Midloch

Uživatel
 • Content count

  525
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Midloch

 • ID uživatele 12513
 • Rank
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2002

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Brno
 • Stát
  Česká republika
 1. Tak ještě jinak, emisní předpisy už od euro I (1993), požadují po výrobci motorů prokazovat těsnost klikové skříně zkouškou. Ta zkouška probíhá v několika režimech. Určitě při volnoběhu bez zatížení motoru, při simulované rychlosti na brzdě při různém zatížení motoru a pro každý z těchto stavů musí být v klikové skříni tlak menší jak atmosferický= podtlak. Nevím jestli platí pro naftové motory ale pro benzín určitě. Osobně mám motor EW, který je známý v zimě zamrzáním odvětrání. To pak vyhází všechen olej měrkou. Odvětrání mám OK a když povolím víčko, tak zůstane na fleku a neodskakuje a neodfukuje. Na tachometru mám bambilion = moc . Marhew1: ještě mě napadá, u tohoto motoru je mezi ventily a víkem ventilů krycí plech. Máš ho tam nebo pod víčkem oleje vidíš rovnou na ventily?
 2. Já nemyslím podtlak tak velký, že ti to vcucne ruku. Když přiložíš papír na nalévací víko, tak se přisaje. Právě kvůli odvětrání karteru. Pokud by tam měl být přetlak, tak ti to teče nejenom kolem nalévacího víka ale i kolem všech gufer.
 3. Obecně pro motory platí, že na volnoběh by ve víku pro nalévání oleje by měl být podtlak. Pokud z něj fouká ven, netěsní pístní kroužky... Ověříš změřením komprese ve válcích.
 4. Biosložka v benzínu je líh. Ten nezasírá ale čistí a uvolňuje usazeniny. Pokud máš bordel v nádrži, tak ho ta biosložka uvolní. To je pravda. S tím souvisí i nedostatek benzínu v nádrži, v tom mále jsou ty usazeniny koncentrované, takže všechny je nataháš do vstřiků.
 5. Pokud jezdíš na LPG, tak nejčastější závady na přívodu benzínu mohou být dvě. Přidřené podávací čerpadlo, z důvodu malé rezervy benzínu v nádrži. Čerpadlo se benzínem chladí a udržovat v nádrži 3l je málo. Pokud udržuješ aspoň 1/4 nádrže, tak děláš dobře. LPG vstřiky umístěné před benzínovýma je znečistí parafinem. Stačí benzinové vstřiky vytáhnout a "vyprat" v ultrazvukové čističce. Pak je můžeš dát zpět. U tebe, pokud motor funguje stylem" "...jede dobře, zrazu nejede až nejede vůbec.", to vypadá spíš na přidřené čerpadlo.
 6. Vytáhnout palivovou rampu i se vstřikama a vyčistit od té vody co jsi tam nalil. Pak pustit do čerpadla v nádrži 12v a vytáhnout zbytek co je v nádrži. Složit, natankovat čistý benzín a možná aplikovat velfobin do nádrže nebo aspoň líh. Kapalina do ostřikovačů do -30 je totiž ředěná vodou víc jak z poloviny. Na to ti to nepojede. To že jsi to chrstnul do nádrže způsobilo, že čerpadlo dokázalo zvýšit tlak v palivové rampě a ty jsi ty dva km jel na zbytky benzínu co byly v railu. Pak už se to zředilo vodou a chcíplo. To jsou nápady tohleto!
 7. Tak našel jsem že pumpa má dávat podtlak v hodnotě -1,0 - -0,8 bar a to do 30 sec. Zde. Jen pro srovnání, u atmosferických motorů, které podtlakovou pumpu nemají a berou podtlak do posilovače ze sání, je na volnoběh přibližně -0,6 bar a při brždění motorem -0,8 bar. Podtlakové posilovače jsou stejné.
