P607Olda

Člen klubu
 • Content count

  13,415
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

About P607Olda

 • ID uživatele 2001
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Šumperk
 • Stát
  Česká republika
 1. Dá se koupit i samotná guma. Je třeba pohlídat, aby stěrač při ohýbání volně pružil. Jinak se změní na tuhý klacek a nedoléhá.
 2. Zámky lze všeobecně přeskládat na jiný klíč. Takže pokud se domluvíš u klíčaře - zámečníka a pokud se ti daří odendat víčko od auta, tak by to šlo. Případně z vrakáče sehnat jiné víčko a to nechat přeskládat.
 3. Kup přes inzerát nebo na vrakáči...
 4. Z Velehradu skok na restauraci Bunč, možný pěší výlet na rozhlednu Brdo, a taky hrad Buchlov. Uvedené lokality nejsou pohromadě, musí se to naplánovat, kde nechat auto a jak to zorganizovat.
 5. Kdysi jsme byli na Vysočině, Tři studně, rybník Sykovec. To už je 20 let. Ale bylo tam co hledáš, koupání, lesy. Taky jsem jezdil na Vranovskou přehradu, ale konkretní místo neporadím, jezdil jsem do tábora.
 6. Zkusil jsi? Až zkusíš, napiš zda jsi měl vystaráno. Ta slova " A máš vystaráno." znějí jako že je to maličkost a pouze nešika to nedovede. Opotřebené jsou i osičky, chybí tam materiál. Péra jsou hodně silná, takže sestavovat na přípravku. Opotřebené je i táhlo se zoubky. Za těch 800 ty práce s nejistým výsledkem nestojí. Pokud je umíš repasovat, tak je tady nabídni. Horší je to, že do ceny jde i 2x poštovné (cca 150 až 200), balení a cesta na poštu a v neposlední řadě tady platba za komerční inzerci zde (500 ročně). Takže ta "pomoc" se moc nevyplatí.
 7. Koupit nové, asi 800. Snažil jsem se to repasovat, ale nejde. Válečky jsou z moc tvrdého materiálu. Opotřebují se tak, že se přestanou otáčet a pak už nejsou kulaté, ale napůl ploché. A mají vůli na osičce, je vychozená osička i váleček. V tom mechanismu působí velmi velké síly, je to hodně namáhané, takže oprava - výměna za jiné (měkčí) válečky by stejně neměla cenu.
 8. Na 406 se nám rozsypal ten držák čelisti - to je ten dlouhý tenký čep, pružina a velká podložka. Zvuky byly hrozné. Jednalo se o bubnové brzdy.
 9. 607 už jdou pomalu do šrotu, to seženeš. Kdysi stály 680 za kus.
 10. - prodejní cena je dotovaná, takže se peníze musí někomu vzít, např. z rozpočtu na opravu silnic (?) - nabíjecí stanice i elektřina bude dotovaná, takže se peníze musí někomu vzít, např. zdražením elektriky všem obyvatelům - v současnosti je spotřební daň a DPH z benzínu asi 70 mld. Kč ročně, jak asi stát zareaguje na výpadek tohoto příjmu? - když se v autě bude topit/klimovat, tak se dojezd sníží, takže nás reálně čeká návrat k ježdění v kožichu, případně zpocení, abychom vůbec dojeli do cíle - mám osobní zkušenosti, v Johannesburgu mě na letiště doprovázek chlapík v elektrovozidle (já měl normálního Golfa, kterého jsem tam vrátil do půjčovny). On z auta vystoupil totálně zpocený a první hledal po letišti dobíjeci stanici...
 11. Napíšu pozdě, ale přeci: - vyfoť pořádně, takto je málo vidět, jaká ta kola vlastně jsou - další bod je zjistit značku, výrobce, tzn. zda jsou origo Peugeot, nebo ne. U neznačkových bývá výrobce vyznačen zezadu. - hledat na internetu, aukro, allego.pl, anebo na vrakáčích, ale nejprve musíš vědět, co hledáš - snaž se někde sehnat auto s těmi poklicemi (stojí v servise, nebo u supermarketu) a poklici si dobře vyfoť, prohlídni, co vlastně sháníš - pokud máš pochybnosti o objednání v Peugeotu, tak nejprve objednej jednu poklici a až pak ostatní - samozřejmě nespěchej, času máš dost - podle tohoto inzerátu http://www.auto-moto-bazar.cz/alu-kola-peugeot-807-olomoucky-kraj vypadá, že to jsou poklice jako na 607, ty jsou dost drahé, ale možná je seženeš na vrakáči
 12. 1. kde jsi doteď opravoval svého Peugeota - jsi s tím servisem spokojen? Já mám mnoho peugeotů (asi 16?) a dobrý servis mi je stíhá opravovat rychleji, než se kazí. Když koupím ojetého Peugeota, tak zezačátku se vychytají vady a pak už jezdí čím dál líp. 2. kazí se všechna auta, a v podstatě cena auta vyjadřuje jeho spolehlivost. Tzn. na ježdění kolem komína stačí auto za 30 až 50, ale jestli máš jezdit přes celou republiku, a případně s malými dětmi, tak je potřeba drahé, zánovní auto. Aneb mít záložní řešení, po republice mít známé, kdo pro mne přijede, kdo mě nechá přespat. 3. 807 se kazí stejně jako všechna ostatní auta, koncern (VW) případně Ford není taky žádná výhra. Pro představu o ceně, za 100 jsem koupil loni v létě 307 break v dobrém stavu, 100 t. najetých, r.v. 03, od kamaráda první majitel, čili pravdivé kilometry. A to jsem měl štěstí, to auto jsem měl zamluvené už 5 let. Motor bych do 807 volil asi raději nějaký osvědčený 2,0 HDi, protože 2,2 Hdi se nepředpokládaně zastavují (rozvody?), vlastní zkušenost.
 13. Dáno do bazaru.
 14. A jak to tedy dopadlo? 4 vstřiky vyměněny na záruku? Nádrž zkontrolována? A proč tam vlastně byly špony? Nějaká chyba v motoru - na záruku?
 15. Křelov 602 512 987, Bystročice 606 750 353. Přestrojení: Zábřeh Nečas 583 411 572, nebo Olomouc Fajt 724 271 220