Vena garážmistr

Uživatel
 • Content count

  1,246
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

About Vena garážmistr

 • ID uživatele 46567
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2006

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Horoušany
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

1,403 profile views
 1. Hele švárovy jsem blahý paměti lepil mamutem lištu na dveře u nějakého japončíka. A když mu dveře na parkovišti nabourali tak klempíř musel tu lištu ze dveří vyřezávat i s plechem. On ten mamut drží 22 kg na cm čtverečný. A kolega s ním lepil v baráku přechodové lišty nějak dal více lepidla a někdo mu poradil ty lišty zatěžkat tak vzal plastové kýble natočil do nich vodu a postavil to na tu lištu nakonec musel ten jeden kýbl rozbít protože se tím vytlačeným lepidlem přilepil k podlaze.
 2. Měl jsem místo ranní noční. Takže jsem ráno po exhumaci chvilku přemýšlel co jako budu tvořit a nakonec jsem jel známému nainstalovat protičumicí folie na okna u dílny. tam jsem byl asi do třech pak jsem pomohl tatíkovy tvořil víko na senkruvnu sousedce. A pak jsem zbytek té folie nalepil u sebe na okno garáže.
 3. No trochu jsem lustroval stránky " foliářů " a téměř každá firma se holedbá že mají ve své prémiové řadě jednu folii která má atest na okna předních dveří. Ale nikdo z nich už nezveřejňuje číslo rozhodnutí o atestu. Podle mě ale už tato diskuze směřuje jinam než je základ tohoto vlákna. Za mě na okna předních oken se nelepí nic a basta fidly.
 4. dzavel: nevím, nevím nechci ti brát iluze ale minulí týden jsem byl něco řešit u toho pána co mě dělal to školení a ptal jsem se jestli se něco změnilo a tvrdil mi že v podstatě vůbec nic že na okna v předních dveřích neexistuje legální folie. Zkus si zjistit aktuální vyjádření MD k tomuto problému. Bohužel dodavatelské firmy si aby prodali rády překrucují fakta o schválení.
 5. Mám pracovní víkend. Takže to neklapne.
 6. Dnes jsem měl volno, jenže máti v minulých dnech dostala úřední písmo že na pozemku jehož je spoluvlastníkem se nachází XX vzrostlých akátů které jsou v havarijním stavu a že do XX je třeba je odstranit nebo po tom datu že je nechá odstranit obec a náklady na odstranění budou vymáhat po vlastnících pozemku. Takže jsme si udělali vejlet k tetce a spolu se strejcem jsme tři ty akáty porazili no přiznám se že nejsem zvyklí na takovou práci a jsem z toho vcelku zmordovaný. Naštěstí strejc má vybavení a s podříznutím nám pomohl i bratranec který se chvilku živil těžbou v lese.
 7. protože ten pruh z výroby by neměl měnit charakteristiku světla. Tzn. že ano ten pruh chrání před ostrým slunkem ale když se tím pruhem podíváš na semafor tak červená je opravdu červená atd. A navíc ten pruh z továrny většinou nemá " ostrou" hranu. Kdežto když dáš folii tak u té se nedá zaručit že při průhledu tou folií se nezmění barva semaforu. A je jasně patrné odkud je folie a kde čisté okno. Alespoň takhle nám to vysvětloval ten školitel.
 8. Vloni jsem byl na školení na folie. A tam bylo jednoznačně řečeno před Béčko neexistuje nalepit cokoliv, protože i nejsockovitější verze nejlevnějších aut má z fabriky ztmavení skel které okem nerozeznáš a v okamžiku kdy to okno přikreješ folií i čirou bezpečnostní tak se to projeví a z STK by takové auto měli vyhnat. To samé je na čelním okně žádný proužek. Jiná věc je že se dělají čelní okna s pruhem ale to má jinou homologaci. Druhá věc je že zákazníci to žádají a když jim to nenalepíš tak půjdou ke konkurenci která si s tím hlavu neláme. Lukáši ale jak je to dlouho co jsi prodal C4 5-7 roků? v tý době se atesty folií skoro neřešili a homologovaný folie lepilo jen pár lidí v republice. Většina lidí lepila různý srágory který po pár letech vybledli nebo se téměř rozložili že se z oken ošoupali.
