Midloch

Uživatel
 • Content count

  510
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Midloch

 • ID uživatele 12513
 • Rank
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2002

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Brno
 • Stát
  Česká republika
 1. To je hadice sání ve které by nějaký olejový film mohl být a není na závadu. Ta hadice je tlaková a olej by pouštět nějak výrazně neměla. Pokud ji sundáš a vyliješ z ní víc jak deci oleje tak hledej závadu v turbu. Píšeš 406, obrázek je z citroenu, jaký motor tam máš?
 2. Ta hadice je vedená normálně ale je překroucená.
 3. Výměník topení u 406 lze vyndat bez sundání palubovky. Ale ne od spolujezdce ale z levé strany od řidiče. Stačí sundat boční kryt středového tunelu a už ho uvidíš. Z torpeda k němu jde dvojice hliníkových trubek., Pro vyndání musíš demontovat výztuhu co drží palubku a hlavně spustit volantovou tyč.
 4. Já bych to tipoval na vadný regulátor ventilátoru. R.v. 2002 - to by jsi měl mít nezávislý regulátor umístěný v topení v ose auta pod přístojovkou. Není to část ventilátoru ale samostatná součástka. Ventilátor je jenom motor s vrtulí bez jiných regulačních prvků.
 5. Zadní tlumič výfuku na breaka nový i starý model je podle mě vzájemně zaměnitelný. Tvarově určitě. Například Bosal má tento výrobek pod číslem BS 190-289 určený jako náhradu za 1726HZ i za 1726P8. MTS má pod číslem 01.96360 rovněž oba modely. ASSO také. Jenom Walker má pro každé OE číslo samostatný výrobek WA 22703 vs. WA 22098. Já jsem teď na nový model objednával poláka pod číslem pro starý model a šel tam jak prdel na hrnec. Pokud tobě nesedí, bude nutné natočit střední část výfuku, tj. povolit objímku mezi katíkem a střední částí a po dopasování koncáku zase upevnit.
 6. Já na pístu vidím otisk ventilu.
 7. Předpokládám, že jde o věcí uvedené na jeho stránkách o autě - silentbloky motoru, přetěsnění ventilového víka a rozvody.
 8. Zkus se zorientovat tady. Je to z původního programu pro servisy Peugeot LASER. Např. utahovací momenty šroubů u V6 a postup jejich dotahování - zde. Je to EN ale pokud se porozhlédneš, myslím že najdeš i Peugeot LASER v češtině. Pro 406 je dostupná kniha z kolekce "Jak na to" ale V6 v ní není.
 9. Já to myslel v dobrém. Nechci se hádat. Jen dodám: 1 o nasákavosti té pěny vodou jsem vůbec nemluvil 2 že i u těch oken a dveří se má zevnitř dávat parozábrana a zvenku těsnění, právě kvuli vnikání vlhkosti do spáry (mezi pěnou a oknem/zdivem) 2 PUR pěna se dá aplikovat i jako lehká nadýchaná pěna s vynikající tepelnou izolací i jako tvrdá pochůzí stříkaná hydroizolace. Ta nadýchaná reaguje okamžitě, takže stříkací pistoli opouští opravdu jako pěna spíš sníh, naopak hydroizolace se stříká téměř v konzistenci medu a teprve potom se začíná rozpínat a tuhnout. V obou těchto případech se ale neaplikuje z této kartuše ale speciální stříkací pistolí.
 10. To není o nasákavosti nízkoexpanzní či běžné pěny. Mluvím kondenzaci vodních par mezi plechem a výplní. To je stejně jako když tu dutinu zabetonuješ. Mezi plechem a betonem to bude pořád vlhké. Leda bys tu dutinu zaplnil vazelínou pod tlakem, bez vzduchových kapes. Pak by v ní nebyl žádný vzduch a tudíž by tam němělo co kondenzovat.
