Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jirkovo 406 coupé


JVT

Recommended Posts

:D chtělo

Pořeším při přechodu na letní provoz. Zadní tlumič jsem v loni na jaře natřel na zemi. Znáš to, půjčíš kamarádovi kozičky pod auto a když je potřebuješ tak v garáži nejsou. Lehnout si pod auto zvednuté jen starým hydraulickým zvedákem, tak z toho jsem už vyrostl.  :papa    

Upraveno uživatelem JVT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem konečně dokopal k tomu vymontovat omezovač dveří řidiče. V práci vyměním opotřebovaný čep a přestane to protivné cvakání. Musel jsem. V pondělí se chystám do Mostu tak ať nedělám značce Peugeot ostudu.   

post-49077-0-39648000-1458496533_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau Pežoťáci.

Jak už to v životě bývá, jsou radosti a starosti. Občas se drží za ruce jak jdou spolu. Opravený omezovač je již zase namontovaný a omezuje tak jak má bezhlučně. To je ta dobrá zpráva. Špatná zpráva je, že jsem si přidělal další práci. Mám prasklej zadní nárazník. Jak k tomu došlo? Couval jsem po příjezdu do práce hodně těsně podél kontyše na odpad a parkovací asistent signalizoval překážku. Krajní čidlo snímalo ten kontejner, ale já jsem si hlídal hlavně pravé zpětné zrcátko, to pípání jsem nějak vůbec nevnímal. Co jsem hodně vnímal byl až ten náraz. Jsem to ale pako. Hlavně, že klientům říkám dávejte si pozor, parkovák je jen dobrá pomůcka. Dnes používané nárazníky by si toho malého nárazu ani nevšimly. Bohužel coupé má nárazníky dost křehké tak jako většina starších vozů.                

post-49077-0-98203900-1458928335_thumb.j

post-49077-0-29245600-1458928357_thumb.j

Upraveno uživatelem JVT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dave_k

Odnesl to jen nárazník. Na zadní lampě je jen malý, starý a drobný škrábanec. Kolega z práce lampu přejel prstem při zkoumání zda zůstala celá. Dnes jsem na ten zadní nárazník nalepil identifikaci klubu i mojí. Je to u příležitosti setkání vozů vyrobených ve Francii na Mosteckém autodromu. Ty nálepky  půjdou hned zase dolů. Ne že bych se za příslušnost ke klubu styděl. Jen nemám rád na civilních vozech různé nápisy. Vadí mi to i na podložkách pod RZ.   Na přiložené fotce je trochu vidět ta prasklina. Detailní fotku poškození zatím nemám. Jsem na sebe naštvaný a ještě jsem se neodhodlal pořádnou fotku udělat. Nechám to jen na pojišťovákovi. Vtip.   :D  :D     

post-49077-0-05261300-1459021157_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem neodolal tomu pěknému počasí a přehodil jsem kola. Doufám, že led a sníh už tuto zimu nepřide a tak se nebude opakovat dávná historie. Nějak si nevybavuji ve kterém to bylo roce, ale na co si pamatuji je, že v noci na 24 dubna (můj svátek) napadlo na zdejších kopcích 50 cm sněhu. Silničáři tenkrát už schovali většinu pluhů i sypače přestavěli na kropičky. Některé silničky na horách byli neprůjezdné. On ten sníh nevydržel snad ani dva dny, ale stejně se zrušila Rally Teplice. Bylo to tehdejší mistrovství republiky. Byl to pěkný paradox. Heslo na pěkných samolepkách vydaných u příležitosti rally znělo "V TEPLICÍCH JAKO V MONTE CARLU"  

Přidám i foto kotoučů s radou jak docílit tohoto stavu. Je to jednoduché. Občas se musí pořádně zabrzdit. Rozjedete se třeba z kopce a pořádně se musíte, na chvilku, opřít do pedálu. Kdo brzdy jen maličko lechtá tak se nesmí divit, že mu kotouče korodují. To mají v oblibě hlavně ty zadní a ještě pokud se auto používá jen občas.   

post-49077-0-55538500-1459027893_thumb.j

post-49077-0-22799100-1459027914_thumb.j

post-49077-0-91093700-1459028148_thumb.j

post-49077-0-93796500-1459028165_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Pežoťáci

 

Tak tato příchytka způsobila neotevření přední kapoty při mé účasti na 1.sraz francouzkých vozů na autodromu v Mostě, jak jsem popisoval ve vlákně uskutečněných srazů. Krycí bužírka bowdenu teplem změkla. Zatažení za páčku otvírání kapoty se bowden posunul a kapota nešla otevřít. Včera opraveno.  

post-49077-0-48716900-1459681008_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem ráno odvezl své coupé na technickou. 

