zingali

Uživatel
 • Content count

  40
 • Joined

 • Last visited

About zingali

 • ID uživatele 48289
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday 06/25/1963

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 106

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Kostelík
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

454 profile views
 1. Thalia po najetí 1500 km. Podvozek se zlepšil přifouknutím gum, bylo tam 1,5 atmosfér. Dále výměna filtru sání (vyluxoval jsem hrst sušených vos), zapalovacích svíček- zase ty vosy namíchaný se sušenýma včelama (předchozí majitel byl nejspíš včelař, vosař nebo dokonce hmyzař), kabelů zapalování. Motor jde krásně vyrovnaně a je trochu živější.
 2. 207 je opravdu hezčí, podvozek je parádní, motor až na ten olej výbornej. Motor 1,4 8V neznám, ale tuším že s ním auto moc nepojede. A taky by rozhodla cena. 207 jsem sehnal předváděcí - nejetou s klimatizací za bratru 219 tis. Thalia byla určitě dražší. Kdybych si mohl vybrat, chtěl bych 207 se starším ne Vti 1,6 motorem dnes je v 301 a kupodivu taky označen jako Vti. Jenomže když jsem auto kupoval, tyhle motory už prodejci nenabízeli.
 3. Minulý týden jsem jako pracovní auto a také vozítko pro ženu koupil velmi zachovalou thalii 2003. Má najeto zhruba totéž co moje 207 a tak jsem neodolal auta porovnat. Renault mě mile překvapil motorem, je tichý, jde vyrovnaně a pěkně za plynem, v prvních metrech se zdá být živější než 207. Hledal jsem auto co nejspolehlivější - s minimem elektroniky, takže nemá ani posilovač řízení. Parkování je pracnější, při jízdě to nevadí. Zajímavé je, že jsem zkoušel i thalii která měla servo posilovač a oproti 207 moc účinný nebyl. Zásadní rozdíl mezi auty je v podvozku, thalia - vysoký, měkký, houpavý. Jako kdysi moje lada samara. 207 má podvozek pevný, přesný, kam otočím volantem tam bez většího naklánění jede okamžitě, přestože je o cca 300 kg těžší než thalia. Motor je při stejném objemu také lepší, ty kilowatty a vyšší točivý moment (55,70 kw, 114/136 Nm) nejsou jen na papíře. Táhne od spodu a ve větším rozsahu otáček než thalia. Dobře zrychluje i v rychlostech nad 130 km/h. Jediná vada krásy je vyšší spotřeba oleje. Na thalii nemám dálniční známku, vyšší rychlost jsem moc nezkoušel. Ale odhadem nad 130 km/h to bude slabší. Jestli bude renault spolehlivý, budu ho mít rád.
 4. V servisní knížce se s výměnou nepočítá. K chrastění řetězu- taky jsem si myslel, že je za studena slyšet. Až do doby než jsem nastartoval studenou 1,2 HTP. Následovalo několik vteřin rachotu jako kdybych vysypal hrst hřebíků do okapu. pak to ztichlo a tříválec se statečně klepal. Tohle můj motor nedělá. Jen je za studena hlučnější. Připomíná zvuk šicího stroje. Od začátku měním olej (sám, od 60 tis. km mobil1) max do 12 tis, km. Doufám, že napínák řetězu to ocení.
 5. Nezhoršuje, píská si pořád stejně. Myslím že to není vada, ale vlastnost. Dnes jsem koupil pro ženu a taky jako pracovní auto renaulta thalii 1,4 55 kw v hezkém stavu, najeto 95 tis. km. Má spojku mechanickou - lanko v bowdenu a funguje hezky, plynule bez poškubávání.
 6. Dorazilo nové čidlo se sponou a těsněním. Nový kroužek je měkký, kulatý a má větší vnější průměr než starý zapečený pěkně do hranata. Je to už druhý případ - před časem stejně dopadlo těsnění olejového filtru - kdy mě takhle doslova "vypekl" originál o kroužek. PSA nějak těsnění nejde. Po výměně už není tak cítit ,chladící kapalina v motorovém prostoru.