 8. To ukazuje na problém v přívodu paliva - palivové čerpadlo, benzinový filtr, regulátor tlaku, benzinové vstřiky. Začal bych změřením tlaku paliva jak při vypnutém motoru tak v otáčkách. Změříš normálním tlakoměrem na pneu. Na rampě se vstřikama je modrá čepička ventilku, odšroubuješ a měříš. Musí být 3.6 baru za běhu i při vypnutém motoru. Pokud je míň, je chyba v podávacím čerpadle, zaneseném filtru nebo regulátor tlaku nedrží tlak. Pokud je tlak dobrý, může být chyba ve vstřikách, které bych dal nejdřív vyčistit a proměřit.
 9. Čidlo tlaku mazání připoj na kostru, pak se rozsvítí.....
 10. Lihous: Zkus zastavit a silně stlačit brzdový pedál až na podlahu. Po této akci se při provozu nástup brzdového účinku výrazně zlepší. Ne až tak účinně jako při aktivaci brzdového asistenta ale zlepší.
 11. Já nejsem elektrikář, ale klasický olověný akumulátor má několik jasně definovaných závad. Ve Tvém případě podle popisu se ale nějak divně prolínají. První popisovaná závada - ztráta napětí akumulátoru přes noc. Večer ji nabiješ na 100%, po nabití měříš přes 13V a ráno má něco přes 8V bez jakéhokoliv jiného odběru - ztráta napětí je zcela jasně důkazem o vnitřním zkratu jednoho nebo více článků baterky. Prostě neudrží napětí. Dokonce jsi to zkoušel na dvou kouscích (stará /nová) a v obou případech stejný výsledek, přesto že jindy baterka vydrží i dva dny (teda ta stará). Na reklamaci akumulátor naládovali naplno, nechali ho v mrazu deset dní a pak k němu přišli a změřili 12.9V? Tak se ale nechová akumulátor který zkratuje! Druhá závada - ztráta kapacity. Někde jsem četl že vzníká sulfatací desek a ta probíhá hlavně za tepla. V Saudské Arábii prý nevydrží akumulátor v autě ani dva roky. Mám takový jeden doma. Stejný jako Tvůj, Varta Silver Dynamic 61Ah, ale ten můj jsem v roce 2006 koupil s autem. Nabiju ho a drží pořád přes 12.7V a to i několik týdnů, jedu na něm starou akuvrtačku, které odešla baterie a v pohodě. Občas ho dobiju a pořád drží. Ale jak ji dám do auta, tak se startérem neotočí. Nemá kapacitu. Pokud má akumulátor před startem dostatek napětí a neotočí starterem, tak buď je vadný stratér nebo akumulátor nemá kapacitu. Třetí závada - nestartuje za mrazu. Na dobře nabitý akumulátor nemá mráz vliv. V mrazu výrazně neztrácí kapacitu ani napětí. Starterem otočit musí. Pokud neotočí, nebyl nabitý, nebo nemá kapacitu. Další závady které mě napadají - praskl obal nebo v některém článku chybí elektrolyt. Ale nevím jestli to poznáš na obale. Dají se otevřít jednotlivé články ale to má vliv na záruku. No a pak jsou závady, které jsou kombinací a závislostí předešlých.
 12. Nazvy kamer TrueCam se shodují z názvem chipsetu od Ambarelly. Když připojíš kameru přes OTG k počítači a spustíš DirectUSB, tak ten program chip najde. Pokud ho najde, můžeš mu nasypat FW. Pokud ne, tak bude uvnitř chipset Novateku nebo zničený Ambarella.
 13. Aktualizoval jsi přes SD kartu? Možná bude někde dostupné řešení aktualizovat FW přes USB OTG kabelem. Mám kameru s čipem ambarela a pro zařízení s těmito čipy je dostupný program DirectUSB.
 14. No a jestli klepe zrovna v uložení stabilizátoru se dá jednoduše ověřit. Zespodu auta oběma rukama vezmeš tu tyč a cloumáš s ní nahoru dolu. Pokud ucítíš klepání, tak je velká vůle v uložení stabilizátoru .
 15. Č.3 je uložení stabilizátoru. Na to že to v tom vrže odkazuje Krtek 2 hned ve druhém příspěvku! Temto silentblok nejen že je častým zdrojem vrzání ale také je častým zdrojem klepání v zadní nápravě.