Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Smrdí benzín


mrchar

Recommended Posts

Vážení, uz delsi dobu mi do kabiny smrdi benzin, kdyz jedu je to v poho, ale jak zastavim musim vypinat ventilator, jinak mi ze smradu "slzi oci".....

 

Byl jsem u cloveka s plynem a rek mu ze mi smrdi do auta benzin, on vzal cuchacku na plyn a prisli jsme ze to smrdi z diry co vede z motorvyho prostoru do blatniku s nadobkou aktivniho uhli.

Dnes jsem rozebral ty plastovy kryty a pri demontazi ulomil ten camfour co je prave privedena ta hadicka s benzinem. Takze shanim pokud nekdo ma filtr s uhlim na prodej.  

 

Ale co me trapi vic je ze do filtru vede dalsi hadicka gumova a silnejsi. Vede odnekud z predku blatniku, rozdvojuje se jedna vede do filtru a druha pokracuje do podbehu. Ale ta privodni co vede od predku blatniku tak tu mam pretrzenou a druhy konec uz v aute neni , takze nevim kam puvodne vedla. 

 

Nevite nekdo kam to ma byt zapojene?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na vrchu filtra su dve hadicky jedna je privodna od nadrze ta druha co mas utrhnutu ide na elektromagneticky ventil a z ventila to pokracuje skrz vnutorny blatnik do motoroveho priestoru popri pravom nosniku tlmica  na skrtiacu klapku  motora (sanie),na spode filtra je hrubsia hadica a ta je vyvedena na spod blatnika do atmosfery ,filter nenahanaj ale oprav nalepis tam nejaku plastovu trubku a hotovo tiez som to mal ulomene po buracke

 

elektromagneticky ventil je hore nad tym plastovym nadkolim ale asi ho tam nemas chyba ti inak by si si ho vsimnul ked si zhodil plastove nadkolie hladaj  ele konektor od toho ventila musi tam byt

takto vypada  ventil ,farba moze byt ina http://avtodata.by/product_11155.html  a vie byt obaleny tlmiacim moitanom

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

některá auta mají odvětrávání nádrže konstrukčně na dost zoufalým místě a mě konkrétně zabíralo celý jeden prostor nadkolí v kufru. Nádoba pomalu 10x40x15 . Efekt stejně O ,po tankování ten odér benzínu stejně šel dovnitř ,takže to vadilo .

Kufr relativně slabý 440 L. Jak jsem měnil pal .filtry a koukal ,jak a kudy to vede konstrukčně ty trubky a těla filtru. 

 

skříň  filtru-nádoba  z kufru šla do koše a trubka k ní už nešla do kufru,ale už ven do nadkolí ,na prodloužený konec jsem nasadil pal filtr na benzín .umístěný již venku pod ohybem kastle nad zadním kolem prakticky v úrovni vstupu do  nádrže a je klid .Ničemu to nevadí ,benál přestal smrdět ....vyřeš obdobně....nebo to vem z vrakáče

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som si zase všimol posledné týždne, že keď mám plnú a zaparkujem auto, tak mám pod tým zadným podbehom a, ako je nádrž a tie hadičky v podbehu trošku nakvapkaného benzínu, ale nechápem odkiaľ to môže ísť ??? Nemal som to ešte rozobraté, lebo som teraz robil silentbloky na zadnej náprave. Pozeral som to len zbežne s baterkou odspodu medzi podbehom a karosériou a nebolo tam vôbec nič :/ je mi to divné, díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na vrchu filtra su dve hadicky jedna je privodna od nadrze ta druha co mas utrhnutu ide na elektromagneticky ventil a z ventila to pokracuje skrz vnutorny blatnik do motoroveho priestoru popri pravom nosniku tlmica  na skrtiacu klapku  motora (sanie),na spode filtra je hrubsia hadica a ta je vyvedena na spod blatnika do atmosfery ,filter nenahanaj ale oprav nalepis tam nejaku plastovu trubku a hotovo tiez som to mal ulomene po buracke

 

elektromagneticky ventil je hore nad tym plastovym nadkolim ale asi ho tam nemas chyba ti inak by si si ho vsimnul ked si zhodil plastove nadkolie hladaj  ele konektor od toho ventila musi tam byt

takto vypada  ventil ,farba moze byt ina http://avtodata.by/product_11155.html  a vie byt obaleny tlmiacim moitanom

 

Ne, omyl.

 

ta od klapky je pripojena pres ventil do filtru, to je OK. Ale ta druha, vetsi, gumova zapojena na stred filtru je rozdvojena a jedna strana je do stredu filtru a druha strana je pretrzena a vede blatnikem smerem k nadobce na ostrikovaci kapalinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked tam mas nieco rozdvojene a jeden koniec nejde  nikam tak to zaslep a mas po probleme ja tam rozdvojene nic nemal a nebol ziaden problem zaslep to a mas pokoj

 

respektive rozdvojka alebo roztrojka bola karoserii prichytena ale isla mi len jedna hadicka na stred filtra aj service box tak ukazuje nic viac tam neni 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...