Vena garážmistr

Uživatel
 • Content count

  1,130
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

About Vena garážmistr

 • ID uživatele 46567
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2006

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Horoušany
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

1,204 profile views
 1. Tady mi to ukazuje něco kolem -10°C . Ráno ve 4 když jsem jel do roboty tak tu ukazovalo -11°C. Jsem zvědav na zítra.
 2. Malé plato máš na mysli to co se dává za třetí řadu? A roleta by pak byla k mání?
 3. No nevím asi někdo kdo jezdí často na hory by to využil, kdo bydlí na horách tak je spíš vybaven autem jiné kategorie aby nepotřeboval takovéhle drahé hračky. Osobně na hory nejezdím s bývalkou to bylo jednou ve stadiu přípravy že pojedeme ale na poslední chvíli omarodila malá takže se to zrušilo. Od té doby se mi tu někde válí řetězy kupované na berlingo na 14" kola budu je muset vyhrabat a asi je tady dám do placu třeba by je někdo upotřebil. Tuším že jsem je ani nezkoušel nasadit na sucho. Tak když člověk myslí že někde se to válí. Tak stačí zkusit první možnost kde by to mohlo být a ejhle jsou tam. V tabulce velikostí je uvedeno: 175-13 165-14 185/55-15 640-13 165/75-14 190/60-365 165/80-13 175/70-14 190/65-365 175/80-13 185/65-14 195/50-15 185/70-13 195/55-14 195/55-15 195/65-13 195/60-14 180/65-365 205/60-13 155-15 195/60-365 205/65-13 560-15 200/65-340 600-15 Chtěl jsem to vyfotit ale blýská se to tak jsem to předatlil.
 4. Si myslím že tahle oprava tu pixlu přežije bych to taky nechal tak.
 5. Péťo píšu že jsem to takhle slyšel ale jak to je v praxi že nevím protože na obědy teď ( do hospody) nechodím.
 6. Na proplacení to smluvní provozovně vydavatel bere většinou do 31.1 následujícího roku. Ale musel by jsi sehnat známého který je nejlépe majitel smluvní provozovny. V hospodě se údajně už nedá se stravenkama šmelit protože se to údajně poznamenává do EET jestli platba hotově, kartou nebo stravenkou. Já nevím od té doby co je EET jsem na obědě v hospodě nebyl.
 7. No tak zrovna automatická převodovka je věc kterou úplně s klidem oželím. Autoškolu jsem dělal na V3Sce . Na vojně jsem jezdil V3Skou pak jsem nějaký čas jezdil u SÚS a to byli pekáče jako Trambus, A30 K ( sklápěcí avie) s řazením pod volantem, Š1203, různé traktory a samohybné stroje. Pak jsem jezdil tahače návěsů Dafy, Scanie , Renaulty a všechny měli klasické řazení. Teď jezdím městské autobusy které mají všechny do jednoho automatické převodovky ano do městského provozu kde po cestě která z konečné do konečné trvá 15 minut zastavuju v 10 zastávkách po cestě mám x světelných křižovatek atd. tam je automat k nezaplacení. Ale u osobáku, dálkového nákladního auta nebo dálkového busu je to zbytečnost. Bohužel tak jako to bývalo v době kdy jsem jezdil náklaďáky že byla automatická převodovka za příplatek tak teď se situace v tomto segmentu otočila a za příplatek jsou manuální převodovky. A řeknu vám že já když se náhodou dostanu k tomu abych se svezl náklaďákem tak z toho ani nemám tu radost jakou jsem míval. Další věc jsou ty různí asistenti , tak to jsou věci na které si člověk snadno zvykne když je má v autě ale pak musí přeskočit do " nevybaveného " a je v ř..i jak Baťa s dřevákama, protože bez toho neumí jezdit. asistent rozjezdu do kopce k čemu? pokud se nerozjede člověk do kopce tak nemá za volantem co dělat, hlídání jízdy v pruhu pokud auto neudrží v pruhu nemá