JVT

Člen klubu
 • Content count

  397
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

About JVT

 • ID uživatele 49077
 • Rank
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2003

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Teplice
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  no, dobře už bylo...

Recent Profile Visitors

984 profile views
 1. Ahoj Pežoťáci Největší slabina mého vozu jsou asi brzdy. Je to stejné jako u každé čtyřistašestky. Dnešní nové vozy brzdí o dost lépe. Poslední dobou mám pocit, že účinek brzd na mém voze je ještě menší než dříve. Moje coupé nemá Bremba a tak jsem se dlouho přemýšlel zda si je mám pořídit. Sehnat Bremba za dobou cenu skoro nejde + repase třmenů + nové kotouče + nové desky. Nakonec jsem se rozhodl jinak. Koupil jsem snad nejkvalitnější kotouče a desky vhodné na běžný silniční provoz. Už se těším na montáž, kterou plánuji při přechodu na letní provoz. Kdo byl na vojně u aut, tento slovní obrat zná.
 2. to snad ani ne
 3. Ahoj Pežoťáci Je to tady https://www.novinky.cz/auto/431283-evropskym-autem-roku-2017-se-stal-peugeot-3008.html
 4. Ahoj Pežoťáci v loňském roce jsem po jízdě na Mosteckém okruhu vyměnil drnčící střední tlumič výfuku. Od té doby jsem již třikrát musel řešit jeho prověšení ve spoji s katíkem. Mám celkem vysoký práh, u vjezdu do garáže a vždy jsem o něj začal středním tlumičem škrtat. Opravu jsem vždy řešil rozebráním spoje před tlumičem. Po přizvednutí tlumiče jsem spoj znovu stáhl originální sponou. Po pár měsících se prověšení opakovalo. Přemýšlel jsem jak to vyřešit bez nutnosti sahat autogenem nebo COčkem na pohliníkovaný povrch trubky a tlumiče. Na karoserii byl za tlumičem výfuku nevyužitý hák na upevnění výfuku. Předpokládám jeho využití v jiné motorizaci než mám já. Použil jsem dvě šroubovací spony na které jsem přivařil nově zhotovený hák na gumový závěs. Předpokládám, že je definitivně problém s prověšením tlumičem vyřešen.
 5. "Peugeot 206 GT 100kW : Speciální série pro homologaci P 206 WRC. Poznávací znamení: prodloužené nárazníky, pouze stříbrná metalická barva, štítky s pořadovým číslem, NeMUX. Prodejní cena v ČR při uvedení cca 750.000,- Kč a omezené množství. V podstatě je to identické jako GTI 100kW. Rozdíl jen ty nárazníky a štítky s pořadovým číslem + přidaná hodnota homologační série veleúspěšného vozu P 206 WRC. Jen jej prosím zachovej v originálním stavu. Poslední co jsem viděl u nás na servisu byl zprasený plynem včetně repráků po celém kufru a interiéru. Hnus fialovej. To auto si zaslouží originální stav a do budoucna bude jeho hodnota jen stoupat" Toto jsem Ti napsal když jsi začínal. Později jsem se divil tomu vypěnění skeletu. Další co jsem nějak nechápal jsou ty rádoby důležité přídavné budíky. . Pokračuješ "závodním volantem a sedačkou" Je to tvoje auto, ale kdyby mělo ruce tak Ti určitě nafackuje. Za mne to kur**š, ale dělej si co chceš. Je to tvoje.
 6. myšut vložky se musí vždy zajistit proti vysunutí. Na Škodovky k tomu byl speciální překlad a doma na to stačily dva oříšky z Gola sady a šrouby.
 7. Namessis Také mne ta pasta napadla. Zatím to asi nechám tak.
 8. Milan+ Pokud to někdo prodává, tak to není zas až taková blbost co mne napadla. Trochu jsem dnes hledal, na základě tvého upozornění a našel jsem jen podobné chlazení na elektromotory pro modeláře. Vypadá to, ale luxusně. Kam se na to hrabu. Skoro se za to mé provedení začínám stydět. Foto v příloze. Máš pravdu, styčná plocha není 100%. Vybral jsem u nás na skladě olejový filtr s co největším průměrem a je to samosebou ještě málo. Říkal jsem si, že to co dokážu udělat doma za pokus stojí. Zatím se to asi osvědčilo. Původní myšlenka byla použít co nejužší U profil, bohužel jsem takový nikde nenašel.
