Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Corse et la France - Letní dovolená.


Recommended Posts

Vzhledem k tomu, že jsem byl po delší době loni opět na svém oblíbeném ostrově a letos bych to rád zopakoval, chci se zaptat, jestli nekdo nechce jet také.

 

Zatím je ke zvážení termín konec června, nebo naopak začátek září. To je totiž ideální jako výlet a ne jako hromadná sebevražda.

 

Jsou tam brutální výhledy, hezké moře, hory, vlastně je tam v podstatě všechno.

Ideální je kabriolet, ale člověk si užije i v něčem jiném.
Máme tam pár oblíbených kempů, mimo ně se sice spát dá, ale není to pro citlivé povahy.

Jediná nevýhoda celého výletu je cena. Je tam prostě dost draho.
 

Obvykle se jezdí přes Itálii, ale protože Italové jsou totální do*ytek a místo dálnic tam mají předražené dvouproudé ucpané příšernosti,  tak letos bych dal klidně Francii.. přes museum Peugeotu až dolů na pobřeží a pak lodičkou přes noc s Frantíkama až na ostrov.

Přes Itálii jedu tak, že až se vyspinkám vyrazim a když se nezdržim přes průsmyk, tak akorát na večer zajedu přespat do lodě a po obědě jsem na ostrově. Přes tu Frrancii bychom se ale chtěli trochu zdržet Marseile Sant-Tropez a lodí až z Nice.

Je to zatím pracovní varianta.
Pokud vám vyhovuje slunce, výlety, víno sýry bagety, výhledy a máchání v moři. Tak si můžeme trochu upřesnit trasu a naplánovat nějakou povedenou taškařici. Takhle si můžete zatočit volantem na D81 https://www.youtube.com/watch?v=rUPXfreIn68

Jestli se to zvrhne ve výlet kabrioletů, nebo něco jiného to už je ve vězdách.

 

Tak se s mou drahou těšíme, že se někdo přidá.

post-473-0-87905600-1432497968_thumb.jpg

post-473-0-22669800-1432498103_thumb.jpg

post-473-0-16958800-1432498129_thumb.jpg

post-473-0-25113700-1432498179_thumb.jpg

post-473-0-45419100-1432498205_thumb.jpg

post-473-0-03981400-1432498238_thumb.jpg

Upraveno uživatelem vector
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rad bych se pridal, na Korsice jsem v lete 2005 a lete 2006 pracoval, dohromady 5 mesicu. V Ile Rousse na severozapade :)   Chtel bych se tam jednou vratit, bohuzel letos jsou jine priority co se financi tyka a cert vi, zda vubec bude nejaka dovca :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aký je cca potrebný rozpočet pre dvoch (jedno auto)? Skutočne stačí orientačne, ak človek kempuje, nejaké teplé jedlo, nič luxusné ale ani vifon style... 

 

Počítám tak 10dní výlet.

 

Pojištění je kolem 350korun na člověka. (když jezdíš víckrát do roka, tak máš asi roční)

Kompletní trasa byla loni 3800 Km při průměrné spotřebě 5,5l nafty a rychlosti 66km/h

Za dálniční známku v Rakousku je tuším 10EURo nebo tak něco. (10dní)

Průsmyk nějakých 10 Euro.

Italská „dálnice“ ani nevim, nepočítaně… myslim 27Euro, ale tudy už nechci.

Lodní lístky cca 6000korun

To bude asi podobný i když z Nice je to delší trasa, ale to už jsou detaily.

Kempy tam stojí 18-25E  (Auto, dva lidi a stan.)

Nafta je ve Francii celkem na přijatelné ceně (na rozdíl od Itálie například) Třeba 1.4E

Na ostrově o pár centů víc, než na pevnině. Ale jsou tam dražší i levnější pumpy.

Na rozdíl od těch Českých splašek t ona to alespoň jede.

Jídlo, podle toho co si chceš dopřát. To nějak nedokážu posoudit. Když necháš v obchodě 20Euro, tak se najíš. Mléčné výrobky, víno a některé další věci jsou tam poměrně levné. Není problím se za pár euro vylejt jako váza.

Co se týká restaurací, musíš mít kliku. Jsou tam města, kde necháš 15Euro za nechutnou pizzu a nic lepšího neseženeš. (Pokud nechceš za jídlo nechat 150euro, pak tam mají i jídlo pro lidi).

Ale jsou místa, kde za 40E dostaneš opravdu dobré věci. To ale ne že bych si dopřával denně J

Všechno je tam nastavené na turisty, nebejt tam tak krásně, tak mě tam nikdo nedostane.

Neutrácím zbytečně, jim co mi chutná, párkrát zajdu ochutnat, co tam jedí normálně.

Já myslím, že tam tak 25 ve dvou lidech necháš, ale jestli to bude 20 a neužiješ si nic, nebo 30 a budeš spokojenej, to už je podle vkusu každého soudruha.

Taky se dá zůstat ve Francii a lodní lístky prochlastat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mtne si pamatuji pizzerii v centru Ile Rousse kde pizza (vyborna) vychazela okolo 20€, dzbanek vody na stul zadarmo. Rok 2005/6, letni sezona. Ale najist se samozrejme dalo i jinde a levneji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20 stojí jen ta cesta. S nafťákem, s benzínem by to bylo ještě víc. Mýta ti z hlavy nevysypu, ale pokud chceš jet přes Francii, posledně mě stála dálnice Montpellier - Německo přes 50 Eur, takže na 27 do Nice leda zapomeň. A pokud ti vadily zácpy v Itálii, tak na francouzských dálnicích v tomhle směru se tuplem po*ereš...

