JVT

Člen klubu
 • Content count

  375
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

About JVT

 • ID uživatele 49077
 • Rank
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2003

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Teplice
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  no, dobře už bylo...

Recent Profile Visitors

771 profile views
 1. nemáš pravdu
 2. StibTo Tady někdo nečte až do konce. Poslední věta přiloženého letáku "Na ceny ostatních verzí se informuje u svého koncesionáře Peugeot"
 3. nechci a nepotřebuji Nevím jak u Mercedesu ale u Peugeotu potvrzovat knížku do jejího konce stejně klienti nedodrží.
 4. Proto je serviska jen do 150 000km Pe.Tr to asi platí jen pro Mercedes a Hyundai. Peugeot to má trochu jinak. Při běžném provozu je v plánu servisních prohlídek prostor na 18 razítek a to dělá při normálním užívání vozu 450.000 km Není to žádný útok na tvou osobu ani na značky které zde občas uvádíš. Zasílám to jen pro přesnou informaci příznivcům značky PEUGEOT. garančka.PDF plán údržby.PDF
 5. Na novinku není třeba další podpory. Žádná automobilka to nedělá.
 6. Jak jsem naznačil tak jsem si vypočítal výkonovou váhu modelů P 2008 1.2 110k 10,56 kg/k, P 3008 1.2 130k 10,19 kg/k, P 3008 1.6BlueHDi 120k 11,46 kg/k, P 3008 2.0BlueHDi 150k 10,00 kg/k, P 3008 2.0BlueHDi 180k 8,56 kg/k. Pro zajímavost P 308 GTi má výkonovou váhu 4,74 kg/k
 7. Ahoj Pežoťáci. Nové vozy čekají, tak hurá do objednávání. Letak7dni_promo_OK_vertical_01_2017 (2).pdf
 8. minimaxa Zajímá mne proč pochybuješ o životnosti menší než 100.000 km. Ta otázka není útok na tvou osobu. Jen se třeba dozvím něco co neznám a pomůže mi to. Technicky vzato je velikost pístů a toho ostatního větší než u čtyřválce. Turbo je součástka podobná u jakéhokoli počtu válců a druhu paliva. Použitý systém dvou termostatů včetně dochlazování turba dalším vodním čerpadlem já chápu jako řešení prodlužující životnost. Na těch několika motorech, co jsem kdysi dělal generálku, bylo měřitelné jednostranné opotřebení. To tedy asi řeší posunutá osa klikového hřídele vůči válcům. Předpokládám, že to vývojáři motorů dobře spočítali. Tak kde je ta tvá nedůvěra?
 9. Všem odpůrcům tříválců. Najděte si někde předváděčku a osobně si sedněte za volant. Já se hrozně bavím, když tříválcové pochybovače modelem P 2006 1.2 Pure Tech 110k svezu do největšího kopce v širokém okolí. Jede to jako praštěné a klientů padá brada. Modelem P 3008 1.2 130k jsem klienty, vzhledem k počasí, na tento kopec ještě nevzal. V současné době je tam dost sněhu Předpokládám, ale že to bude podobné. Pro zajímavost si spočítám poměr výkon / váha těchto modelů. Když jsem si to tam vyzkoušel sám tak jsem zjistil velký rozdíl v hlučnosti. Model P 3008 1.2 130k je neskutečně odhlučněn. I při otáčkách nad 5.000 ticho. Přidávám jeden odkaz. Motor je tam pěkně popsán. (možná to tady už i je)
 10. Ahoj Pežoťáci. Byl tady i Krakonoš. Něco malého snědl a nechal nám tady své lyže. Že prý už je nebude potřebovat, když existuje PEUGEOT 3008. (pokus o vtip)
 11. Ahoj Pežoťáci Venku -1 stupeň a + 8 cm sněhu. Ideální na testování.
 12. hrasek "Poškozené uložení nápravy do karoserie" to je až krajní možnost. Ono uložení nápravy také dost utlumí. Vše poznáš až po opravě / výměně nápravy a následném kompletním změření sbíhavosti a souososti. Jak moc silný byl ten boční náraz víš jen ty.
 13. hrasek Promiň, ale použij trochu hlavu. Vyhledej tam něco co znáš z fyziky. Myslím sílu na páce. Píšeš, že náraz byl v rychlosti cca 20 - 30 km/hod. To je cca půlka testovací rychlosti při crash testech Euro NCAP. Modli se aby nebylo poškozené i uložení nápravy do karoserie. Pravděpodobně je poškozený čep s ložiskem kola, čep jehlových ložisek na nápravnici a možné je i ohnutí ramena i té nápravnice. Zjisti si u prodejců druhovýroby kolik u nich zaplatíš za repasovanou nápravu. Bude to včetně záruky. Koupit nápravu na šrotišti, nechat jí případně repasovat tě vyjde pravděpodobně na víc. Před dávnými lety manželka s Wartburgem 353 combi narazila ve smyku do PZ kola. Stalo se při odbočováni na sněhu do obrubníku chodníku. Vše při jízdě krokem. Ano přibližná rychlost 5 km/hod. Jel jsem za ní, tak jsem to viděl na vlastní oči. Co bylo poškozené? Ohnutý ráfek, rameno a hlavně celý rám v místě připevnění ramena. Kdy viděl podvozek tohoto vozu pochopí jaké jsou při nárazu síly na páce.
 14. Ahoj Pežoťáci. Barvy jsou v reálu o dost jiné. Fotky jsem pro vás udělal jen narychlo. Počasí nic moc. Zataženo, mrholilo občas nějaká sněhová vločka a hlavně se už dost stmívalo. Je to dost poznat na prvním (vlevo, základní bílá Banquise) a posledním voze (vpravo, perleťová bílá Nancré). Na mé fotce vypadají skoro stejně, ale v reálu je to velký rozdíl. Největší je na sluníčku, pak vynikne ten perleťový efekt. U nás zatím klienti nejvíce oceňovali měděnou Cuprite a modrou Magnetic.
 15. P 3008 zleva do prava bílá Banquise, kovová měděná Cuprite, modrá Magnetic, béžová Pyrite, bílá Nacré,