Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna stěračů - jaké vybrat?


maraaa

Recommended Posts

Mám najeto cca 35 tis. km a původní stěrače ještě z výroby při stírání už dost "rozmazávají".

 

Co koupit?

Originální Peugeot (kolik stojí?)?

Nebo druhovýroba jako BOSCH AEROTWIN (sada cca 700 Kč na netu) nebo VALEO SILENCIO X*TRM (sada cca 1100 Kč na netu)?

Nebo ještě něco jiného?

 

Máte zkušenosti, které stírají dobře? Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam druhu ci tretiu sadu Bosch Aerotwin A636 a nech sa na mna pani z Bosch nehnevaju, ale nestoja za nic tzn. po pol roku ich mozem vymenit...najskor zacnu rozmazavat a potom pri rychlosti 120 km/h a vyssej vodicov stierac pri stierani odskakuje od okna.

Skusil som kupit nahradne gumicky - grafitove ci ake su to presne a vymenil tie povodne v Bosch (ano daju sa vymenit len gumicky v tych Aerotwinoch)..ale onicom, po 2-3 mesiacoch pre istotu vrzgaju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám první sadu Bosch Aerotwin. Nasadil jsem je letos v lednu a zatím spokojenost. Při stírání nejsou skoro slyšet a zatím stírají dobře, určitě lépe než ty co tam byly z výroby - Valeo. Stály mě 693 kč, což je myslím dobrá cena. V dubnu jsem koupil i nový zadní stěrač Bosch, ten stál dokonce jen 145 Kč a stírá taky dobře. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koupil taky v Brně zadní stěrač bosch za 145,- a nějak nestírá dle mých představ. Možná bude chyba v přítlaku, protože nestírá po celé délce stěrače, ale jen v některých místech. Přední mám origo, několikrát jsem je reklamoval, že směrem nahoru setřou, směr dolů rozmažou. Zkusím taky ty bosch přední a pak uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Origo:

6423 N6 496,20 cZK

6423 N7 496,20 cZK
 
V AK BOSCH AEROTWIN, sada 650 + 650 mm BO 3397007636 Vaše cena s DPH 643 Kč
Následně pak dokupovat tyhle gumičky (prověřeny provozem na 406) http://www.peugeot-club.com/topic/98500-originalni-sterace-nahradni-gumicky-/#entry1636302 
Upraveno uživatelem MJSytic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Origo:

6423 N6 496,20 cZK

6423 N7 496,20 cZK
 
V AK BOSCH AEROTWIN, sada 650 + 650 mm BO 3397007636 Vaše cena s DPH 643 Kč
Následně pak dokupovat tyhle gumičky (prověřeny provozem na 406) http://www.peugeot-club.com/topic/98500-originalni-sterace-nahradni-gumicky-/#entry1636302 

 

Lenze tie nahradne gumicky co si poslal nepasuju do AeroTwinov... V prilohe je original gumicka do Aerotwinov.

post-10960-0-78334600-1432895550_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už mi přišly BOSCH AEROTWIN, stály necelých 700 Kč i s dopravou:

http://www.auto-pilot.cz/pro8996055/bosch-aerotwin-397-007-636

 

Při výměně jsem zjistil, že tam byly Bosch už z výroby, zdá se, že úplně identické.

 

Po výměně je to jako nebe a dudy, stírají krásně. Tak snad jim to chvíli vydrží...

 

Jinak moc nechápu, proč kupovat stěrače z Číny když "originál" Bosch stojí nějakou stovku navíc. To fakt jsou ty čínský lepší?

Otázka tedy taky je, jestli je Bosch taky nevyrábí v Číně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O nějakou stovku? Problém je z z Číny nepřijde stěrač typu Bosch ale přesně ten stejný jako jsou originální a za cenu cca 250 Kč mě opravdu mile překvapili protože jsou na autě už skoro rok a stiraji bezvadně...

Každopádně nikoho nenutim, jen jsem se podělil o svou zkušenost...

Odesláno z telefonu za pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost (teď jsem je měnil), že tam z výroby byly Bosch - úplně stejné, jako jsem koupil teď "od Bosche".

 

Cena na těch odkazech, co jste uvedli je 15-20 USD, to je 350-500 Kč ne 250 Kč.

U tý Číny bývá nevýhoda, že to přijde až za několik týdnů.

 

Věřil bych i tomu, že originál Peugeot, Bosch i tyto Číny jsou zcela identické z jedný fabriky, jen jiná nálepka...

Upraveno uživatelem maraaa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...