peter23p

Uživatel
 • Content count

  162
 • Joined

 • Last visited

About peter23p

 • ID uživatele 34726
 • Rank
  Pozorovatel

Profilové informace

 • Město
  Domaulice
 • Stát
  Česká republika
 1. Aktuální test hlavně pro toho kdo už omylem očistil sousední auto Tak pište skóre já 6 z 6 Autokvíz: poznejte auto pod sněhovou peřinou
 2. to je u té první verze klasická závada, já si objednal tlačítka na ebay za pár kaček. Stačí tu nabíječku rozebrat a pak jen přeletovat tlačítko. Jak jsem psal je tam velikost 6x6x8. Jedinej problém je že potřebuješ trojůhelníkový bit na šroubky, já koupil tu sadu u vietnamce. Tady máš video návod.
 3. na co zahynula? jestli na nefungující přepínač tak je to klasická závada těch prvních modelů, stačí rozebrat a vyměnit tlačítko je tam spínač 6x6x8. Taky jsem ho po 5 letech měnil.
 4. to neni vybitá baterie ale výpis minimální teploty z historie, mám to také tak :-)
 5. mám ty +50% ve verzi H4 už asi rok, řekl bych že svítí líp než Philips se zvýšenou účiností co jsem měl předtím, tátovy drží ty H7 long life ve fabii už asi rok a to předtím měnil prasklé žárovky co půl roku. Takže za mě doporučuju asi taky dokoupím nějaké do zásoby. Pro sebe nejspíše H4 Xenon efekt ty jsem ještě jediné nekupoval a rovnou vemu i jedny H7 LoLife do zásoby do fabie.
 6. každopádně náprava je relativně OK, sice trochu do A ale v rozumných mezích, to saxo v zádu jí má v horším stavu :-) co se týče disku tak to na fotce bude nějaké výrobní číslo, označení typu disku by mělo být ve tvaru např. 13 x 5J H2 x 20 a někdy je vyraženo i na vnitřní straně buď na dosedací ploše nebo častěji na lemu
 7. nechce se mi popisovat ET tak tady to máš vysvětleno http://www.pneumatiky.cz/info/znaceni-disku.html čím menší číslo ET tím více lezou kola z podběhů, správné číslo najdeš ve velkém techničáku a to porovnáš s číslem vyraženém na disku. Jestli si to dobře pamatuji tak by si tam měl mýt ET18 nebo 20 podle toho jak máš širokej disk.
 8. mluvím z vlastní zkušnosti, sám mám zimní na plecháčích s trochu jiným ET než letní a vzadu mezi kolo a podběh sotva strčím prst. Nahoře za kolem je nejméně místa protože podběh je šikmo. Mimochodem kdyby byly kola výrazně do A tak by o rameno ani nedřeli, rameno to Áčko právě způsobuje takže je v ose. Kola pak dřou právě nahoře o podběh kde je nejméně místa. U tebe to vypadá že dřou přímo o rameno to opravdu vypadá na 99% na špatné ET. Neměnil si i disky? I když je možné že je to jen gumama také mám zimní polaris a oproti letním ve stejném rozměru mají mohutnější boky takže jsou širší. Takže je možné že s letníma to ještě vyšlo ale se zimníma už ne.
 9. taky může mít nápravu ještě dobrou ale disky s velkým ET. Vyfoť auto zezadu ať je viďět jak moc máš kola do A. Pokud to takhle dře tak to musí bejt hodně výrazný.
 10. jj TRP-2 byla 75W a ETP-3 měla 100W a trochu jinej tvar. vtip byl ovšem vtom že ta 75W pájela v některejch situacích lépe a hlavně byla vyrobena z nějakého silnějšího plastu takže vydrží i pády na podlahu. Ale těmhle novejm bych moc nevěřil, rozhodně je to lepší koupě než nějaká no-name pájka z tržnice ale kvality těch starejch nedosahujou. Před pár lety jsme si s kamarádem koupily tu černou 100W ETP-3 s rychloupínáním oček a vzhledem k tomu že jsem zjistil že pájí hůře než stará TRP-2 sem jí někam zahrabal, on na té své používáním pak zničil to rychloupínání tak jsem mu jí v dílně předělal na šroubky a trochu se zlepšila.
 11. takže je to vlastně takové malé přenosné topení :-)
 12. To by byla největší chyba, to je totiž stará dobrá TRP2-73 sám mám doma dvě, jednu fungl novou ročník 82 :-). To co se dneska prodává jsou proti tomu šmejdy, už na praxi všichni kdo měli moderní pájky po nějaké době začaly po půdách u dědečků shánět tyhle staré, to je nezničitelný.
 13. ale já mluvím o modrém čidle pro budík, to ve skříni termostatu není to je přímo zboku zhruba uprostřed hlavy. Ve skříni termostatu je zelené čidlo pro ECU případně hnědé čidlo pro bitron pokud v autě je. I když nedávno tu bylo nafoceno auto kde byli čidla pro bitron a budík přehozená.
 14. jak jsi poznal že se přehřívá, vaří voda ven a nebo se ti jen zdá že teplota na budíku je moc vysoko? To že na 1.4 budík ukazuje provozní teplotu až ve 3/4 stupnice je normální, je to způsobeno že čidlo pro budík není umístěno v kapalině jak je běžné u jiných aut ale je přímo v hlavě která je více rozpálená než chladící voda.
 15. nemůže to být výpušťák a nebo je prostě chladič dělaný pro různé motorizace s rozdílným uspořádání hadic