 7. Dnes proběhla výměna těsnění. Protože servis dodal jiný těsnící kroužek, měla jinou podobu než jsem čekal. Pro člověka zkušeného je to práce na 15 minut. Jako obvykle, je nedostatek místa. Sundal jsem hadici sání a kryt baterie. Plusovou svorku jsem pro jistotu přikryl hadrem. Největší problém bylo odpojení sousedního konektoru zašroubovaného přímo do hlavy. Rukou se mi nepodařilo odjistit pojistku. Vytvaroval jsem si háček z plochého drátu silničního kola - MAVIC a konektor odjistil. Spona čidla jde ven po zapáčení okamžitě. Je dobré prostor pod ní vyplnit hadrem aby nevystřelila neznámo kam. Po vyndání čidla (se zapojeným konektorem) vyteklo trochu kapaliny a bylo překvapení, co jsem to vyfasoval za kroužek. Použil jsem teflonovou pásku a staré těsnění omotal. zatím to neteče, mám objednáno jiné těsnění.
 8. Zjistil jsem prolínání kapaliny kolem čidla. Zítra koupím těsnění a pokusím se o výměnu - servis má moc dlouhé termíny. Má-li někdo zkušenost, sem s ní.
 9. Může spojkový válec způsobit nepravidelný chod spojky? Jak jsem už někde psal, spojka pracuje občas pomaleji, rychleji, někdy i škubne.
 10. Na STK potvrzeno, že auto je po 102 tis. km (5 roků provozu) ve velmi dobrém stavu. Podvozek, brzdy, motor,emise - napojení na diagnostiku bez závad. Výfuk chátrá rychleji než bych rád - byla zjištěna prasklina sváru úchytu nad zadní nápravou- opraveno svařením.
 11. Taky si myslím, že nerezavějící karoserie je zásadní věc. Dávám přednost tomu, že moje současný auto má vyšší spotřebu oleje, ale nerezaví. Ne všechny značky používají pozink. plechy a prodejci to nevědí... Třeba ta VITARA - v jednom pražském salonu mně řekli, že je pozinkovaná. Na internetu jsem našel jiné informace. Hrátky ne dvanáctiletou záruku na prorezavění, kdy si předplatím ještě jednu karoserii mně věru nelákají. Nakonec si určitě auto vyberu, popřemýšlím, vystřízlivím a uvidím.
 12. Ještě pro vysvětlení, proč jsem tohle auto prohlížel. Kvůli příjezdu k chatě - 200 metrů nezpevněné cesty - zvažuji jako příští auto něco s vyšším podvozkem, možná 4x4. U PSA se mně líbí výborná antikorozní ochrana, moje 207 je po 5 letech (100 tis. km) bez koroze karoserie. Jenomže ten interiér... Tak hledám i jinde. Např. SUZUKI VITARA. Tady si zase nejsem jistý s pozinkováním plechů.
 13. Jasně, nedá se nic dělat. Já raději střídmost, umírněnost a harmonii barev i tvarů.
 14. Včera jsem v tom autě seděl. Bohužel, design interiéru je pro mě nepřijatelný - disharmonie tvarů, barevné kontrasty černá - stříbrná, tohle opravdu ne. A platí to pro většinu interiérů, které jsem u Domanského viděl. Mám 207 a pamatuji si první dojem z toho auta - velikostí pro mě akorát, ale ten interiér... Nějak jsem si časem zvyknul. To jsem ještě nevěděl, kam design posune. Je to škoda, protože s peugeotem jsem spokojený a časem bude potřeba nové, kvůli interiéru ne u PSA.
 15. Je to možný, ale ta závislost na teplotě motoru mě přivedla k sání - proměnný zdvih sacích ventilů. Toho zvuku v menší míře jsem si občas všimnul už v době kdy byl starý vlnovec v pořádku při vysokých otáčkách na dálnici. Podobný efekt mělo, když jsem kdysi u starého ruského auta dal filtr sání mimo box. Tady je ale sání kvůli systému valvetronic podstatně složitější. Sací filtr měním pravidelně, mezi výměnama vyfoukávám, vždy je čistý jen zaprášený. Všimnul jsem si, že po dotažení filtrboxu jsou po obvodu místy vidět gumové okraje filtru, ale netěsnost nepředpokládám, u ruského auta ano ale tady... Možná nový vlnovec ten efekt jen zesílil. Během jízdy z kabiny nepoznám jestli je to sání nebo výfuk. Vliv na funkci to nemá, auto jezdí výborně.