Odpoledne se vrátilo s obligátním kódem lehké závady: 6.2.1.1.1. povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. Po přečtení této věty jsem měl chuť se zeptat kde mám tu korozi hledat. Nakonec jsem si to ale rozmyslel. On by protokol o TK vozu z roku 2003 vypadal bez jediného zápisu asi blbě. 

O víkendu vrátím xenony do světel a bude zase na dva roky klid. Před TK jsem zbaběle do světel vrátil žárovky H7. Nechtěl jsem provokovat. Ostřikovače světel sice mám ale automatické seřizování sklonu ne. 

Upraveno uživatelem JVT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Ahoj Pežoťáci,

už dlouho jsem nenapsal nic o mém životě s coupe P 406. Stále spolehlivě jezdí tak co vlastně psát. Dnes proběhla výměna oleje Total 9000 5W 40 při stavu tachometru 129.930 km. Pokusil jsem se i vyřešit potřebu snížení teploty oleje motoru. Při jízdě na dálnici byla teplota na budíku nad 125 stupňů Celsia. Informoval jsem se u technika dodavatele olejů na doporučenou provozní teplotu oleje Total 9000 5W 40. Obdržel jsem informaci, že výrobce doporučuje provozní teplotu do 110 až 115 stupňů. Při vetší teplotě olej rychle stárne. Již u mého předcházejícího vozu P 206 SW GTi jsem při rychlé jízdě (nad 150 km/hod) registroval stoupání teploty oleje. U 206 SW GTI, ale stačilo snížit rychlost na cca 130 a teplota byla zase v normále. U mého coupe je vysoká teplota oleje při jízdě předepsanou dálniční rychlostí i při hodně rychlé jízdě. Motor 2.2 je vybaven již od výrobce výměníkem voda / olej. Evidentně to, ale nestačí. Montáž olejového chladiče jsem zavrhl. Není na něj v motorovém prostor moc místa. Také si dovedu představit následky pro motor při masivním úniku oleje nějakou prodřenou hadicí. Zvolil jsem hodně netradiční řešení, které je ale hojně praktikováno v elektronice. Vyrobil jsem si hliníkový chladič na olejový filtr. Filtrem protéká celý objem oleje do mazání motoru. Je ze slabého plechu a tak přenos tepla bude snad dobrý. Řešení chladiče je vidět na přiložených fotkách. Pro dobré proudění vzduchu jsem ještě odstranil kousek gumové větrné clony na spodním krytu motoru pro lepší přístup náporového vzduchu na filtr. Zítra je v plánu jízda po D8 do Prahy tak jsem sám zvědavý zda se dostaví očekávané ochlazení oleje. Budu rád za cca 10 stupňů. Dám vědět jak to dopadlo.

 

WP_00011.jpg

WP_00022.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to přesně tak. :) Hliník L 15 x 15 x 2 mm délka 100 mm. Jednotlivé díly jsou nýtovány na hliníkový plocháč 15 x 2 mm. Celé je to nasazené na filtru a stažené stahovací páskou. Demontáž a montáž celého "bazmeku" je otázkou minuty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Pežoťáci

Při dnešní jízdě po D8 do Prahy to bylo o překonání kulatého čísla na tachometru. :super Také jsem se chtěl dozvědět co dokáže můj "vynález" určený k lepšímu chlazení oleje. Tak trochu jsem porušil i mé vnitřní přesvědčení, že telefon do ruky za jízdy nepatří. Mám tedy na levém "A" sloupku připevněnou  HF sadu Parrot, na případné telefonování za jízdy, ale to fotku neudělá.:bojim  Někoho možná zajímá co udělal můj amatérsky zhotovený hliníkový "bazmek" na olejovém filtru. Teplota oleje při rychlosti do 150 km/hod a vnější teplotě +/- 10 stupňů byla v polovině číselné stupnice teploměru. Odpovídá to teplotě 115 stupňů Celsia. Očekával jsem trochu menší teplotu, ale i toto snížení mi bude stačit. Doposud se ručička teploměru oleje při delší jízdě na dálnici pohybovala v rozmezí dva až dva a půl dílku za devadesátkou. To je cca 125 až 130 stupňů. Snad se ta teplota oleje o moc nezvedne při vysoké vnější teplotě vzduchu. Uvidím, voda si ve vedrech drží stále svých 90 a na teplotu oleje to také nemělo velký vliv. Mám na majitele vozů P 406 s benzínovým motorem otázku. Jakou máte teplotu oleje vy?              

