JVT

Člen klubu
 • Content count

  389
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

About JVT

 • ID uživatele 49077
 • Rank
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2003

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Teplice
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  no, dobře už bylo...

Recent Profile Visitors

887 profile views
 1. Ahoj Pežoťáci Při dnešní jízdě po D8 do Prahy to bylo o překonání kulatého čísla na tachometru. Také jsem se chtěl dozvědět co dokáže můj "vynález" určený k lepšímu chlazení oleje. Tak trochu jsem porušil i mé vnitřní přesvědčení, že telefon do ruky za jízdy nepatří. Mám tedy na levém "A" sloupku připevněnou HF sadu Parrot, na případné telefonování za jízdy, ale to fotku neudělá. Někoho možná zajímá co udělal můj amatérsky zhotovený hliníkový "bazmek" na olejovém filtru. Teplota oleje při rychlosti do 150 km/hod a vnější teplotě +/- 10 stupňů byla v polovině číselné stupnice teploměru. Odpovídá to teplotě 115 stupňů Celsia. Očekával jsem trochu menší teplotu, ale i toto snížení mi bude stačit. Doposud se ručička teploměru oleje při delší jízdě na dálnici pohybovala v rozmezí dva až dva a půl dílku za devadesátkou. To je cca 125 až 130 stupňů. Snad se ta teplota oleje o moc nezvedne při vysoké vnější teplotě vzduchu. Uvidím, voda si ve vedrech drží stále svých 90 a na teplotu oleje to také nemělo velký vliv. Mám na majitele vozů P 406 s benzínovým motorem otázku. Jakou máte teplotu oleje vy?
 2. MilanF1 ANO takový vůz nemohl projít STK ani dříve. Tedy pokud by se ty kontroly prováděly tak jak se mají. Vzhledem k tomu co se na STK dělo, došlo na zpřísnění a fotí se. Zase to je jen o selském rozumu. O palec větší kola nebo něco podobného není tak hrozné jako totálně shnilé upevnění nápravy. Řidič, který autům nerozumí to nemusí poznat. Technik na STK to poznat musí a pustit to nemá, jinak tam nemá co dělat. Je to o bezpečném návratu ze silnic a chodníků nás všech. Dovedu si představit jak ta náprava upadne při vjezdu do díry a auto vybočí třeba na chodník.
 3. Já se tedy moc nezasmál. Když si uvědomím, že se mohl třeba strefit do nějakého nevinného človíčka. Pak se divíme, že jsou zpřísněné STK.
 4. Je to přesně tak. Hliník L 15 x 15 x 2 mm délka 100 mm. Jednotlivé díly jsou nýtovány na hliníkový plocháč 15 x 2 mm. Celé je to nasazené na filtru a stažené stahovací páskou. Demontáž a montáž celého "bazmeku" je otázkou minuty.
 5. Ahoj Pežoťáci, už dlouho jsem nenapsal nic o mém životě s coupe P 406. Stále spolehlivě jezdí tak co vlastně psát. Dnes proběhla výměna oleje Total 9000 5W 40 při stavu tachometru 129.930 km. Pokusil jsem se i vyřešit potřebu snížení teploty oleje motoru. Při jízdě na dálnici byla teplota na budíku nad 125 stupňů Celsia. Informoval jsem se u technika dodavatele olejů na doporučenou provozní teplotu oleje Total 9000 5W 40. Obdržel jsem informaci, že výrobce doporučuje provozní teplotu do 110 až 115 stupňů. Při vetší teplotě olej rychle stárne. Již u mého předcházejícího vozu P 206 SW GTi jsem při rychlé jízdě (nad 150 km/hod) registroval stoupání teploty oleje. U 206 SW GTI, ale stačilo snížit rychlost na cca 130 a teplota byla zase v normále. U mého coupe je vysoká teplota oleje při jízdě předepsanou dálniční rychlostí i při hodně rychlé jízdě. Motor 2.2 je vybaven již od výrobce výměníkem voda / olej. Evidentně to, ale nestačí. Montáž olejového chladiče jsem zavrhl. Není na něj v motorovém prostor moc místa. Také si dovedu představit následky pro motor při masivním úniku oleje nějakou prodřenou hadicí. Zvolil jsem hodně netradiční řešení, které je ale hojně praktikováno v elektronice. Vyrobil jsem si hliníkový chladič na olejový filtr. Filtrem protéká celý objem oleje do mazání motoru. Je ze slabého plechu a tak přenos tepla bude snad dobrý. Řešení chladiče je vidět na přiložených fotkách. Pro dobré proudění vzduchu jsem ještě odstranil kousek gumové větrné clony na spodním krytu motoru pro lepší přístup náporového vzduchu na filtr. Zítra je v plánu jízda po D8 do Prahy tak jsem sám zvědavý zda se dostaví očekávané ochlazení oleje. Budu rád za cca 10 stupňů. Dám vědět jak to dopadlo.
 6. Dle technika mám zadřené vstřiky díky nedostatku močoviny. To jsou bláboly. Kdy už pochopíš, že dát auto opravit tomu co ani nezná jaké kapaliny jsou v autech je holé neštěstí. Vždy to stojí většinou o dost víc než cena za opravu u opravdového a zkušeného odborníka.
