Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

eCall - Jaký je váš názor?


ozzy56

Recommended Posts

Někde jsem četl, že toto zařízení zvýší cenu vozu o cca 100 Euro, zachránit má cca 3000 osob ročně v celé EU. Myslím, že něco podobného mělo už v autech povinně dávno být, (stejně jako třeba kamery sledující provoz pro následné vyhodnocení dopravní nehody atd.).

Nebo myslíte, že je to promyšlené sledování?  http://www.novinky.cz/auto/368238-vsechna-nova-auta-budou-muset-mit-ecall-rozhodli-europoslanci.html

 

upraven název

Upraveno uživatelem MJSytic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smysl to má,už jenom pro ten pocit. Nabouráš a auto samo nahlásí polohu.Nehledě na to jestli jsi při vědomí nebo ne.Doufám,že to bude mor pro různé fetky a spiťary co to někde opřou a budou se snažit ujet nebo se po francouzku vypařit. I když nedělám si iluze,že to český člověk nějak neobchčije. Nedávno někde u Nového Hrozenkova strávil řidič několik hodin ve škarpě,protože jel někde po lesní cestě. Našel ho až nějaký náhodný kolemjdoucí druhý den ráno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc se to nedela na motorky? Kolik je ridicu auto co nekoho sundaj a odjedou? A rovnou na cyklisty.... jako asi s tim souhlasim. Ale kvuli par blbcum to budou trpet miliony lidi. Fetaci a dalsi hajzlive si to stejne vyndaj..... takze v tom smysl vidim tak pul na pul

A na foru jsi dostatecne dlouho abys vedel ze nazev vlakba je nic nerikajici a tudiz nesmyslny......

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak za prvý si přejmenuj vlákno, jak píše Scratch...

 

K tématu: myslím si, že by měl každý mít právo si vybrat, jestli to do auta chce nebo ne a to se všemi důsledky(pozitivními i negativními).

 

Je nám upírána svoboda v rozhodování, takže s tím celým procesem nesouhlasím!

 

K samotnému zařízení musím říct, že je dobré, že existuje a CHCI se rozhodnout sám, jestli ho budu mít, nebo ne. Rozhodnu se až budu znát všechny podrobnosti, který kolem toho budou známý (ať už jde o byznys, big brothera nebo účinnost, atd...)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt že top je další cajk do auta který se může pokazit,a jehož servis bude stát nemalý peníz další věcí je že to je další možnost jak šmírovat lidi. Což asi není to nejlepší ale na druhou stranu pokud Tě někdo šmírovat chce tak má x jiných způsobů jak to udělat. 

       To že Tě 112 přepojí na právě volné pracoviště je pravda ale pokud jsem to dobře pochopil tak prvotní impulz k navázání spojení bude tzv. datová věta která bude obsahovat identifikaci vozu a GPS souřadnice a případně další detaily čímž se aktivuje místně příslušná jednotka IZS a operátor až následně pokud se mu podaří navázat spojení s posádkou bude vyjíždějícím jednotkám doplňovat informace o počtu cestujících případném rozsahu zranění atd. a u toho je asi úplně jedno jestli se bude z posádky tyto informace pokoušet dostat Ostravský nebo Karlovarský operátor protože stejně pokyny vyjíždějícím jednotkám posílá opět tzv.  datovou větou. Za mě je to jedna z možností jak předejít takovým těm "blbým" úmrtím na banální zranění při banální nehodě které se ale stávají mimo frekventované silnice a takových těch časech kdy je minimální provoz a na to že je auto zvržené v příkopě přijde někdo až po x hodinách za světla a to třeba ještě čistě náhodou.

  Asi ano bylo by dobré dát uživateli na vybranou jestli takové zařízení ve voze chce nebo nechce mít ale v tom je ten háček celý systém bude fungovat nejoptimálněji jen za podmínky co největšího rozšíření.  Ostatně dnes už podobné systémy fungují i u nás a tuším že zrovna Peugeot je provozovatelem jednoho takového systému a druhý provozuje pojišťovna tuším Uniqa   oba systémy fungují na principu jak jsem popsal výše akorát že nejsou propojeny na dispečink linky 112 ale na svůj vlastní dispečink a teprve až onen systémový dispečink žádá případný výjezd IZS. A u té varianty z pojišťovny se ta jednotka dá využít i k dohledání ukradeného vozu a také díky ní počítají tzv. výkonové povinné ručení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice to možná zachrání životy, ale v autě to nechci.... Jak bylo psáno SVOBODA rozhodnout se, se nějak vytrácí

