zingali

Uživatel
 • Content count

  35
 • Joined

 • Last visited

About zingali

 • ID uživatele 48289
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday 06/25/1963

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 106

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Kostelík
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

340 profile views
 1. Dorazilo nové čidlo se sponou a těsněním. Nový kroužek je měkký, kulatý a má větší vnější průměr než starý zapečený pěkně do hranata. Je to už druhý případ - před časem stejně dopadlo těsnění olejového filtru - kdy mě takhle doslova "vypekl" originál o kroužek. PSA nějak těsnění nejde. Po výměně už není tak cítit ,chladící kapalina v motorovém prostoru.
 2. Dnes proběhla výměna těsnění. Protože servis dodal jiný těsnící kroužek, měla jinou podobu než jsem čekal. Pro člověka zkušeného je to práce na 15 minut. Jako obvykle, je nedostatek místa. Sundal jsem hadici sání a kryt baterie. Plusovou svorku jsem pro jistotu přikryl hadrem. Největší problém bylo odpojení sousedního konektoru zašroubovaného přímo do hlavy. Rukou se mi nepodařilo odjistit pojistku. Vytvaroval jsem si háček z plochého drátu silničního kola - MAVIC a konektor odjistil. Spona čidla jde ven po zapáčení okamžitě. Je dobré prostor pod ní vyplnit hadrem aby nevystřelila neznámo kam. Po vyndání čidla (se zapojeným konektorem) vyteklo trochu kapaliny a bylo překvapení, co jsem to vyfasoval za kroužek. Použil jsem teflonovou pásku a staré těsnění omotal. zatím to neteče, mám objednáno jiné těsnění.
 3. Zjistil jsem prolínání kapaliny kolem čidla. Zítra koupím těsnění a pokusím se o výměnu - servis má moc dlouhé termíny. Má-li někdo zkušenost, sem s ní.
 4. Může spojkový válec způsobit nepravidelný chod spojky? Jak jsem už někde psal, spojka pracuje občas pomaleji, rychleji, někdy i škubne.
 5. Na STK potvrzeno, že auto je po 102 tis. km (5 roků provozu) ve velmi dobrém stavu. Podvozek, brzdy, motor,emise - napojení na diagnostiku bez závad. Výfuk chátrá rychleji než bych rád - byla zjištěna prasklina sváru úchytu nad zadní nápravou- opraveno svařením.
 6. Taky si myslím, že nerezavějící karoserie je zásadní věc. Dávám přednost tomu, že moje současný auto má vyšší spotřebu oleje, ale nerezaví. Ne všechny značky používají pozink. plechy a prodejci to nevědí... Třeba ta VITARA - v jednom pražském salonu mně řekli, že je pozinkovaná. Na internetu jsem našel jiné informace. Hrátky ne dvanáctiletou záruku na prorezavění, kdy si předplatím ještě jednu karoserii mně věru nelákají. Nakonec si určitě auto vyberu, popřemýšlím, vystřízlivím a uvidím.
 7. Ještě pro vysvětlení, proč jsem tohle auto prohlížel. Kvůli příjezdu k chatě - 200 metrů nezpevněné cesty - zvažuji jako příští auto něco s vyšším podvozkem, možná 4x4. U PSA se mně líbí výborná antikorozní ochrana, moje 207 je po 5 letech (100 tis. km) bez koroze karoserie. Jenomže ten interiér... Tak hledám i jinde. Např. SUZUKI VITARA. Tady si zase nejsem jistý s pozinkováním plechů.
 8. Jasně, nedá se nic dělat. Já raději střídmost, umírněnost a harmonii barev i tvarů.