 7. asi všem Dnes mají nové vozy předepsaný servis 1x za rok. Podpis servisní smlouvy Optiway je svobodná volba každého zákazníka. Ano něco to stojí, ale na druhou stranu to dává jistotu a ta se počítá. Když jsem psal, že už nebudete platit za běžné i nenadálé opravy tak to je pravda. Vyloučené skoro nic není. Detailní otázky směřujte na své koncesionáře. Není to jen garance ve které se neuznává opotřebení. Jasný příklad jsou brzdové destičky. Když se musí vyměnit, tak to na garanci neuhádáte. Mám takový příklad. I ta nejlevnější havarijní pojistka aut je hodně drahá, když za celý život nenabouráte. Ta nejdražší pojistka je vlastně neskutečně levná když máte několik pojistných událostí. Jen se budu opakovat "Podpis servisní smlouvy Optiway je svobodná volba každého zákazníka"
 8. Mojo2 Konstrukce ceny dle tvého zadání: Píšeš že máš již zaplaceno 3 roky / 50.000 km a to stojí 23.958,- Kč. Chceš 5 let / 70.000 km a to je za 54.450,- Kč 54.450 - 23.958 = 30.492,- Kč včetně DPH. Ceník je platný pro celou republiku. Pacho69 Optiway servis = Po dobu předplacené smlouvy jsou veškeré výrobcem předepsané kontroly a výměny náplní i všechny další nenadálé nutné opravy čí výměny již ZDARMA Toto platí na práci i použitý materiál. Neplatí na pneumatiky a havárie. Sjedeš destičky. Zjistí se, že je potřeba vyměnit kotouče. Odejde ti turbo nebo praskne chladič. Vytlučeš čepy na nápravě. Spálíš spojku. Praskne ti žárovka ATD. To vše už máš po dobu smlouvy ZDARMA. A ještě to platí po celé Evropě.
 9. Mojo2 Cena prodloužení servisní smlouvy OPTIWAY, dle tvého zadání, je 25.200,- + DPH = 30.492,- Kč včetně DPH. K tomu si připočítej poplatek 1.500,-Kč včetně DPH za změnu smlouvy. Takové informace hledej u "KOVÁŘE" = koncesionář PEUGEOT a nehledej jí u "kováříčka" = diskuzní forum Peugeot clubu. To není nic proti tomuto klubu.
 10. Co tak trochu pozměnit styl jízdy? Nejsi moc agresivní když brzdíš? Co rozhodně nedělej je, že po intenzivním snížení rychlosti (rozpálené kotouče) nenechávej při zastavení sešlápnutou brzdu.
 11. Podrobně jsem si pohlédl ten osazený tištěný spoj a máte všichni pravdu. Kouzelná krabička, které stačí zapojit mezi originální elektrické vedení "a je to". Dokáže sama měřit a v neposlední řadě měnit množství a okamžik vstřiku toho přesně vypočteného množství paliva. Sama pozná zda je nádrž naplněna letní, zimní či arktickou naftou. Je to pro ní jednoduché. K výpočtu používá externí, v silnici zabudovaná čidla, která satelitně přenášejí veškerá data potřebná k výpočtu v utajeném počítačovém sále celkem malé společnosti NASA. Jsou to údaje, mimo jiné, o otáčkách turbodmychadla a směru jeho otáčení (tlačí čí odsává) o tlaku a teplotě nasávaného vzduchu, teplotě okolí a motoru, tlaku pravé nohy řidiče na pravý ( to je ten nejmenší ) pedál.....
 12. Vena garážmistr Máš asi trochu pravdu, ale lékařské prohlídky jsou zavedené. Můj nejstarší zákazník si kupoval poslední vůz P 308 ve věku 83 let a to ještě tři roky jezdil. Auto mu sloužilo k nákupům a samo sebou i k návštěvám lékařů, kam vozil manželku. Pak už mu to jeho lékař zakázal. Začal špatně vidět. Za ty tři roky najel s autem necelých 12.000 km. Dodnes ho obdivuji. Byl to hodinář. Člověk, který pracoval s lupou na jednom oku. Klobouk dolů před takovým zrakem po celoživotní práci poctivého hodináře opravující maličké hodinové strojky v náramkových hodinkách.
 13. Všem zájemců o nový vůz. Opakuji co už jsem tady napsal "Najděte si někde předváděčku a osobně si sedněte za volant." Není nad osobní zkušenost. Jsme každý jiný.To znamená jiné priority a potřeby. Někdo benzín jiný naftu. Někdo hledá nízkou cenu a někdo nazdobený vůz s max výbavou a na cenu moc nehledí. Čemu bych se já vyhnul, jsou články od některých novinářů popisující vozy Peugeot. On jim ten Peugeot tolik neplatí. (za reklamu pro jejich časopisy atd.) Moc jsem se bavil, když pasovali nový model Škoda Kodiaq jako jistý Evropský vůz roku a ejhle on není ani ve finálové skupině. On ten Peugeot 3008 ve finále je. Na co jsem já hodně zvědavý je, že až se na jaře dostane na trh PEUGEOT NEW 5008 jak je objektivně porovnají. Je to v podstatě obdobný vůz jako ta Škodovka. Ano má jen náhon 4x2 stejně jako nová 3008 i 2008. Vadí to? Když ano, proč a komu? Jsou to vozy na silnice a ne do lesa. O ty silnice se v horách hoteliéři a vlekaři rádi postarají. Někoho s pluhem si najmou. Potřebují od nás vybrat ty naše peníze a když se tam běžným vozem (těch je a vždy bude na silnici většina) nikdo nedostane tak své podnikání můžou zabalit.
 14. mares já mám osobní zkušenost s P 308 SW 1.2 130k EAT6. Testovali jsme jí když přišla na trh. Co na jízdu říct. Asi je jedno slovo "pohoda" žádný problém krásná jízda
 15. nemáš pravdu Vlastně asi ano je to označeno ** omlouvám se, ale i na neuvedené modely je vypsaná nějaká výhoda. Nepiš dva příspěvky rychleza sebou, použij EDIT