Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Propadlá STK


sloters

Recommended Posts

ja jezdil v klidu pul roku, nez jsm si na to vzpomnel. A pak jsem jezdil dal, protoze kdyz me nechytli pul roku, tak to proste tri dny pockalo. Nejhorsi je si to uvedomit. Pokud to neni rozpadlej strep tak srazka s PCR je v podstate obrovska nahoda. Bud v klidu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sousedovi (75ti letému pánovi) se kdysi stalo, že ho na večer Nuseláku, kde jel předpisových 50, odchytla PČR právě kvůli propadlé STK - nemá střep, má úplně tuctovou Octu, kterých jezdí po ulicích tisíce (propadlou STK jim ukázal počítač v autě). Dokonce po něm chtěli, aby auto odstavil a vypadalo to i na citelný zásah do bodového konta. Nakonec - vzhledem k věku řidiče a faktu, že jinak bylo vše v cajku ho nechali odjet domů s tím, že jim slíbil, že si STK okamžitě zařídí.

Když mi to vyprávěl (měl STK propadlou cca o měsíc), shodli jsme se na tom, že dřívější systém, kdy bylo OTP jako knížka a STK se zaznamenávala i tam, měl něco do sebe (já následně doma zjistil, že na mém autě mám též STK propadlou cca PŮL roku - a to jsem s ním tehdy jezdil měsíc na Slovensku)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi s 306 jednou stalo, že jsem zapomněla udělat technickou a asi týden jezdila bez ní :( , když o tom nevíte, tak ani nervy nemáte, ale pak už jet s vědomím propadlé TK je horší, vidíte policajty za každým rohem, jak jdou po vás :D

Ono pak nejde ani třeba tak o tu pokutu či body, ale kdyby se stala nějaká bouračka a ani ne vaši chybou, tak je průser jako kráva...nedej bože, kdyby se někomu něco stalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokud je propadlá v tom měsíci co je vyznačen na známce tak se dá i s PČR něco usmlouvat musíš být ale slušný a nehádat se. Při většině kontrol jim stačí pohled na známku a tam se značí měsíc a rok.  Samozřejmě že to je spíš o tom psycho efektu že víš že něco není úplně košer a máš z toho podvědomě divný pocit. Ale jak tady píše většina tak jinak se četník bude koukat na běžné udržované auto a jinak na nějaký pojízdný vrak nebo naopak na přešlechtěné(tuningové) auto.

 

A pokud je po servisu tak tak můžeš říct ano náčelníku vím to bylo to v servisu který se trošku protáhnul už jsem na STK objednán zítra tam s tím jedu.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zrovna včera mě to potkalo. :D po čtyřech a půl měsících servisování auta holt prošla lhůta STK o celý měsíc (projít kontrolou v termínu prostě nebylo možné), tak jsem to včera risknul a přejel po vlastní ose. Jel jsem takovými místy, kde je minimální provoz a v pohodě jsem dojel až na místo určení. Shodou náhod jsem půl cesty po těch nejschovanějších cestičkách jel za autem kamaráda, který dělá technika na STK, tak mě hned po ránu odbavil a bylo vyřízeno bez jediné chybičky či závadičky. Cesta domů už byla mnohem klidnější a bez obav po "hlavních" tazích... :D Nejde ani tak o to, že by mě zastavili kolegové, jako spíš o to, jak správně píše Aluška, že mě někdo nabourá a pak se na mě bude ještě hojit, páč pojišťovna odmítne plnit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zrovna včera mě to potkalo. :D po čtyřech a půl měsících servisování auta holt prošla lhůta STK o celý měsíc (projít kontrolou v termínu prostě nebylo možné), tak jsem to včera risknul a přejel po vlastní ose. Jel jsem takovými místy, kde je minimální provoz a v pohodě jsem dojel až na místo určení. Shodou náhod jsem půl cesty po těch nejschovanějších cestičkách jel za autem kamaráda, který dělá technika na STK, tak mě hned po ránu odbavil a bylo vyřízeno bez jediné chybičky či závadičky. Cesta domů už byla mnohem klidnější a bez obav po "hlavních" tazích... :D Nejde ani tak o to, že by mě zastavili kolegové, jako spíš o to, jak správně píše Aluška, že mě někdo nabourá a pak se na mě bude ještě hojit, páč pojišťovna odmítne plnit...

 

A na základě čeho by neměla pojišťovna plnit? Pokud policista na místě nenapíše že technická závada nebo stav vozidla měla vliv na vzniku DN tak pojišťovna nemá na základě čeho by mohla plnění krátit nebo zamítnout. Stejnej Hoax jako ty kola....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tvl kdyz to tak ctu tak jezdit bez technicky je vlastne parada :-) 

nevim kolik je na tom pravdy ale na skoleni ridicu nam rikali ze v pripade nehody je auto bez technicky automaticky vinik. a to nevim jestli bych chtel riskovat.

zatim jsem taky parkrat jel autem bez technicky a s policajtama v poho, jen me děsi jakakoli nehoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduše - auto s neplatnou technickou NENÍ v pořádku. V případě nehody jednoduše nemáš jak prokázat, že bylo. Nevím, jestli jsi automaticky viník, každopádně to do záznamu o nehodě zapíší a postih bude následovat...

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tvl kdyz to tak ctu tak jezdit bez technicky je vlastne parada :-) 

nevim kolik je na tom pravdy ale na skoleni ridicu nam rikali ze v pripade nehody je auto bez technicky automaticky vinik. a to nevim jestli bych chtel riskovat.

zatim jsem taky parkrat jel autem bez technicky a s policajtama v poho, jen me děsi jakakoli nehoda.

 

Bláboly na školení řidičů doporučuji neposlouchat. Zatím jsem nezažil jediné školení řidičů, kde by dotyčný nevykládal vyslovené kraviny. A tohle je zrovna blábol naprosto neskutečný, zavinění nehody s administrativním úkonem nemá samo o sobě vůbec nic společného. Zavinění kvůli technické závadě by se muselo PROKÁZAT, a to může nastat i v případě, že auto platnou TK má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...