 11. Hraješ si pěkně a vzal jsi to pěkně z gruntu. To se mi moc líbí. Ta červená základovka je suříková olejovka? Nebo něco novějšího na konstrukce? Jen škoda že jsi to zmastil tou PUR pěnou v dutinách. Ta vlhkost se do dutin dostane vždycky, protože kondenzace vodních par na ocelových stěnách funguje. Ta PUR pěna pouze tu vlhkost v té dutině bude krásně držet, takže dutiny budou ve vlhku pořád, místo aby byly vzdušné a rychle vysychaly. Když se podíváš na ty fotky podlahy před nátěrem, tak nejvíc je rez mezi dvěma plechy, tam kde bys řekl že se voda nedostane. Jenže ona se tam dostane ale nevyschne. Proto to tam shnije nejdřív.
 12. No z Tvého popisu P607Olda bych téměř uvěřil ve všemocnou schopnost zimních gum udržet auto na silnici. A to není dobře takhle vysvětlovat. Pokud by výrobci pneu šli Tvým příkladem s Carlingovými nazouváky, tak by životnost takových zimních gum v našich podmínkách byla kolik - 5000km? To by nikdo nekoupil, proto se takové zázračné gumy nedělají. Samozřejmě rozdíl mezi letní a zimní pneu tady je, jenže na ledu je rozdíl mezi letní a zimní pneu minimální ve srovnání s rozdílem v rychlosti jízdy. Podívej se např. na výklad http://www.bezpecnecesty.cz/cz/bezpecna-jizda-v-aute/brzdna-draha-a-rychlost. Pokud tomu můžu věřit, tak na sněhu je brzdná dráha z 50km/h - 35m na zimních a na letních o 8m více. Na ledě je z 30km/h brzdná dráha zimních pneu 57m a na letních o 11m více. To je samozřejmě první příklad, který jsem našel, protože jde i o hmotnost vozidla apod. Jinak řečeno, pokud pojedu na letních 30km/h tak zastavím na ledě na úplně stejné vzdálenosti jako když pojedu na zimních 35 km/h. Kdežto když pojedu 60km/h tak už brzdy možná nebudu potřebovat ať mám zimní nebo letní...
 13. Názor servisu, který dělá odhad pro pojišťovnu se může lišit od skutečných možností. Záleží jak moc je práh poškozený, z jakého je materiálu, jak je vyztužený apod. Mě podobnou promáčklinu na škodovce dělali přímo v lakovně, kde obvykle mají kontakty na ty lepší karosáře. Nabodovali v místě promáčkliny háky a za ně to vytáhli to do tvaru, který už je možné rozumně tmelit. Na youtube jsem viděl i vytahování prahu pomocí množství přísavek s tavným lepidlem ale jestli je reálná možnost, že tuhý práh jde takto vytáhnout to opravdu nevím. S ohledem na šetrnější způsob opravy těmi nabodovanými háky bych preferoval u nového auta tento způsob. K vyhřátí sice také dojde ale jde pouze o lokální místa. Zkus se poptat na možnosti opravy v místě bydliště u karosářů kteří se zabývají jen karosařinou nebo PDR metodami.
 14. Máš benzínový motor 1.8? Takže posilovač řízení i posilovač brzd jsou mechanickou záležitostí, která nemá s elektrikou co dělat. Ty přestanou fungovat když se netočí motor! Nebo vynechává tak že se sotva převaluje ale nevypne se úplně. To je dost zásadní pro možnost kde hledat. Vypnou se kontrolky na budíkách tak je to jiný elektrický okruh než v případě že vynechává motor. A v případě že vynechává motor tak může být ještě mechanický problém v dodávce paliva.
 15. Popisuješ že se vypne posilovač řízení - tomu rozumím. Jak se vypne plyn? To jako že šlapeš na plynový pedál a auto netáhne a když vyšlápneš spojku tak se otáčky nezvyšují, nebo spadnou na volnoběh? A motor běží dál? Nebo to můžeš popsat že motor začíná chcípat a pak se zase chytí? Jak se vypne brzda? I když vypneš motor tak dostatečný podtlak musí zůstat do několika sešlápnutí brzdového pedálu, takže brzda by měla fungovat nadále. Jak to myslíš s tou brzdou? Chyba může být buď v elektrice (ztráta kontaktu) nebo i v palivovém čerpadle nebo v přicpaném zpětném ventilu, který udržuje konstantní tlak na palivové rampě. Dělá to jen v zatáčce nebo i při jízdě do kopce?