za volantem co dělat, nějaký ty brzdicí asitenti který samy začnou brzdit pokud má přijít rána zbytečnost protože řidič se má věnovat řízení , nebo parkovací asistent který auto zaparkuje sám k čemu pokud člověk neumí zaparkovat tak nemá za volantem co dělat. Možná že moje názory na tyhle věci jsou radikální ale já to tak beru. Samozřejmě že to je vývoj a ten asi nejde zastavit ale na druhou stranu podle mně tím jak vývoj postupuje dopředu tak degeneruje jiná oblast. Však se podívejte na to co jsou lidi schopní v autě všechno dělat, za dob kdy v autě nebyli tyhle všemožný blbosti se každý věnoval řízení a dneska už není takový problém telefonování za jízdy ale to že každej druhej čumí a patlá patlafon fotí se kde zrovna projíždí hned se tím chlubí na ksichtovníku atd. A pak najednou auta zastaví a bum a patlalista je hrne před sebou protože není ani schopnej v ten moment přepnout alespoň na poloviční výkon mozek aby se věnoval řízení.
 8. Tož tolik nechlastej. A nebudou se Ti klepat pastelky.
 9. No já znám jednoho magora kterej ač má dvě děti tak se v " péči " o auto neomezuje ale dost omezuje kohokoliv kdo by s ním chtěl někam jet a řekl bych že to hraničí až s nějakou nemocí. Když náhodou vyzvedává starší holku ze školy tak ji usadí do zadní sedačky a vezme jí boty a ty hodí do kufru aby mu neokopala interiér. A když náhodou někam veze celou rodinu tak pod dětský sedačky dává igelit který mu kreje i podlahu a stejně dětem bere boty.
 10. To byl některej z dílů Básníků. A ve finále se to přehouplo a na děcko zbyla sama Píšťalka. Péťa byl rychlejší.
 11. Jo něco takového bývá vždy průser. Štěstí bylo že dokázal ten svůj telefon vyštrachat. To že to je rok starý článek nic nemění na jeho významu.
 12. Franto však Weri 605 se vůbec nezmínila že by to nechtěla zaplatit Brácha dostal někdy cca 2 měsíce zpátky podobnej dopis, jestli si dobře vzpomínám tak to bylo něco ve smyslu náš technický prostředek (pevný radar na vjezdu do města) zaznamenal přestupek spáchaný vozidlem RZ které je registrováno na vaši osobu do XX dní zaplaťte XXX Kč a vše bude vyřešeno v případě že nezaplatíte do XX dní bude tento přestupek předán k řešení do správního řízení obci s rozšířenou působností místně příslušné vašemu bydlišti kde bude postupováno dle platných předpisů. A bylo tam vyčísleno kolik je sankce ve správním řízení + poplatek za řízení + bodové ohodnocení přestupku. Tuším že odpustek byl na 500 Kč a sankce ve správku začínala na 2000 Kč +500 za řízení + 2 body + čas strávený na úřadě. No myslím že každý soudruh svého štěstí strůjce. Dříve byli všechny pokuty od PČR spravované Celní správou potažmo Finančním úřadem a tam to bylo jednoduché v okamžiku kdy ti měl FÚ vyplatit jakoukoliv částku třeba vratku daně z příjmů apod. tak první bylo že ošacovali jestli u nich nemáš dluh a pokud tam dluh byl tak to co ti měli vrátit použili na umoření toho dluhu aniž by se ptali jestli ti to vadí nebo nevadí. Jak je to dnes nevím.
 13. Tak tady za včera a předvčera skoro slezlo to bílý z čeho maj radost tak maximálně haranti nebo na horách. Teď aktuálně teplota někde kolem 0 téměř bezvětří a to bílý se sype jak s korby náklaďáku. Tak už se to přestalo sypat. Ale klouže to jak mejdlo
 14. Aha Ty jsi se ptal na to samohasicí zařízení tak to nevím. Ale určitě by se to dalo vyhledat.
 15. Asi by fungovat mohl ale určitě v omezeném režimu tj. mohl by fungovat na učebně ale nemohl by fungovat při praktickém výcviku jízdy.