WP_00044.jpg

WP_00033.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milan+

Pokud to někdo prodává, tak to není zas až taková blbost co mne napadla.:D Trochu jsem dnes hledal, na základě tvého upozornění a našel jsem jen podobné chlazení na elektromotory pro modeláře. Vypadá to, ale luxusně. Kam se na to hrabu. Skoro se za to mé provedení začínám stydět. Foto v příloze.  Máš pravdu, styčná plocha není 100%. Vybral jsem u nás  na skladě olejový filtr s co největším průměrem a je to samosebou ještě málo. Říkal jsem si, že to co dokážu udělat doma za pokus stojí. Zatím se to asi osvědčilo. Původní myšlenka byla použít co nejužší U profil, bohužel jsem takový nikde nenašel. 

chladič.jpg

Upraveno uživatelem JVT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Pežoťáci

v loňském roce jsem po jízdě na Mosteckém okruhu vyměnil drnčící střední tlumič výfuku. Od té doby jsem již třikrát musel řešit jeho prověšení ve spoji s katíkem. Mám celkem vysoký práh, u vjezdu do garáže a vždy jsem o něj začal středním tlumičem škrtat. Opravu jsem vždy řešil rozebráním spoje před tlumičem. Po přizvednutí tlumiče jsem spoj znovu stáhl originální sponou. Po pár měsících se prověšení opakovalo. Přemýšlel jsem jak to vyřešit bez nutnosti sahat autogenem nebo COčkem na pohliníkovaný povrch trubky a tlumiče. Na karoserii byl za tlumičem výfuku nevyužitý hák na upevnění výfuku. Předpokládám jeho využití v jiné motorizaci než mám já. Použil jsem dvě šroubovací spony na které jsem přivařil nově zhotovený hák na gumový závěs. Předpokládám, že je definitivně problém s prověšením tlumičem vyřešen. :super

WP_00050.jpg

WP_00055.jpg

Upraveno uživatelem JVT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 2. 2017 at 21:49, JVT napsal:

Ahoj Pežoťáci

Při dnešní jízdě po D8 do Prahy to bylo o překonání kulatého čísla na tachometru. :super Také jsem se chtěl dozvědět co dokáže můj "vynález" určený k lepšímu chlazení oleje. Tak trochu jsem porušil i mé vnitřní přesvědčení, že telefon do ruky za jízdy nepatří. Mám tedy na levém "A" sloupku připevněnou  HF sadu Parrot, na případné telefonování za jízdy, ale to fotku neudělá.:bojim  Někoho možná zajímá co udělal můj amatérsky zhotovený hliníkový "bazmek" na olejovém filtru. Teplota oleje při rychlosti do 150 km/hod a vnější teplotě +/- 10 stupňů byla v polovině číselné stupnice teploměru. Odpovídá to teplotě 115 stupňů Celsia. Očekával jsem trochu menší teplotu, ale i toto snížení mi bude stačit. Doposud se ručička teploměru oleje při delší jízdě na dálnici pohybovala v rozmezí dva až dva a půl dílku za devadesátkou. To je cca 125 až 130 stupňů. Snad se ta teplota oleje o moc nezvedne při vysoké vnější teplotě vzduchu. Uvidím, voda si ve vedrech drží stále svých 90 a na teplotu oleje to také nemělo velký vliv. Mám na majitele vozů P 406 s benzínovým motorem otázku. Jakou máte teplotu oleje vy?           

Ahoj, co se týče teploty oleje, nejsi (nebyl :-D) jsi v tom sám, na mém coupé (stejnej ročník, stejná motorizace, téměř stejně najete km :-D), tak mně teplota při normální dálniční rychlosti taky leze na druhou čárku (někdy i lehce za čárku) za devadesátkou.

Upraveno uživatelem Feedo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...