Vena garážmistr

Uživatel
 • Content count

  1,206
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

About Vena garážmistr

 • ID uživatele 46567
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2006

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Horoušany
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

1,312 profile views
 1. Čočka je mi na kočku, mám z fabriky tmavší okno a ještě se chystám že tam dám folii aby nebylo vidět do kufru.
 2. Dnes odpoledne na semaforech v Broumarské mě předjela krásně modrá 406? na zadním okně klubová doména na řidičovo dveřích nápis FAKETAXI já odbočoval autobusem do leva.
 3. Zapomněl jsem podotknout že takového postupu se dopouštím u aut která neznám u auta které znám to klidně naleju na první pokus.
 4. Hele nevím osobně si s myšlenkou na kameru pohrávám, trochu víc mě v této realizaci ale brzdí nutnost instalace monitoru. Jeden z hlavních důvodů je že by se hodila ani ne tak při parkování ale při couvání k vleku když ho chci zapřáhnout. Na manévrování při parkování mi stačí zrcadla s podporou parkovacího asistenta.
 5. Osobně jsem teda olej vyměňoval také už na spoustě aut. Ale po pravdě nikdy mě nenapadlo přichystat si přesný objem náplně a ten zvrhnout do motoru a pak se divit že to na měrce ukazuje moc. Postupuji podobně jako ozzy56 akorát že naleju cca 3,5L a nestartuji ale nechám to dělat co to umí a začnu poklízet nářadí a po nějaké době zkontroluju hladinu a pokud je třeba tak doleju. Většinou to vychází tak že než poklidím nářadí tak má na 2-3 krát olej nalitý do vrchní půlky " pilníku " a po zkušenostech které jsem získal postupem času vím že mezi minimální hladinou a maximální hladinou je rozdíl litr oleje.
 6. JJ dá se říct že má lepší mundůr než opravdovej záchranář.
 7. Nebo motorek naklápění světel
 8. Měl jsem Berlingo s RHY s boschem. Když jsem ho kupoval mělo cca 150 při prodeji o 150 víc myslím si že bylo stočené tak o 100-150 takže reálně mohlo mít okolo toho půl míče kdyby se mi chtělo tak bych vyjmenoval vše co se dělalo ale ve zkratce. Na začátku komplet brzdy po cca roce rozvody a pak v průběhu doby jednou obložit brzdy tuším že tlumiče všechny a přední péra + horní uložení, čerpadlo v nádrži repase vstřiků. jinak vcelku jen spotřebák tj. filtry a řemen příslušenství a baterka. Myslím si že prachy které jsem do něj nacpal za tu dobu byli odpovídající. Kámoš měl xantii se stejným motorem od novoty a když ji rušil tak měla cca 650 tis a obrečel to rušil ji po nezaviněné nehodě kdy mu jeho dvorní mechanik řekl že by to dokázal dát dohromady ale že zkrátka to auto už má svoje a že už to nebude to co bývalo.
 9. StibTo: tohle auto už jsem taky viděl . Veverka: nevím přesně zahlídnul jsem ho zezadu .
 10. Jak jsme tady probíraly to polepení folií. Tak se mi do ruky dostal ceník folií od dobré firmy . A metr čtverečný tam u obyčejné folie začíná na cca 242 Kč lepší tzv. bubble free začíná na cca 300 Kč cena je za základní barvu tj. černá/ bílá v lesku, v matu je to o cca 120 Kč dražší barevná je také o cca 50-150 Kč dražší. K tomu je potřeba připočítat práci a pomocný materiál. A barevnou stálost uvádějí u Č/B 7 roků u barevných 5 roků. Takže polep auta z kvalitního materiálu se cenově přibližuje celolaku navíc stejně jako lakování je i polep třeba svěřit fachmanovi aby výsledek stál za vynaložené prostředky a troufnu si napsat že snadněji se sežene špičkový lakýrník než člověk který umí špičkově s folií těch lidí tady zase tolik není přece jen je to relativně mladá technologie.
 11. Některý ty RZ mi přijdou tak jako že majitel musí za každou cenu ukázat že na to má. A třeba měl i dobrej námět co tam nechat vytetovat ale jinej ho předběhnul tak prostě tam nase..e tohle to je tak blbý že to jinej nevymyslí ale já budu moct ukázat že na to mám. Dnes jsem zahlídnul světlý SUV DS7 77777
 12. Jednoduchá rada a myslím si že účinnější než každý rok mazat a čistit to lanko v bovdenu. Na ten háček jsem přivázal kus umělohmotného provázku (takový jako používají dlaždiči k vyměřování) na druhém konci jsem udělal očko a to očko jsem volně zasunul do spáry mezi světlo a tu příčku na které drží to originální odjišťování kapoty. Pokud ji dokážeš odemknout z kabiny tak tím provázkem ji odjistíš pokaždé. Funguje to druhou zimu excelentně.
 13. Mě vždycky zajímalo tyhle barevný výkřiky v palubce a tím spíš když jsou v lesku jak moc se to odráží v okně to musí přece vadit a zhoršovat výhled z vozu nebo se pletu?
 14. KoudaK: asi by se to nestalo kdyby by tu kondičku jeli jindy. Ale to je to kdyby. Ve zprávách jsem viděl obrázky z té vyprošťovačky a kloubouk dolů protože tam si chlapy mákly a nikdo si nedovede představit jak to muselo být náročné. Přece jen ty kluci se znají když ne osobně tak od vidění z různých zásahů nebo akcí. A tady přes tři hodiny makaly aby toho kluka dostali ven a stejně to bylo marný.
 15. Doufám že takhle zlej tejden se nebude opakovat. Snad tu smůlu tyhle dva hasiči vybrali na dlouhou dobu dopředu každej za tu svoji partu.