevu na kartičku řádného člena P-C.
  Na fotce je vidět, jak dlouho mi vydržely zimní pneu Barum Polaris (viz DOT). Současní vzorek je cca 5mm.

Scan50001.jpg

Barum Polaris 5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jezdit na 11 let starych gumach..... tvuj prispevek ma absolutne nevypovidajici hodnotu. 5 mm na 11 let znamena, ze v zime moc nejezdis a jeste na pantatu. Barumky mi nesmej na auto, ale budiz, na tve pojezdeni asi stac. I kdyz koupim kvalitni pneu, tak vydrzi na predku max 2 sezony, na zadku daj i 3. I kdyby daly 4 roky, tak by stejne po 4 letech sly......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží, na stylu jízdy, ale i uskladnění + péče o pneu (letní/zomní). Už jsem vyrostl z ,,divočení". Barumky (zimní) mě nikdy nenechaly ve ,,štichu". Podle mě, jde o lobby, aby se pneu měnily podle staří a né podle vzorku. Domnívám se, že mé zimní pneu byly starší. Ale to patří do jiného příspěvku. Za mě a mých zkušeností, zatím Barumky vydržely hodně. Poznám časem, co vydrží nové ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@OK406samozřejmě že záleží jak píšeš na stylu jízdy a na uskladnění. Ale to že u dobře skladovaných pneumatik nezáleží na tom jak jsou dlouho skladovány platí jen do té doby  než se ta pneumatika poprvé otočí na autě. V okamžiku kdy začne ta pneu pracovat (jezdit) tak se startuje proces stárnutí té pneu a pak by se měla po 4 letech z auta zout a vyměnit za novou. To jestli to je nebo není lobby pneumatikářských firem nebo pneuservisů bych v tomto případě nechal klidně stranou.   A popravdě než provozovat auto na pneu z roku 99 to bych tam dal raději nějakou slisovanou tmu z číny protože ta bude mít lepší vlastnosti než takhle stará pneumatika. Jako jo dokážu pochopit když někdo nechá na autě čtyřletý pláště a dohobluje je v létě nebo pokud mají dobrý vzorek tak že na nich ujede ještě jednu sezonu ale sorry jako 21 roků starý pneu to už nechápu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zeptejte se Oty jak staré pneu má na svých autech 😉

jako 10 let na denní káře je asi fakt blbost ale na druhou stranu , taky menite ve svych autech po deseti letech airbagy a pásy jak predepisuje výrobce neb uz Vas nejenze nebudou chranit ale mohou vas dokonce ohrozovat na zivote 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petře ale tady se bavíme o auťáku který  je v běžném provozu ne o veteránu se kterým se vyjede x krát do měsíce a většinou je to tak jako že vyjížďka v poklidu.  A to co píšeš ano tyhle komponenty se nemění ale tak tam je předpoklad výdrže protože to není  " spotřební " materiál bohužel pneumatiky jsou brány jako spotřební materiál. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Pe.Tr napsal:

zeptejte se Oty jak staré pneu má na svých autech 😉

jako 10 let na denní káře je asi fakt blbost ale na druhou stranu , taky menite ve svych autech po deseti letech airbagy a pásy jak predepisuje výrobce neb uz Vas nejenze nebudou chranit ale mohou vas dokonce ohrozovat na zivote 😉

ano, pro gumu, bagy, pásy atd. to platí, ale pro pneu eee 😂, protože ty máš už 20 roků 🙈🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

veno ja to pisu s tzv  nadhledem samozrejme , ale primarne jde o to ze oboji ma podstatny vliv na delku zivota posadky . muzes menit pneu co dva roky a citit se bezpecne ale pak ti starej bag pri nehode nezareaguje jak ma nebo pas a cau 😉 ....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...