Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Jirkovo 406 coupé


JVT

Recommended Posts

JVT: líbí se mi barva. V ní vypadá 406 zvláště a výjmečně :super . I já mám v této barvě svoji 406 a tak mohu posuzovat. Hlavně, když se umyje a vyleští, tak 406 jen září !!! Moc se 406 v této barvě nedělalo. Denní svícení máš dobře udělané a ladí (jsem ze staré školy, kdy se nesvítilo). Volat je ,,zajímavý". Hlavní je, že Ti 100% vyhovuje a v něm jistotu při řízení.

Senzory na couvání jsou užitečné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne tam tiež ten volant nesedí...Ale ak to vyhovuje tebe, tak potom fajn. Je pravda, že ten volant je väčší. Niektorí si tu do coupe dali 3 ramenný volant zo 407, tak kebyže už mením, tak si dám ten. No neviem aký je rozdiel v jeho priemere. Ale som za origo vzhľad. Škoda, že som nedávno kúpil koženný volant, kebyže si ho predával a za dobrú cenu, tak tento by som bral hneď :D a inak to máš pekné :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

misho.1709

Volanty Peugeotů 406 a 407 mají stejný průměr 39 cm. Je to měřeno stáčecím metrem tak ať mne někdo nenachytá jednom milimetru. Má varianta volantu z vozu P 206 má průměr 38 cm. Průměry věnců jsem neměřil, ale ten plastový z 206 je po potažení kůží silnější.   

Upraveno uživatelem JVT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Pežoťáci

Včera jsem musel trochu neočekávaně odjet s coupé chvilku po poledni za opravdu letní teploty. Od rána na vůz svítilo sluníčko jako o život. :( Normálně při mém odjezdu z práce je již auto ve stínu. V poledne, ale ne. Když jsem si sedl na tu rozpálenou kůži tak jsem byl rád, že nenosím minisukni. :) Děvčata se nám chlapům chtějí líbit a občas proto i trpí. Děvčata vydržte to, teplota kožené sedačky je za chvilku Ok a Vám to v mini moc sluší.  :super  :super  :super 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ten volan z 206 sedí, nebo jsi v lisu přetlačil tisícihran? Průměr je i pro mě lepší. Vždycky se dá dát původní, takže s takovou úpravou není problém...

P.S. Kde jsi nechal čalounit? Pěkná práce... Ďekuji za info.

Upraveno uživatelem rootsky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tisícihran je stejný. Jen je trochu jiný plast konektoru houkačky. 406 má ten plast větší. Konektory se dají, bez jejich úpravy, spojit. Nepasuje jejich opevnění do volantu. Nicméně je tam místo připevnění zatahovací páskou. Bez tohoto upevnění bych se obával v budoucnosti uklepání konektoru. Volant mi potahoval známý čalouník. Chtěl jsem hladkou kůži jako u předcházejícího volantu co mám v P 206 SW GTi. V příloze foto již dlouho používaného volantu v SW GTI. Ten co mám v coupé je dnes ještě dost matný. Za čas se rukama vyleští. Průměr věnce jsem neměřil, ale je znatelně silnější než kožené montované výrobcem. Tím mám na mysli i volanty v nových, dnes prodávaných, modelech.   

post-49077-0-19112400-1433669667_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ď moc za info. I pro mě tenhle volant lepší volba, mě už také zajímá to, že nezruším žádnou jinou fci (airbag. klakson - i když old model ho má na páčce :) ). Po pár letech nějakého toho tjúningového počínání (myslím od plastů k účelnějším věcem) respektuji každého, kdo účelně a vkusně auto sobě přizpůsobuje.

 

Doplněno: Teď jsem si vybavil, že mám v starším coupe tisícihran jiný. Jak už jezdím a sem tam se pohrabu v novějších autech, tak pomalu zapomínám na tyhle mezigenerační rozdíly... Mě jde origo dřevěné MOMO, to je jak kormidlo z parníku a nejde sehnat  :D.

Upraveno uživatelem rootsky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ musím to někde najít. Koukal jsem na net a už nikde nejsou asi 3 roky. Vypadá pro info jako klasika, jen má částačně dřevo v horní a dolní části a na pravém dolním rameni nápis MOMO (myslím). Je to z origo distribuce, ale nevím kdo a v jaké výbavě, či za jakých podmínek to dával. Měl to tady někdo ve své době hodně ceněné-upravované 406té. Jdu hledat...

 

Doplněno: Ten číňan z kořenice co je v nabídce na e bay to není, je to tohle:  http://rootsky.rajce.idnes.cz/dreveny_volant_PUG406/#kierownicapug406.jpg

Upraveno uživatelem rootsky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Pežoťáci

Tak mám při stavu tacho 117.500 km hotové rozvody s pumpou. Původní pumpa byla plastová a nová je z hliníku. Také jsem vyřešil prosakování manžety poloosy u převodovky novou páskou. Když už byla poloosa dole tak jsem dal i nový simering a olej do skříně. Začínám si myslet , že mám konečně hotové vše co jsem chtěl udělat po koupi vozu a podzimním setkání se srnou. Doufám, že se mne coupé nebude snažit přesvědčit o tom, že se mohu mýlit. :myslim       

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ahoj Pežoťáci

přikládám dnešní stav tachometru při jízdě do práce. Na dvanáct let staré coupé to není zas tak moc.  :)  Spočítal jsem, že je to průměrně cca 810 km za měsíc. Má naplánovaná nedělní jízda na otočku těsně před Ostravu mi to dá jako za celý měsíc. :D  

post-49077-0-14048100-1435932431_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...