Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Atomovo 406 coupe v6 2003


Atomic182

Recommended Posts

Maly update.

 

Predevcirem se mi v motoru objevilo divne syceni, ihned jsem s tim upaloval smer garaz/servis. Zjistili jsme, ze jedna plastova hadicka, co jde od motoru do sani uplne praskla. Vymenili jsme cely svazek + vsechny svicky a nestacil jsem se divit, jak se to projevilo na jizde.

 

Vysledek: 

 - Daleko lepsi zatah

 - Prumerna spotreba klesla o ~2L na 100 (z 10,8 na 8,8, mereno po 140 km podle PC)

 - Zmizely obcasne divne vibrace po studenem startu.

 

Z toho mi vychazi, ze problem tam byl uz od toho, co jsem auto poridil, ale neprisli jsme na nej.

 

Jeden by nerekl, co muze takova malickost udelat :)

Upraveno uživatelem Atomic182
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak chystam coupe na cestu do Slovinska k bledu. Je to zhruba 650km, tak jsem zvedav jak se pojede :) 

Trosku me ted v tech vedrech znepokojovala teplota oleje pri dalnicnich 130-140 km/h. Pohybovala se nekde kolem te predposledni carky (posledni je 140). Je to OK a divim se zbytecne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Atomic182: Pokud ti to leze az tolik tak to neni normalni ani v tom hicu co je. Osobne jsem dostal u v6 olej max na posledni carku pred 140 a to bylo pri rychlosti na nemecky dalnici v teple. Jinak ted co je hic a jedu po dalnici tak max prvni carka za 90 ale vetsinou to je lehce za 90.

Doporucil bych ti asi udelat vyplach vany a vycistit a dat novej olej 5w-40 osobne ho davam odzacatku a nikdy nebyl problem.

U Hdi jsem olejak dodelaval jelikoz nebyl problem mit olej na 140behem chvile ostrejsi jizdy.

V6 152KW ma vymenik ktery doost pomaha ochlazovat olej.Tudis me napadlo zda ten vymenik mas funkcni.

Pokud ne je dost mozny,ze to pak topi jak pises.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Mam jednu otazku. Obcas se mi stane (1x za mesic), ze jedu rekneme 50-60 na 3. nebo 4. rychlostni stupen a naraz se auto zacne chovat jako kdybych pustil nohu z plynu. Pokud bacnu po tempomatu, tak se ihned chyti a jede. 

 

Nema nekdo podobnou zkusenost? Vypada to jako problem s elektrickym plynem, ale zajimalo by me, jestli jste to nekdo resili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...