Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 106 1.4i 55kW Green


573v0

Recommended Posts

A ešte jedna podstatná vec - zohnal som si prístrojovku s otáčkomerom :potlesk :potlesk 

Prekvapilo ma, že všetko po zapojení fungovalo, no ešte viac ma prekvapilo, že mi prístrojovka v kapličke nesedela - tým že zozadu okolo otáčkomera bol plastový kryt, nevošla sa mi zaň kabeláž a musel som teda vyrezať kus palubovky a káble potiahnuť tade.

post-20251-0-34223900-1462347771_thumb.j

post-20251-0-86182600-1462347778_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 3 měsíce později...

Tak ma cez víkend potrápil krokový motorček - zasekol sa v jednej polohe a nereaguje na pokyny RJ. Krokáč som kupoval nový pred cca 3/4 rokom, no v eshope ma v podstate poslali do riti, keďže na reklamáciu budem potrebovať doklad o odbornej montáži :grr Je to tak, tie 3 šróby a jeden konektor určite nezvládne len tak každý idiot, toto treba zveriť servisu... :D Takže nemám čo stratiť keď ho rozoberiem a skúsim ho rozbehať, zatiaľ som tam vrátil ten pôvodný, ktorý ale tiež občas zblbne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

¨s  tou kaplí mě to nepřekvapuje , já předělával rychloměr benzín  na kapli ,bo se některé děti při podsvícení hrály s ručičkou a dal jsem tam identický rychloměr z naftové verze . měl jiné pouzdo vzadu ,větš prolis ,prostě se nevešel .Totální rozborka a prohození krytů,aby si to sedlo.Už jsem málem taky řezal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 2 týdny později...

Dnes sa mi máti zdôverila že jej na 106ke čosi poklepáva od kolesa, šiel som sa previezť a mala pravdu, bolo počuť kovové klepanie z tej strany kde som menil to rameno.. tak som vliezol pod auto a čo nevidím, držiak stabilizátora namontovaný hore nohami :D Neveril som že sa to vôbec dá a neviem aké drogy som bral v daný deň ale očividne mi nerobia dobre :D Takže prvý deň v roku naprávam chyby spravené v tom minulom :D 

P_20170101_130005.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 10 měsíců později...

Tak som sa behom sviatkov konečne podujal na repas motora :D Bola to strašná robota, motor bral dosť oleja takže všetko bolo zasrané od karbonu.. to čo som zoškrabkal z piestov, výfukových kanálov a zvodov by naplnilo poldecák :D A to som ani neriešil ventily lebo tie som rovno objednal nové.. preto v podstate robota skončila tak ako je vidieť na poslednom obrázku, vzal som totiž hlavu do Brna na repas a tým pádom auto skoro 2 týždne stálo v garáži

Image1386374300.jpg

Image1122450219.jpg

Image1015737264.jpg

Image989605422.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tento víkend som to konečne doriešil, dúfam že na motor už tak skoro nešáhnem :D

Čo som menil: Ventily + guferá, gufero vačky, tesnenie pod hlavou, piestne krúžky, ojničné ložiská, všetky 3 snímače teploty (modrý, zelený a hnedý), gufero kľuky na strane zotrvačníka, spojkové ložisko (spojka bola menená pred 2 rokmi), zapaľovacie káble, sviečky, lambda sondu (po tej karbonovej kúre som jej už moc neveril), samozrejme všetky filtre a náplne a kopu iných drobností, takže by to malo jazdiť jak nové :D

Ešte som tam konečne dal prevodovku z 1.1 v super stave čo už mám dlho pripravenú, spolu s novým spojkovým lankom a tiahlami radenia, takže páka už nemá dráhy jak v autobuse :D

Image645809123.jpg

Image1582265707.jpg

Image1793488943.jpg

Image746588324.jpg

Image1516698802.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Updatu napriek všetkými autami sa nevyhla ani 106ka :D  Na nej akurát riešim problém s otáčkami motora, občas sú pri studenom štarte moc nízko, občas zas pri zahriatom motore moc vysoko :D A tento týždeň sa k tomu pridalo aj občasné cuknutie pod plynom.. ale inak si naďalej veselo jazdí

IMG_20180803_134713.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...