 9. Včera jsem v tom autě seděl. Bohužel, design interiéru je pro mě nepřijatelný - disharmonie tvarů, barevné kontrasty černá - stříbrná, tohle opravdu ne. A platí to pro většinu interiérů, které jsem u Domanského viděl. Mám 207 a pamatuji si první dojem z toho auta - velikostí pro mě akorát, ale ten interiér... Nějak jsem si časem zvyknul. To jsem ještě nevěděl, kam design posune. Je to škoda, protože s peugeotem jsem spokojený a časem bude potřeba nové, kvůli interiéru ne u PSA.
 10. Je to možný, ale ta závislost na teplotě motoru mě přivedla k sání - proměnný zdvih sacích ventilů. Toho zvuku v menší míře jsem si občas všimnul už v době kdy byl starý vlnovec v pořádku při vysokých otáčkách na dálnici. Podobný efekt mělo, když jsem kdysi u starého ruského auta dal filtr sání mimo box. Tady je ale sání kvůli systému valvetronic podstatně složitější. Sací filtr měním pravidelně, mezi výměnama vyfoukávám, vždy je čistý jen zaprášený. Všimnul jsem si, že po dotažení filtrboxu jsou po obvodu místy vidět gumové okraje filtru, ale netěsnost nepředpokládám, u ruského auta ano ale tady... Možná nový vlnovec ten efekt jen zesílil. Během jízdy z kabiny nepoznám jestli je to sání nebo výfuk. Vliv na funkci to nemá, auto jezdí výborně.
 11. Ještě bych rád zmínil, že převodovka občas píská při nižších otáčkách na 4. stupeň a při podřazení na dvojku kvílí sice méně hlasitě, ale úplně stejně jako moje bývalá LADA SAMARA. To samé platí o jejím chrastění při chodu motoru na volnoběh, po sešlápnutí spojky chrastění přestane, opět - chrastí to méně, ale stejně jako SAMARA. Spojka někdy pracuje přesně s chodem pedálu, někdy rychleji, což způsobuje mírné škubnutí.Spojka s lankem v bowdenu tohle nedělala.
 12. Před výměnou byl hluk mnohem silnější (a zněl pořád bez ohledu na teplotu a otáčky motoru) protože ureznul svár a vlnovec ve výfuku vaklal. Byla tam velká spára. pevně držel jen objímkou na straně katalyzátoru.
 13. Měnil jsem jen vlnovec. Značku neznám - dělali to v servisu bylo potřeba díl přivařit. Zbylá část výfuku se zdá být ještě dobrá, kromě úchytu zadního tlumiče - ta velká objímka, tu jsem taky vyměnil.
 14. Tohle by mě taky zajímalo. Stejné projevy, po zahřátí motoru, ale bez vibrací. Myslel jsem, že po výměně vlnovce je v původním výfuku netěsnost, ale nic jsem nenašel.
 15. Přeji hezký den, právě jsem natočil prvních 100 000 km. Auto jsem kupoval jako předváděcí, nejeté - stálo v salónu nebo venku, stav tachometru byl 26 km. Během pěti let jsem řešil závadu čidla olejové měrky, po dvou měsících odešel akumulátor (při té příležitosti jsem zjistil, že prodejce na mě ušil boudu ohledně záruky, časem vyřešeno v můj prospěch), občasné vrzání nejspíš uložení levého předního tlumiče - pomohlo WD, praskla expanzní nádoba chladiče - opraveno svépomocí, ureznul vlnovec výfuku - opraveno za slušný peníz. Motor je zatím 100% spolehlivý, ještě jsem nestartoval dvakrát. Po cca 60 tis. km se zvýšila spotřeba oleje - měním si sám do 12 tis. km, používám Mobil 1 B71 2290. Karoserie zatím úplně bez koroze, vespod jsou orezlé nápravy a samozřejmě výfuk. Auto stálo 219 000 kč, většinu předepsané údržby (kromě výměny brzdové a chladící kapaliny, náplň klimatizace, nechám ještě vyměnit klínový řemen alternátoru) si dělám sám, proto je cena za servis velmi dobrá. Celkově jsem spokojený a doufám, že vydrží ještě pět roků bez větších problémů.