 9. Ahoj Pežoťáci Při dnešní jízdě po D8 do Prahy to bylo o překonání kulatého čísla na tachometru. Také jsem se chtěl dozvědět co dokáže můj "vynález" určený k lepšímu chlazení oleje. Tak trochu jsem porušil i mé vnitřní přesvědčení, že telefon do ruky za jízdy nepatří. Mám tedy na levém "A" sloupku připevněnou HF sadu Parrot, na případné telefonování za jízdy, ale to fotku neudělá. Někoho možná zajímá co udělal můj amatérsky zhotovený hliníkový "bazmek" na olejovém filtru. Teplota oleje při rychlosti do 150 km/hod a vnější teplotě +/- 10 stupňů byla v polovině číselné stupnice teploměru. Odpovídá to teplotě 115 stupňů Celsia. Očekával jsem trochu menší teplotu, ale i toto snížení mi bude stačit. Doposud se ručička teploměru oleje při delší jízdě na dálnici pohybovala v rozmezí dva až dva a půl dílku za devadesátkou. To je cca 125 až 130 stupňů. Snad se ta teplota oleje o moc nezvedne při vysoké vnější teplotě vzduchu. Uvidím, voda si ve vedrech drží stále svých 90 a na teplotu oleje to také nemělo velký vliv. Mám na majitele vozů P 406 s benzínovým motorem otázku. Jakou máte teplotu oleje vy?
 10. MilanF1 ANO takový vůz nemohl projít STK ani dříve. Tedy pokud by se ty kontroly prováděly tak jak se mají. Vzhledem k tomu co se na STK dělo, došlo na zpřísnění a fotí se. Zase to je jen o selském rozumu. O palec větší kola nebo něco podobného není tak hrozné jako totálně shnilé upevnění nápravy. Řidič, který autům nerozumí to nemusí poznat. Technik na STK to poznat musí a pustit to nemá, jinak tam nemá co dělat. Je to o bezpečném návratu ze silnic a chodníků nás všech. Dovedu si představit jak ta náprava upadne při vjezdu do díry a auto vybočí třeba na chodník.
 11. Já se tedy moc nezasmál. Když si uvědomím, že se mohl třeba strefit do nějakého nevinného človíčka. Pak se divíme, že jsou zpřísněné STK.
 12. Je to přesně tak. Hliník L 15 x 15 x 2 mm délka 100 mm. Jednotlivé díly jsou nýtovány na hliníkový plocháč 15 x 2 mm. Celé je to nasazené na filtru a stažené stahovací páskou. Demontáž a montáž celého "bazmeku" je otázkou minuty.
 13. Ahoj Pežoťáci, už dlouho jsem nenapsal nic o mém životě s coupe P 406. Stále spolehlivě jezdí tak co vlastně psát. Dnes proběhla výměna oleje Total 9000 5W 40 při stavu tachometru 129.930 km. Pokusil jsem se i vyřešit potřebu snížení teploty oleje motoru. Při jízdě na dálnici byla teplota na budíku nad 125 stupňů Celsia. Informoval jsem se u technika dodavatele olejů na doporučenou provozní teplotu oleje Total 9000 5W 40. Obdržel jsem informaci, že výrobce doporučuje provozní teplotu do 110 až 115 stupňů. Při vetší teplotě olej rychle stárne. Již u mého předcházejícího vozu P 206 SW GTi jsem při rychlé jízdě (nad 150 km/hod) registroval stoupání teploty oleje. U 206 SW GTI, ale stačilo snížit rychlost na cca 130 a teplota byla zase v normále. U mého coupe je vysoká teplota oleje při jízdě předepsanou dálniční rychlostí i při hodně rychlé jízdě. Motor 2.2 je vybaven již od výrobce výměníkem voda / olej. Evidentně to, ale nestačí. Montáž olejového chladiče jsem zavrhl. Není na něj v motorovém prostor moc místa. Také si dovedu představit následky pro motor při masivním úniku oleje nějakou prodřenou hadicí. Zvolil jsem hodně netradiční řešení, které je ale hojně praktikováno v elektronice. Vyrobil jsem si hliníkový chladič na olejový filtr. Filtrem protéká celý objem oleje do mazání motoru. Je ze slabého plechu a tak přenos tepla bude snad dobrý. Řešení chladiče je vidět na přiložených fotkách. Pro dobré proudění vzduchu jsem ještě odstranil kousek gumové větrné clony na spodním krytu motoru pro lepší přístup náporového vzduchu na filtr. Zítra je v plánu jízda po D8 do Prahy tak jsem sám zvědavý zda se dostaví očekávané ochlazení oleje. Budu rád za cca 10 stupňů. Dám vědět jak to dopadlo.
 14. Dle technika mám zadřené vstřiky díky nedostatku močoviny. To jsou bláboly. Kdy už pochopíš, že dát auto opravit tomu co ani nezná jaké kapaliny jsou v autech je holé neštěstí. Vždy to stojí většinou o dost víc než cena za opravu u opravdového a zkušeného odborníka.
 15. asi všem Dnes mají nové vozy předepsaný servis 1x za rok. Podpis servisní smlouvy Optiway je svobodná volba každého zákazníka. Ano něco to stojí, ale na druhou stranu to dává jistotu a ta se počítá. Když jsem psal, že už nebudete platit za běžné i nenadálé opravy tak to je pravda. Vyloučené skoro nic není. Detailní otázky směřujte na své koncesionáře. Není to jen garance ve které se neuznává opotřebení. Jasný příklad jsou brzdové destičky. Když se musí vyměnit, tak to na garanci neuhádáte. Mám takový příklad. I ta nejlevnější havarijní pojistka aut je hodně drahá, když za celý život nenabouráte. Ta nejdražší pojistka je vlastně neskutečně levná když máte několik pojistných událostí. Jen se budu opakovat "Podpis servisní smlouvy Optiway je svobodná volba každého zákazníka"