odee

Uživatel
 • Content count

  2,526
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About odee

 • ID uživatele 34456
 • Rank
  Toto forum je můj domov
 • Birthday December 13

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 106
 • Rok výroby
  1999

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Modřice
 • Stát
  Česká republika
 1. Tenhle maník je extra třída, hodil to nejen přesně přes dvě místa, ale navíc jestě přes dva invalidy. A stál tam tak dlouho, že už měl za stěračem cedulky od ostrahy. Když jsem si vytahl mobil, že ho blejsknu, šel zrovna okolo mě nějaký další uvědomělý občan a hlásí: To je čů...rák, co?
 2. To Myšut: Tvé výhrady chápu, taky kdybych kupoval motor, preferoval bych nabídky, kde je možnost ho alespoň nastartovat, když už ne se s tím autem projet. Každopádně kupovat cokoli značně opotřebeného je vždycky risk, ne?!
 3. Dík moc, za radu, tomu se rovnou zkusím ozvat;-)
 4. Zdar klubáci, nějakou dobu sem se tu moc nevyskytoval, tak je na čase zase trochu otravovat s prosbou o radu. Moje malá černá krabička dospěla do stádia, kdy se její provozování stalo neudržitelným, od doby, co mám 406 jsem přenechal 106 bratrovi, kterej toho najezdil minimum, takže se zpravovalo jen to nejnutnější a kastle zatím pomalu shnila natolik, že je auto již více méně neopravitelné, takže řeším, co s ním dál... Karoserie je jednoznačně KO, prahy po celé délce prolezlé, a v zadu natolik, že se v místech uchycení zadní nápravy vydulo dno kufru nahoru a auto sedlo tak o 5cm níž. Ani bych o prodeji na díly neuvažoval, ale zadní náprava je od repase ve slušném stavu, motor a převodovka taky a navíc jsou na autě od loňska nové brzdy, poloosy a komplet uložení motoru. Nemám momentálně čas ani prostory,abych řešil rozebírání, takže auto musí pryč v celku. Je podle Vás reálné prodat ho v celku a příadně za kolik? (Nemám ani tucha, kolik si říct:-/ ) Předem díky za každou radu a názor.
 5. Čau draci dneska se neukážu, chtěl sem dojet ale mám fofry v nové práci, takže sem málo doma a moje malá peugeoťačka vzkazuje, že dnes mě nikam nepustí:-D
 6. To je taky možnost, jenže netuším, jak ověřit jestli je ko, měl jsem ho venku, důkladně sem ho očistil, prostrikl kontakty u konektoru, ale bohužel nemám možnost vyzkoušet jinej... dá se nějak vyzkoušet/změřit jestli funguje?
 7. Zdravím všechny, švagrovi nestartuje 306, baterka je Ok, startér točí, ale čerpadlo nejede a svíčky nedávají jiskru. Čerpadlo je ok, při napojení na přímo jede, svíčky a kabely jsou taky ok. Ten červenej vypínač motoru sme taky mačkali, pojistky v palubce i u motoru jsou ok. Když se auto zkouší startovat tak je pak chvilku slyšet sem tam cvakání někde okolo řj-nějaký relé? Co všechno může být příčina? Předem díky za postřehy.
 8. Tipl bych, že vím, kdo ADAC pošťouchl k tomuhle testu a zaplatil pár novinářů napříč evropou, aby se trošku připravilo prostředí vhodné pro pomalé a pečlivé zametání celé kauzy pod kobereček...
 9. Nahore je fajn, teplo a slunicko. Bude tu nekdo driv, nebo mam jet jeste na otocku dom?
 10. Mám ooobrovskou prosbu!!! Kdo by měl jakýkoli tip, kde sehnat jeté poloosy na mou S16, budu vděčný za echo, zatím se vrakáče ani inzeráty na webu nechytají (nepasují z žádné jiné motorizace) a chci zkusit všechny možnosti, než objednám nové. Předem moc díky všem za jakoukoli informaci.
 11. Dneska bych to měl stíhat taky, možná tam ale budu už dřív...
 12. Diky za info, podle popisu si asi neměnil planetární kola, ty jsou až uvnitř převodovky, ty jsi měnil asi ten kloub co potřebuji ja. Měnil jsi jen ten triangl? Já potřebuju sehnat celý ten kloub i s tím lůžkem...
 13. Sundali sme poloosu, tisícihran co jde do převodovky vypadá vpořádku, vůle v něm je, ale minimální. Vnitřní kloub na poloose je ale KO-byla tam praklá manžeta a vzhledem k tomu, že to auto již delší dobu nepoužívám, tak nevím, jak dlouho to tak bylo:-/, mysleli jsme, že bude třeba stačit vyměnit jen ten křížek, protože v těch jehličkových ložiskách pár jehliček už chybí a mají vůle jak prase, po vyčištění sme ale zjistili, že je zničené už i to lůžko, ve kterém ten křížek jezdí. takže to bude potřeba udělat celé. Doufám, že ten kloub seženu samostatně, měnit celou poloosu se mi nechce, homokineťák vypadá vpohodě, naprosto bez vůlí. No nic, jdu navštívit Jardův e-shop a budu se modlit.
 14. Jo a úplně stejné klepnuní se ozývá když pustím rychleji spojku, tak jak auto zabere, tak to klepne a trhne to řadící pákou...
 15. Ještě doplním jednu věc, které jsem si všimnul a to, že to bouchání při přejezdu hrbolů jde hodně do plynového pedálu, jako kdyby do něj někdo klepnul kladívkem, prostě to ve mně evokuje pocit, jako by motor byl někde kov na kov a na hrbech to při poskakování klepe.