 9. Lukáš to vystihnul. Podle návodu není nic jednoduššího. Nejsem žádnej elektrikář ale denních světel už jsem pár zapojil. a žádná věda to není.
 10. Není to tak úplně pravda, od B sloupku můžeš mít okna zalepené homologovanou folií ke které musíš mít atest pořád ve voze. A je jedno jestli to je folie která jen zatmavuje okna nebo je zneprůhlední úplně( s potiskem) oboje musí mít atest. Co vím já tak na STK si nevšímají nápisů dokud nezabírají víc jak tuším 70% okna ale opět jen od Béčka dozadu. Samozřejmě musí auto i po polepení splňovat výše uvedené. ( zrcátka, brzdové světlo)
 11. Páv je hezkej na okrasu ale tak někam na samotu, protože furt řve. A to tak jako že se můžeš dostat do křížku i se sousedy. Známej je choval jenže pak zemřeli sousedi z jedné strany pak z druhé strany, a nový majitelé nemovitostí pávy nesnesli a musel je dát do pryč protože mu začali dělat ze života peklo. Ale je fakt že když tam měl toho starýho páva tak se nestalo že by mu na zahradu vlezli hnědočeši, od tý doby co nemá pávy tak u něj pravidelně úřadujou .
 12. Jako autíčko je krásný. Na mě je to teda spíš motokára ( jsem na větší vozy), je jen Tvou věcí co si do auta namorduješ. Vůbec netuším jaký je rozdíl v tom jestli máš v autě klasický pás nebo nějaké sportovní natož v kombinaci se sportovní sedačkou. Já osobně bych takové věci montoval do auta které bych měl tak jako zde mají někteří jen pro zábavu na běžný provoz si myslím že to za a) není praktické b) není to pohodlné c) není to ani moc estetické . Opravdu si sám sebe ani nedokážu představit jak bych se štrachal z tvrdé hluboké sedačky když mám kolikrát problém vylézt i z normální. Viděl jsem pár vozů kde byli sportovní pásy namontované podle mě dost divně za kotvicí body u zadních sedadel a tím bylo v podstatě znemožněno zadní sedadla používat. Ale můj názor co týče poutání se pásy není příliš relevantní protože já patřím mezi tu skupinu lidí které pásy v jakékoli formě obtěžují a téměř je nepoužívám.
 13. Však jsou ty světla vcelku decentní. Za mě palec nahoru. Kdysi jsem byl také odpůrcem denního svícení ale postupem času jsem svůj postoj přehodnotil a hlavní argument byla úspora a to jak neustálé kupování žárovek tak i drobná úspora na spotřebě PHM.
 14. Ráno jsem zastrčil 807 do garáže trochu jsem ji vyluxoval zkontroloval jsem náplně a dofouknul pneu. Trochu jsem si pohrával s myšlenkou na přezutí do letních kol ale ještě jsem to odložil. Před velikonocemi mám 4 dny dovču tak bych mohl dva dny věnovat přípravě na letní provoz. Chci opravit nátěr brzdičů, pořádně vyčistit interiér sundám potahy dám je vyprat atd. zkrátka takový ty věci na který je potřeba víc času než se běžně najde o víkendu.
 15. Jo koukal jsem na to. Přijde mi že ten klučík se sebeukájí prezentováním podobných výmyslů. Hlavně to co tam plkal tak mi přišlo jak když by ho zaskočili u nějaké lumpárny. Přece když si domluvím reportážní štáb od televize tak se buď domluvím co se mají ptát nebo se pořádně připravím abych věděl o čem do té TV plkám. No podle mě by se ta reportáž mohla brát maximálně tak jako nějaká zprávička že teda už i do naší kotliny se dostal přenosný aparát kterým se dají měřit jakési hodnoty. Ale způsob jak to měřil a poté vysvětloval jak by to měli měřit četníci byl docela komický. Navíc máme zde několik naskenovaných protokolů z ME že i po FAP off je možné projít měřením bez ztráty bodů. Takže co by asi takový přístroj mohl na ulici naměřit, a to jejich že by mohl i rukavicí nebo ubrouskem sáhnout do výfuku tak to si myslím že takové zjištění by těžko ustálo případné zveřejnění a další právní kroky kterými by se případný hříšník bránil.