 

Velmi doporučuji počítat s 30tis za předpokladu spaní v kempu a nákupech v intermarché, možná jednou hospoda. 20 cesta s poplatky a trajekty, 3 kempy, a nákup litr denně (to je 35 Eur, na to stačí koupit pár baget, slušnej sejra a jambón, a sedmičku vína, a jsou v pr... A to je úplné minimum, aby vůbec mělo cenu tam jezdit, vézt si tam konzervy a koukat tam jak diabetik do cukrárny nemá smysl.

 

A ještě drobnost k těm zácpám - stačí jet v noci. Pokud chcete jet přes Francii, horem přes Karslruhe a Lyon, ta cesta je stejně hnusná, okolo nic není. Pokud chcete jet přes Brenner, řeší to ty zácpy. Vyjet v 20h, před půlnocí průjezd prázdným Mnichovem, jezdím na Ga-Pa a zezadu přes průsmyk do Innsbrucku, ve městě natankovat do plné a po staré nahoru, ušetříte 20 Eur. A ráno jste ještě před zácpami v Livornu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20 stojí jen ta cesta. S nafťákem, s benzínem by to bylo ještě víc. Mýta ti z hlavy nevysypu, ale pokud chceš jet přes Francii, posledně mě stála dálnice Montpellier - Německo přes 50 Eur, takže na 27 do Nice leda zapomeň. A pokud ti vadily zácpy v Itálii, tak na francouzských dálnicích v tomhle směru se tuplem po*ereš...

 

Velmi doporučuji počítat s 30tis za předpokladu spaní v kempu a nákupech v intermarché, možná jednou hospoda. 20 cesta s poplatky a trajekty, 3 kempy, a nákup litr denně (to je 35 Eur, na to stačí koupit pár baget, slušnej sejra a jambón, a sedmičku vína, a jsou v pr... A to je úplné minimum, aby vůbec mělo cenu tam jezdit, vézt si tam konzervy a koukat tam jak diabetik do cukrárny nemá smysl.

 

A ještě drobnost k těm zácpám - stačí jet v noci. Pokud chcete jet přes Francii, horem přes Karslruhe a Lyon, ta cesta je stejně hnusná, okolo nic není. Pokud chcete jet přes Brenner, řeší to ty zácpy. Vyjet v 20h, před půlnocí průjezd prázdným Mnichovem, jezdím na Ga-Pa a zezadu přes průsmyk do Innsbrucku, ve městě natankovat do plné a po staré nahoru, ušetříte 20 Eur. A ráno jste ještě před zácpami v Livornu...

 

Já nevim, nafta je tak 8000 pro mě maximálně a to sem opravdu najel skoro 4000kilometrů. Loď 6 a poplatky tak 3-4 to je 18 na dva lidi.

Je pravda, že pak musíš počítat tak 1000-1500 na den, podle toho jak moc si chceš hrát a asketickej život, ale to na dovolený nemá  valného smyslu.

takže máš pravcu, že 30 je reálnější odhad.

Já bych tu Francii vzal spíš jako výlet, než cestu od někud někam, takže by mi to tak nevadilo. U makaronů je to pro mě už témeř nesnesitelný.

Jinak samozřejmě když vyjedeš kolam druhé v noci, tak to projedeš jako nůž máslem. Akorát pak na ostrově čumíš jako chleba z tašky. Proto sem je posledně tak, abych spal na lodi, ale to zase trefíš špičku kolem průsmyku. Takže letos mě napadlo to spíš protáhnout do Francie. Jako že primárně neni cíl se co nejrychleji dostat na ostrov. I když kdo ví, už mě to tu štve, je tu zima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem jel před lety do St. Tropez, tak jsem to vzal přes Německo na GaPa a pak mimo dálnici do Švýcarska na St. Moritz a úžasná cesta, bez poplatků až v Itálii za dálnici s návštěvou Monaca. Příjemná a úžasná cesta. Krásný vodopád a jezera. Mohu doporučit a ušetříš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Korsice se moc nedomluvíš ani francouzsky.

 

Oddie to myslel tak, že dálnice ve Francii jsou o třetinu i víc dražší než v Itálii. Jinak dálniční známka ve Švýcarsku stojí pořád 40CHF na rok, takže cenově nejpřijatelnější je jet pře Německo do Švýcarska (jen kolem Bodamského jezera přes Bregenz se vyhnout rakouské dálnici - tam Rakušáci často kontrolují známky) a po dálnici přes Lugano do Itálie (ušetříš za Brenner a 300km dálnice v Itálii, což ti zaplatí roční Švýcarskou známku a užiješ výhledy na pořádný kopce místo Dolomit - ač jsou krásný). Když se od Lugana vydáš na Varese, nemusíš hned ani na placenou dálnici, valíš kolem Malpensa, na A4 se napojíš až u Magenty a vyhneš se Milanu (horší, než kolem Mnichova).

Pokud bych mířil na Korsiku, tak do Janova nebo Savony, nejkratší cesta :). Nejkratší trajekt je z Livorna.

 

Jinak z mého pohledu 5.5 na dálnici nedáš a ze zkušeností cena PHM je polovina poplatků. Takže když počítáš, že dáš tři litry za PHM, dáš stejný prachy za poplatky na dálnicích. Tak to je. Pokud pojedeš přes Švýcarsko, v lepší případě nebudeš muset v Itálii tankovat (tím též výrazně ušetříš). Já bych ani jinak nejel, protože švýcarskou známku už mám.

 

Zkus to naplánovat přes viamichelin.com, spočítá ti to i dálniční poplatky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...