Phobos

Uživatel
 • Content count

  16
 • Joined

 • Last visited

About Phobos

 • ID uživatele 52490
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday 04/15/1989

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 208
 • Rok výroby
  2012

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Praha 9
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

174 profile views
 1. To jses dobře trefil :-D Zrovna teď v neděli jsem to zjistil naprosto přesně :-D Zavaření toho úchytu co tam na fotce plandá. Je tam taková železná objímka, která je na napravo chycená do plastovo/gumového držáku.
 2. 2. roční prohlídka - balík roční údržby(výměna oleje, kontrola vozu...) + věci navíc Výměna: Olej + olej. filtr, Vzduchový filtr motoru Pylový filtr kabiny Brzdová kapalina Doplnění: Nemrznoucí chladící kapaliny - v ceně roční údržby Náplně do ostřikovačů - cca 1-2l - v ceně roční údržby Oprava: Vzpěry zadního dílu výfuku - zavaření - v ceně roční údržby
 3. Jak to dopadlo?
 4. Asi záleží jak moc pečlivý chceš být, zda dopřeješ lepší péči či jen to nutné podle km a servisní knížky. Zde jsou uvedené intervaly(roky či km) u jednotlivých hlavních položek. Mohu najít co jsem dělal po 2 letech. OptiWay - bylo(je?) několik variant, ty se lišily rozsahem co pokrývají a délkou(km/roky), podle toho taky stojí. Doporučuji si DŮKLADNĚ přečíst co tebou vybraná pokrývá a za jakých podmínek. Klidně si od nich nech poslat návrh smlouvy OptiWay, to moc veřejně k dostání není. Mě nedávno na OptiWay Garance měnili komplet zadní světlomet - řada ledek přestala svítit.
 5. Kdyby aspoň ty zadní kotouče nebyly společně s ložiskem...jeden kotouč stojí cca 3x víc než přední :-(
 6. Nezkoušel jsem teda to rvát silou, ale myslím si, že to úplně odklopit nejde a to mám model před faceliftem. Přimrznutí bych se nebál, stačí v zimě spustit "vyhřívání předního skla(pomocí klimatizace)" a mezitím škrábat zbytek auta, prostor pod stěrači rozmrzá jako první.
 7. Hele já nad tím cementem do kufru docela reálně uvažuju :-D
 8. Musel bych to prověřit a podívat, mám ještě tu první variantu SW v SMEG...nastavoval jsem to jen jednou a od tý doby jsem na to nešahal. Mám přední LEDky + senzor světla a podsvícení se mi hlavně změní, když to z automatiky ručně přepnu na svícení(např. když je den a začne pršet), tak se intenzita zvýší jak u budíků, tak u rádia.
 9. Mám benzín a tebou popisované hučení mi to dělá od nového, prostě jakmile se zapne klima, zvukový projev motoru zejména při rozjezdu se úplně změní. Bral jsem to za normální, s jinou 208 to nemám jak porovnat a ve firmě máme služební samé výkonné nafťáky(150k+) od jiných značek, ty nic takového nedělají. Měl bych se tím trápit?
 10. Ve své 208 mám starší SW a toto tam nemám.
 11. Taky by mě to zajímalo, myslím si, že to bude jen softwarová záležitost.
 12. Řešil bych to s nimi co nejdříve. Do faceliftové varianty už dávají dozadu bubny(nevím jestli i u nejsilnější nafty), předtím měli kotouče všechny motorizace. Co si myslím, tak mají špatně rozvržený poměr brzdné síly, že by zadek mohl brzdit výrazně víc. Co si myslíte ostatní o poměru brzdné síly?
 13. Zdravím Vás, chtěl jsem napsat dříve, ale nějak jsem byl z toho všeho unavený. Ve stručnosti zkusím popsat co se událo. Na záruku se to nepodařilo, na konci 11/2015 jsem měnil za komplet nové(neoriginální). Pořídil jsem je zde přes fórum od Badisáka, domluva, cena, dodání super. Šel jsem do komplet sady od Bremba(kotouče + destičky). Přední s antikorozní úpravou(klasické nedrážkované), zadní Brembo s antikorozní úpravou nedělá, prý kvůli ložisku kola které je napevno s kotoučem. Kotouče jsem si nechal namontovat v jiném autorizovaném servisu s domněním, že třeba najdou nějakou příčinu proč ty první