oddie

Uživatel
 • Content count

  22,346
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  60

About oddie

 • ID uživatele 16
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu

Profilové informace

 • Město
  Praha
 • Stát
  Česká republika
 1. Leda ve vlhkých snech
 2. Ono už takhle je tam prd místo na manipulaci, natož natírat každé prkno zvlášť... Stejně to bude jen bezbarvým parketovým lakem, takže z toho nic prosvítat nebude.
 3. To mi tam zanechalo děťátko, abych věděl, jak to mám udělat
 4. Já tu odsávačku používám od loňska. Teď možná vyměním klasicky, protože budu vypouštět i převodovku, ale jinak už pod to potom nepolezu.
 5. Udělal jsem novou podlahu v chatce na zahrádce. Když už jsem loni udělal novou střechu a strop, tak mi ta 60 let stará podlaha z prken a trámků odněkud ze smetiště začala lézt krkem... Tak jsem nakoupil smrkové podlahovky, včera a dneska jsem to položil, a zítra mě čeká první vrstva nátěru.
 6. Upřímnou soustrast, já hledám 807 pro známé, a je to děs najít něco použitelného.
 7. Žes to nesek do výkupu a nepořídil něco jiného...
 8. Přívěs 1,3t může v klidu a legálně se samotným Bčkem tahat autem, které samo má celkovou do 2,2t a má zapsánu aspoň 1,3t kouli. Blahé paměti třeba 406 to splňovala s přehledem - tam šlo takhle tahat dokonce 1500kg pouze s B bez rozšíření. EDIT: schválně koukám do starých TP od různých 406, tam je to ještě trochu vtipnější v tom, že sedan i kombík má 1500kg kouli, ale omezenou celkovou hmotnost soupravy, takže se ten vlek nesmí tahat plně naloženým autem. Takže plně naložený sedan má 1950kg, ale soupravu jen 3150kg, kombík má 2075kg, ale soupravu jen 3250kg. Čili ten 1500kg vlek lze legálně tahat s obojím, i když součet celkovek auta a vleku by teoreticky přesáhl 3500. S tím by si policajt na cestě svým mozkovým myšlením neporadil zcela tutově
 9. Pěkný, to by se skoro vyplatil taxík... 80tis za opravy, to je teda palba, za to by se dalo ještě udělat auto i z toho třílitra, co mám doma.
 10. Buď je to fake, nebo ty odpovědi byly tak hustý, že tu diskuzi smázli, google cache jsem nezkoušel. Ale ty odpovědi by mohly být větší sranda než ten dotaz, proto jsem to letmo zkusil najít.
 11. Nejen hodně policistů se v tom neorientuje, viz opakující se bláboly o tom jak na přívěs na 750kg "musí" být E, což není pravda. Už asi milionkrát tu byly uvedeny i příslušné odkazy na příslušnou směrnici (EU - tzn. platící v celé EU!), kde je jasně uvedeno, že pokud hmotnost celé soupravy nepřesáhne 3500kg, limit 750kg na hmotnost vleku se neuplatňuje, tzn. např. se svým autem s celkovkou 2495kg a tažným na 1300kg mohu pouze s B bez E zcela legálně tahat přívěs o celkové 1000kg. Analogicky neplatí omezení na 750kg přívěsu u skupiny B96, kde lze tahat těžší přívěs až do limitu 4250kg celé soupravy. Celou soupravu 4250kg pak lze mít i pouze s B v kombinaci auto 3500kg + vlek 750kg, toto je jediný případ, kdy se u čistého B uplatní omezení přívěsu na 750kg - když souprava přesáhne 3,5t. Pokud vám na cestě policajt tvrdí něco jiného, nemá sebemenší smysl se s ním jakkoliv dohadovat či vůbec bavit, ať si to sepíše a pošle do správního. Tam stačí přijít se znalostí příslušné směrnice, úředníkovi sdělit, kde to přesně najde, pokud to sám neumí, a nechat si proplatit vzniklé náklady.
 12. Do 3.0 benzínu bys asi nacpal víc než těch 13, co chtějí za FAP. Už jen rozvody vyjdou dráž
 13. Pokud nepřesáhneš celkovou celé soupravy 3500 kg, nepotřebuješ B+E.
 14. Hele, tu diskuzi jsem zkoušel vygooglit, a nic, jestli to náhodou není fake
 15. Musí spínat oba brzdové přesně naráz. Vyzkoušej, nastartuj, vyjeď, nesmíš se celou dobu dotknout brzdy, a zkus jej. Podle mě bude do prvního šlápnutí na brzdu fungovat... Spínače jdou seřídit, je to trochu pakárna.