Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

aux namiesto cd meniča


EnWy

Recommended Posts

Zdravím, chcel by som sa spýtať či by šlo prehrávať cez aux napojený namiesto cd meniča, radio clarion na cd (P406 2.0 HDI 80KW). Nejak tak to myslím ako v prílohe. Som tu nový tak dúfam, že som to nedal na zlé miesto. Vďaka za pomoc

post-50790-0-29732600-1429569747_thumb.g

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož vitaj mezi námi....

 

Jaký význam maj piny na C3 (hlavně ten rezistor)? AUX tam je jen na třech? Jinak by asi problém být neměl... Jen bych jacka nahradil zásuvkou do panelu: http://www.polyplanar.com/product/ic35pm-panel-mount-adapter a další varianty, jistě se někde najde a pěkně zakomponoval. Nebude se Ti nikde plandat nepoužitý kablik a pro připojení pak použiješ nějakou propojku vhodné dýlky. Navíc nebudeš pátrat po redukcích v případě, různých přístrojů. Prostě použiješ je vhodný kablík.

Upraveno uživatelem Edison
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka za odpoveď, tá zasuvka je rozhodne dobrý napad, mozno by stalo?za to dat to namiesto drziaka na mince :) a po pripojeni predpokladam ze to budem musiet nejak prepnut na radiu ale to neviem, nemas s tym nrjaku skusenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

vstup AUX na radiu je primarne pouzity pro analogovy signal z menice. Ve svazku, ktery vede k menici jsou vsak take datove vodice a napajeni pro samotny menic.

 

Myslenka vyuzit AUX vstup pro cizi analogovy signal neni uplne od veci, je nutne vsak aby CD menic byl pripojen k napajeni a k datovym vodicum z radia.

 

Radio si totiz nejakym zpusobem "povida" s menicem pres datovou linku a pokud menic neodpovida nebo neni pritomen, tak vstup AUX je zablokovany a signal do radia nedostanes.

 

Uz leta pouzivam reseni, kdy jsem nechal pripojeny menic v kufru ale u radia jsem prerusil analogovou linku a vsadil jsem tam panelovy konektor pro zasuvku JACK. Zasuvku jsem umistil vedle palubniho displeje na prave strane, kde je takovy maly odnimatelny plast.

 

Pokud chci poslouchat CD, tak staci vytahnou konektor JACK ze zasuvky, v pripade hudby z telefonu nebo mp3 prehravace zasunu JACK do zasuvky, hudba z CD se prerusi a muzu si poslouchat co chci.

 

Na palubnim displeji samozrejme sviti, ze hraje CD ale ve skutecnosti analogovy signal jde odjinud.

 

Pokud jsem to spatne vysvetlil nebo neco neni jasne, napis mi zpravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohužial cd menič nemám, nedalo by sa to nejak obísť ? nemôžem si dovoliť nejaké drahé riešenia. Zbytočne do toho nechcem dávať veľa, mám transmitter takže mne ide skor oto aby to nebolo tak na očiach a aby bol lepší zvuk, teda čistota zvuku pretože sa mi bijú frekvencie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci kazit radost z bastleni ale snad vam usetrim cas, kdyz reknu ze ten odpor mezi piny 13 a 15 je uplna hloupost a radio timto neoblafnete.

Pin c. 13. je datovy vodic a 15 je zem - GND

 

Dekodovat prichozi a odeslat spravnou odpoved tak aby si radio myslelo, ze je na druhe strane kabelu CD changer neni zadna trivialni zalezitost. Dost jsem se tim zabyval pocist si muzete o problematice treba tady - http://www.forum-auto.com/les-clubs/peugeot-206-207/sujet174953-560.htm

 

Netvrdim, ze amaterskym zpusobem to nelze provest ale je to opravdu narocne na cas a zkusenosti s mikrokontrolery a jejich programovanim

 

Jsou tedy v zasade tri moznosti:

1. Koupit emulator CD menice - treba tento http://www.aliexpress.com/store/product/Digital-Music-Changer-AUX-SD-USB-MP3-Interface-Adapter-for-Peugeot-Radios-RD3-RB3-RM2/831680_1522435308.html

2. Pripojit a diagnostikou aktivovat CD changer. Prerusit analogovou linku a pripojit svuj vlastni vstup, jak jsem popisoval v predchozim prispevku

3. Pripojeni pres predzesilovac magnetofonu Tato moznost vyzaduje ale rozebrani radia a trosku trpelivosti pri pajeni. Nevyhodou je nefukcnost kazetoveho prehravace. O teto moznosti si muzete pocist treba tady tady http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic939313.html

 

Hodne stesti a at vam to hraje.

 

Duin

 
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...