takto odešli, nebyli překvapeni a ani nic neříkali. Musím říct, že předzajet a zajíždět kotouče a destičky je sakra alchimie. Na internetu se dá najít x různých postupů, které jsou si velmi podobné a též vyobrazení jak se dají při předzajetí a zajení zničit :-D V mém případě 500km citlivého brždění bylo náročné, kdo máte 208, tak víte jak to má ostré brzdy ;-), na dálnici doufáte, že Vám to tam někdo nepošle a "neposerete" si díky němu kotouče či destičky za nemalé peníze. Následuje samotné zajetí, to chce volný úsek, kde není provoz. Možná zkušení namítnou, že je to blbost zajíždět nějak brzdy. Po 1tis km od výměny(polovina 12/2015) jsem měnil staré zimní za nové zimní pneu v autorizovaném servise. Napoprvé bohužel kola správně nevyvážili a ani napodruhé se jim to nepodařilo, jelikož bylo znatelné klepání do volantu 80km-100km/h+ alá D1 :-D Jelikož byly Vánoce a po nich, tak během toho jsem najel dalších 1000km. Při intenzivnějším brždění bylo znatelné klepání do volantu, zvlněné nové přední kotouče? no to snad není možný :-( Nejsem si vědom ničeho při čem by dostali zabrat a mohlo by se to stát a nebo něco "pokazili" v servisu? Už jen to, že říkali, abych po cca 100km přijel na přetažení kol momentovým klíčem(dřív nic takového neříkali). Po nějaké době jsem si nechal přední zimní ještě dořetice vyvážit v jiném servisu a prý tam chybělo na každém kole 40g závaží. Nyní mám na nových kotoučech najeto cca 8tis km. Při výměně na letní originální kola jsem nechal udělat i geometrii. Klepání od kol do volantu zmizelo, auto jede jak žehlička. Pocitově mi přijde, že se i klepání od brzd zlepšuje, uvidím jak to bude za nějakou dobu, i kdybych je měl vyměnit, pořád přední kotouč+destička vyjde na 1/3 ceny zadní varianty(je tam ložisko kola) :-) . Bremba brzdí parádně, i při hodně ostré jizdě na okrsce nevadnou. Pokud někdo uvažuje na novými kotouči, zvolil bych dozadu něco s antikorozní úpravou, kde to nebrzdí, tak to rezne, ale asi je to jen kosmetická záležitost. Jak jsem zjistil(po odloupnutí rzi :-D), tak původní zadní kotouče byly taktéž Bremba ale s destičkama TRW, tak snad moje kombinace Brembo+Brembo vydrží dýl :-). Zde máte foto sundaných kotoučů + destiček, přední jsou ty vzduchem chlazené, zadní s ložiskem. Třeba to někomu pomůže . Jsem z Prahy, pokud by někdo staré koutouče chtěl viděl naživo, či by ho zajímaly detaily, napište soukromou zprávu.
 14. O Brembo taky uvažuju, mohly by vydržet jednou tolik(ale kdo ví, že :-D a jestli mi je tam vůbec namontují), případně origo po dalších 30tis. zase kotouče . JInak s origo kotoučema a destičkama to brzdí parádně, když na to příjde, tak jsou dost ostrý. Úplně denně ne, ale několikrát do týdne ano. Šetří se na hodně věcech, ale ve výsledku koncový člověk neplatí míň, spíš naopak. Přitom to tak hezky vypadá, že budete 5 let "bez starostí" že by se nemělo do ničeho zásadního kromě oleje, filtrů, brdových destiček, gum a tak, investovat.
 15. Zdravím, myslím že to bude chlazení rádia a celé dotykové obrazovky. Zpozoruji to hlavně v létě kdy je opravdu vedro a auto stojí na sluníčku a případně když poté člověk vypne motor. Nepříjde mi to nějak rušivé, při jízdě to neslyším :-), před nastartováním je to pár sekund a po vypnutí motoru to fouká cca pár sekund až cca minutu(v létě). Fouká to od nového auta. Rozebrané jsem to neměl(a ani netuším jak je to tam udělané), ale zkusím ti hodit pár tipů, třeba pomohou. Nemůže to být nějak zanesené, že by se to špatně chladilo? Případně zanesené nějaké teplotní čidlo? K větráku si se přímo dostal? Pokud sedí třeba na nějakém pasivním chladiči, tak se mohl na českých silnicích uvolnit a když bude špatně doléhat k čipu který chladí -> bude se o to víc točit -> víc hučet. Nemáš nějaké fotky?