Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

LPG a benzinove vstrekovače


tomstein

Recommended Posts

Zdar hoši

mám Peugeot 206 1.4.i 55kw, KFW, rv2009. Je tam splynovač Tartarini. Je to všetko legalne spravene v jednej celkom serioznej firme.

 

Chcem sa spýtať či sa niekto stretol s problémami s benzínovími vstrekovačmi po prerobení na LPG.

Mám pocit ako by to malo vplyv na ich životnosť.

Od inštalácie LPG som musel meniť všetky 4 vstrekovače.

Je možné, že menším používaním sa nejak znehodnocujú, kazia?

Vdaka za info

Upraveno uživatelem tomstein
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dôvod výmeny bol, že prestali správne fungovať, motor trhal, alebo po naštartovaní išiel ale po pridaní plynu zdochol.

Viem to len laicky popísať, mechanik vravel, že neprechádzalo dosť paliva, zrejme sa zle otvárali. Ale bolo to zvláštne lebo postupne som musel vymeniť všetky štyry. Auto malo vtedy najazdených 60-70tis

 

Tento problém som vyriešil výmenou všetkých vstrekovačov a tak isto výmenou teplotného senzora na motore.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som podobny problem ale mne pomohlo vstrevovace nechat vycistit ultrazvukom. Odporucam ti netankovat benzin do plna ale tak max do polky nadrze. Nakolko benzin starne a vytvara sa vnom  zivica ktora potom zanasa vstrekovace. Moja chyba bola ze som tankoval na max a potom zase az  skoro za rok. No a aj teplotu prepnutia som nechal znizit na min a to bola chyba. Teraz tankujem v dvoj mesacnych intervaloch ale max do polky nadrze. Nech sa udrzuje benzin v cerstvom stave. Nezaskodi ak pojdes sem tam len na benzin. Alebo prestelovat teplotu prepnutia na LPG nech sa viac ide na benzin prospeje to vtrekovacom a troska sa eliminuje zalepenie vstrekovacov.Staci 5 stupnov. Dajme tomu z 30 na 35 stupnov ale nebal by som sa ani na 40 :-). Ale chapem ze LPG je hlavne o setreni tak to nebudeme prehanat :-). Pomaha aj prisada do benzinu. Napriklad tato http://www.pro-tec-slovakia.sk/produkty,petrol_system_cleaner

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tým starnutím benzínu, je to fakt, myslím, že benzín začína degradovať tak po 3 mesiacoch, opravte ma ak sa mýlim.

 

Vzhľadom na to, že ručička palivomera benzínu nefunguje správne, teda klesá aj ked idem na LPG a potom ostane dole - ukazuje prázdnu nádrž, tankujem raz niekedy aj dvakrat do mesiaca aby som mal istotu, že je benzin v nadrži.

Tú prísadu som skúšal. Zrejme ju tam preventívne niekedy pridám, pre istotu.

No a s tou teplotou prepinania LPG, zistím v servise, ale myslím, že tam je nastavených tých 40C. Každopádne vdaka za názor ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky budu muset nechat vyčistit vstřiky. je to tím, že i přes filtry se do motoru plynovejma vstřikama dostává parafín, který se usazuje na benzínových vstřikách. ( hadička od plynu ústí cca 1cm od benzínovýho vstřiku) a čím se míň jezdí na benzín, tím je větší šance že se to hodně zanese a benzínový vstřik pak přestane správně rozprašovat....   proto beru vervu 100 a maximálně za 500 aby jí bylo málo v nádrži a byla čerstvá. Možná to nepomáhá, ale aspoň mám dobrý pocit, že když motor jezdí na plyn tak startuje a ohřívá se na něco plnotučného :D

Upraveno uživatelem vinorak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Dôvod výmeny bol, že prestali správne fungovať, motor trhal, alebo po naštartovaní išiel ale po pridaní plynu zdochol.

Viem to len laicky popísať, mechanik vravel, že neprechádzalo dosť paliva, zrejme sa zle otvárali. Ale bolo to zvláštne lebo postupne som musel vymeniť všetky štyry. Auto malo vtedy najazdených 60-70tis

 

Tento problém som vyriešil výmenou všetkých vstrekovačov a tak isto výmenou teplotného senzora na motore.

Zdravím.

Momentálne mám ten istý problém.

Výrazne sa to zlepšilo po pridaní aditíva na čistenie benzinových vstrekovačov.

Ale neni to 100 percentne a asi ani nebude.

Rozmýšľam nad výmenou vstrekovačov.

Nie ale úplne nové mam s použitého auta.(4ks za 40€)

Takže ja osobne doporučujem používanie aditiv do paliva hneď od namontovania LPG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příčin špatného běhu motoru při jakých situacích na volnobeh,mám problém s ranimi starty a nejsem sam s 1.8 16V 85Kw s LPG....

Ma někdo konkrétní zkušenosti kromě tech co jsou v příspěvků s čištěním vstriku?

Ma někdo zkušenost s firmou jet servis?

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S čištěním vstřiků zkušenost nemám, ale s vyjetím nádrže do úplného prázdna a natankováním nového benzínu zkušenost mám a zatím to vždy pomohlo. Nechápu to. Je zajímavé, že po natankování do skoro prázdné nádrže se problém se starty po pár dnech až týdnu vrátil. Mě to letos zlobilo celý léto. K podzimu už to špatně chytalo ráno i odpoledne po práci. Přepnul jsem na benzín a jel, dokud auto nepřestalo jet a pak jsem natankoval nový benzin a od té doby už je to měsíc a je klid. Chytá na drc. Přes celý léto jsem do benzinu lil vifko a pak i velfobin. Bez výsledku.

 

Charlie 1: I kdyby jsi měl vstřiky špinavý od LPG, tak při tom vyjíždění celé nádrže benzinu s tou čistící přísadou by se musely pročistit ne? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže mezi mnou a tebou je rozdíl já na 406 mám najeto na LPG 90 000km.....

U manželky se stejným motorem u 406 startuju na drc,jenže ma najeto na LPG zatím cca 20000km....vif ani nic jinyhe se tam neleje....

Když budu měnit u benzinu vstriky normálně je vymenim,nemusí se doufám s dia něco zadávat do ŘJ??

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...