 

Stačí mě, že mě sledujou přes BTS a kde platím kartou a kde koukám na web a na jakej web.... Ten elektronickej otisk své osobnosti úřadům a fízlům určitě usnadňovat nebuduu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s tím souhlasím, stejně jsme už sledovaní přes mobil, kterej máme stále u sebe. A pokud to může zachránit byť jeden život za rok tak proč ne. Ono totiž nejde jen o to, že chcete mít právo volby jestli si zavoláte pomoc a nebo ne, jde o to že když se stane nehoda tak ne vždy si můžete pomoc zavolat, proto jsemsrád že by pomoc přijela sama, už jen kvůli tomu že by to mohlo zachránit život mé ženě a děckám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady přece vůbec nejde o zavolání si pomoci. A o volbu jestli pomoc volat nebo ne, taky nejde. Nejde o záchranu životů. To jsou jen kecy ke zblbnutí lidí. Jde o to, že nám někdo něco NAŘIZUJE.

 

-------------------------------

:xvul  Podobný (uvedu jako příklad) je to se zdravotním pojištěním, které musíme ze zákona platit. Typická obrana státní správy je, že bychom přece nedostali lékařské ošetření, kdybychom neplatili a bylo by ohroženo naše zdraví nebo dokonce život. Kecy!!

Pokud bychom měli SVOBODNOU VOLBU se rozhodnout, jestli a jaké přesně si chceme platit zdravotní pojištění, byla by situace lepší. Věřím, že chytří lidé by si určitou pro sebe výhodnou formu pojištění (nebo prostě plnění) zařídili. Mohli by kontrolovat, jak je s jejich prostředky nakládáno a v případě nutnosti dostat požadovanou péči. Hlupák nebo lenoch by si to nezařídil, hmm, to je mi u prdele.

Takhle se vyberou miliardy  a místo, aby se vkládaly do důležitých přístrojů, vybavení, péče,...pro efektivní a profesionální personál, tak jdou do prdele, nebo někomu do kapes.

-------------------------------

 

Jinak ještě jednou zopakuji k samotnému přístroji, že je DOBŘE, že existuje!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zařízení, jak bylo uvedeno výše, už existuje a jeho centralizace je myšlenka dobrá. Námitky ohledně sledování jsou o ničem - sledováni jsme a na každém kroku. Námitka ohledně feťáků a pod. že to nějak oblafnou, je taky o ničem. Nejde přece o ně, ale o mě. Feťák sice ujede, ale záchrana přijede pro mě a o to tu běží. 

Otázka zní:

Za jakých okolností se zařízení spustí? Kdo zaplatí případný zbytečný výjezd? Bude možné zařízení např. do 10 minut od události deaktivovat a zbytečnému výjezdu zabránit?

No a potom je tu samozřejmě otázka svobodné volby instalace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeči typu "stejně jsme sledovaný" naprosto nechápu. Ne, že bych nerozumněl principům, na základě jakých to je technicky možný, ale jsem sledovaný pouze pokud chci. Například koupě a používání mobilního telefonu je moje volba, tak ji musim přijmout se všemi důsledky. Nikdo mě nenutí kupovat si mobil. Paušalizování a přehlížení je svobodnou volbou každého, já to nepoužívám (resp snažím se) :cool:

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona je nejaka svoboda ve vyberu? Chci nove auto ale nechci aby melo z vyroby pasy a airbagy. Jde to zaridit?

...

 

to je dobrý příklad: právě, že kdysi někdo rozhodl, aniž by ti dal možnost výběru, že to auta musí mít..

 

Jinak já nejsem žádnej demagog, jen mě sere, když mi banda tupců řiká, co mám dělat :bacha

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeči typu "stejně jsme sledovaný" naprosto nechápu. Ne, že bych nerozumněl principům, na základě jakých to je technicky možný, ale jsem sledovaný pouze pokud chci. Například koupě a používání mobilního telefonu je moje volba, tak ji musim přijmout se všemi důsledky. Nikdo mě nenutí kupovat si mobil. Paušalizování a přehlížení je svobodnou volbou každého, já to nepoužívám (resp snažím se) :cool:

Stejně jako ti nikdo nenutí si kupovat nový auto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...