Freedy

Uživatel
 • Content count

  723
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Freedy

 • ID uživatele 835
 • Rank
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 405
 • Rok výroby
  1991

Profilové informace

 • Město
  Jílové
 • Stát
  Česká republika
 1. Koupím P406 2.0 HDi 79-80 kw sedan od roku 2001.
 2. Zaparkuju v garáži a auto normálně ukazuje 40l druhý den ráno po zapnutí klíčku ukazuje ---- nebo třeba 10l a vydrží to třeba jízdu 20km a nic, se nemění, potom stačí vypnout a zapnout zapalování a najednou se hodnota srovná.
 3. Zdravím mám 605 2,5 Td a potřeboval bych prosím jestli někdo nemáte schéma zapojení palivoměru od nádrže k přístrojovce, případně kam co vede, je to verze s digitálním ukazatelem množství paliva, řeším problém, že když nechám auto stát třeba den tak po nastartování ukazuje palivoměr třeba 0 L a po ujetí nějaké vzdálenosti vyběhne třeba na 40 L. Stává se to poslední dobou pravidelně a to parkuju na rovině, takže odlití nádrže není možné. Nepotkal jste se s tím již někdo ? díky.
 4. Váhu jsem dnes zkusil úplně novou a egr uz jsem měl odpojený i klapku v sání dřív, je to pořád stejný.
 5. Zdravím Mám problém s mojí 406 2.0hdi 79kw, když vytáčím motor třeba na 3 a dostanu se cca na 3200 otaček auto na chvilku ubere a zase se rozjede a pustí mě přibližně o dalších 200 ot. vejš na 3400 a zase škubnutí a pak opět se nechá vytáčet o kousek dál. Nevím v čem je problém, kontroloval jsem drv ventil - čistý bez špíny, naftový filtr nový, podávací čerpadlo tlačí po zapnutí klíčku 2.5 atm, při volnoběhu 3 atm. Přepad všech vstřiků skoro stejný. Tlak turba v normě už nevim kde hledat. Jestli novej drv ventil nebo něco jiného, na diagnostice když to takhle roztáčim tak tlak v railu ukazuje cca 1350 atm a drv že pracuje na 97%.
 6. Zdravím nemá prosím někdo schéma jednotky BSM B3 , která je v motorovém prostoru na Peugeota 406 2,0Hdi 2001- 2002 ? Nefunguje mi kontrolka mazání a tak hledám cestu kde je připojený snímač tlaku. Zjistil jsem kam jde na tuto jednotku, ale dál nevím pokračování, kontrolka v budíkách je v pořádku, diagnostikou se dá zapnout. Díky.
 7. Tak to jsi mě nepotěšil , holt se budu muset spolehnout , že to maže nebo si udělat vlastní kontrolku
 8. Ano mám jednopinovýl spínač a mux také .
 9. Zdravím řeším problém s nefunkční kontrolkou talku oleje ( 406 2,0 Hdi 2002 79kw), pomocí diagnostiky jde rozsvítit, ke spínač tlaku na motoru napětí taky jde, spínač je funkční, zkoušel jsem to i propojit, ale kontrolka nesvítí,potřeboval bych jestli někdo neví jak a kam je připojenej spínač tlaku oleje a kontrolka oleje, co jsem zatím našel tak by asi spínač měl být propojen do bsi , ale už nevím jestli jde z bsi samostatně drát pro kontrolku nebo je to jinak a je špatný bsi. Díky.
 10. Ok ozvu se, díky.
 11. Diky straki, dostal jsem pouze za úkol si ji sehnat a o to přehrání a sladění se už postará někdo jinej, to neumim , kdybys o něčem věděl udělal bych si k tobě výlet na výměnu tý jednotky.
 12. Zdravím prosím o radu, budu muset vyměnit ve 406 BSI jednotku, jelikož blbne -( při hledání závad jsme ji vyndal a zjistil , že nějakej turek v ndr se už v ní rejpal a zřejmě se to moc nepovedlo) , něž pujdu na vrakáč potřeboval bych vědět který čísla na jednotce musí být stejné, aby se dala použít, přikládám štítek z mojí, díky.
 13. Zdravím prosím nemáte někdo originál neupravenou mapu pro motor 2.0HDI 79 kw FAP do 406, nebo nevíte kde by se dala stáhnout? potřeboval bych ji porovnat s tou mojí. Díky.
 14. Ano jeden ke žhavičce, druhej -.
 15. Tak jsem nechal zkontrolovat vypnutí fapu u jinýho človíčka a vše je v pořádku, ale stále si to žhaví stejně, snímače teploty vody, vzduchu, oleje ukazují normálně jediný co jsem si všimnul na diagnostice tak relé žhavení se po startu tváří jako vypnuté ( teplota vody 5 st.) , pokud zkusím test při vypnutém motoru tak rele na diagnostiku reaguje dá se sepnout a rozepnout. Tak teď buď si rele žije svým životem nebo počítač špatně ovládá rele, nevíte prosím někdo jaký hodnoty a kdy bych měl naměřit na vývodech relátka č. 4 a 5? Děkuji.