Midloch

Uživatel
 • Content count

  516
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Midloch

 • ID uživatele 12513
 • Rank
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2002

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Brno
 • Stát
  Česká republika
 1. Lihous: Zkus zastavit a silně stlačit brzdový pedál až na podlahu. Po této akci se při provozu nástup brzdového účinku výrazně zlepší. Ne až tak účinně jako při aktivaci brzdového asistenta ale zlepší.
 2. Já nejsem elektrikář, ale klasický olověný akumulátor má několik jasně definovaných závad. Ve Tvém případě podle popisu se ale nějak divně prolínají. První popisovaná závada - ztráta napětí akumulátoru přes noc. Večer ji nabiješ na 100%, po nabití měříš přes 13V a ráno má něco přes 8V bez jakéhokoliv jiného odběru - ztráta napětí je zcela jasně důkazem o vnitřním zkratu jednoho nebo více článků baterky. Prostě neudrží napětí. Dokonce jsi to zkoušel na dvou kouscích (stará /nová) a v obou případech stejný výsledek, přesto že jindy baterka vydrží i dva dny (teda ta stará). Na reklamaci akumulátor naládovali naplno, nechali ho v mrazu deset dní a pak k němu přišli a změřili 12.9V? Tak se ale nechová akumulátor který zkratuje! Druhá závada - ztráta kapacity. Někde jsem četl že vzníká sulfatací desek a ta probíhá hlavně za tepla. V Saudské Arábii prý nevydrží akumulátor v autě ani dva roky. Mám takový jeden doma. Stejný jako Tvůj, Varta Silver Dynamic 61Ah, ale ten můj jsem v roce 2006 koupil s autem. Nabiju ho a drží pořád přes 12.7V a to i několik týdnů, jedu na něm starou akuvrtačku, které odešla baterie a v pohodě. Občas ho dobiju a pořád drží. Ale jak ji dám do auta, tak se startérem neotočí. Nemá kapacitu. Pokud má akumulátor před startem dostatek napětí a neotočí starterem, tak buď je vadný stratér nebo akumulátor nemá kapacitu. Třetí závada - nestartuje za mrazu. Na dobře nabitý akumulátor nemá mráz vliv. V mrazu výrazně neztrácí kapacitu ani napětí. Starterem otočit musí. Pokud neotočí, nebyl nabitý, nebo nemá kapacitu. Další závady které mě napadají - praskl obal nebo v některém článku chybí elektrolyt. Ale nevím jestli to poznáš na obale. Dají se otevřít jednotlivé články ale to má vliv na záruku. No a pak jsou závady, které jsou kombinací a závislostí předešlých.
 3. Nazvy kamer TrueCam se shodují z názvem chipsetu od Ambarelly. Když připojíš kameru přes OTG k počítači a spustíš DirectUSB, tak ten program chip najde. Pokud ho najde, můžeš mu nasypat FW. Pokud ne, tak bude uvnitř chipset Novateku nebo zničený Ambarella.
 4. Aktualizoval jsi přes SD kartu? Možná bude někde dostupné řešení aktualizovat FW přes USB OTG kabelem. Mám kameru s čipem ambarela a pro zařízení s těmito čipy je dostupný program DirectUSB.
 5. No a jestli klepe zrovna v uložení stabilizátoru se dá jednoduše ověřit. Zespodu auta oběma rukama vezmeš tu tyč a cloumáš s ní nahoru dolu. Pokud ucítíš klepání, tak je velká vůle v uložení stabilizátoru .
 6. Č.3 je uložení stabilizátoru. Na to že to v tom vrže odkazuje Krtek 2 hned ve druhém příspěvku! Temto silentblok nejen že je častým zdrojem vrzání ale také je častým zdrojem klepání v zadní nápravě.
 7. To je hadice sání ve které by nějaký olejový film mohl být a není na závadu. Ta hadice je tlaková a olej by pouštět nějak výrazně neměla. Pokud ji sundáš a vyliješ z ní víc jak deci oleje tak hledej závadu v turbu. Píšeš 406, obrázek je z citroenu, jaký motor tam máš?
 8. Ta hadice je vedená normálně ale je překroucená.
 9. Výměník topení u 406 lze vyndat bez sundání palubovky. Ale ne od spolujezdce ale z levé strany od řidiče. Stačí sundat boční kryt středového tunelu a už ho uvidíš. Z torpeda k němu jde dvojice hliníkových trubek., Pro vyndání musíš demontovat výztuhu co drží palubku a hlavně spustit volantovou tyč.
 10. Já bych to tipoval na vadný regulátor ventilátoru. R.v. 2002 - to by jsi měl mít nezávislý regulátor umístěný v topení v ose auta pod přístojovkou. Není to část ventilátoru ale samostatná součástka. Ventilátor je jenom motor s vrtulí bez jiných regulačních prvků.
 11. Zadní tlumič výfuku na breaka nový i starý model je podle mě vzájemně zaměnitelný. Tvarově určitě. Například Bosal má tento výrobek pod číslem BS 190-289 určený jako náhradu za 1726HZ i za 1726P8. MTS má pod číslem 01.96360 rovněž oba modely. ASSO také. Jenom Walker má pro každé OE číslo samostatný výrobek WA 22703 vs. WA 22098. Já jsem teď na nový model objednával poláka pod číslem pro starý model a šel tam jak prdel na hrnec. Pokud tobě nesedí, bude nutné natočit střední část výfuku, tj. povolit objímku mezi katíkem a střední částí a po dopasování koncáku zase upevnit.
 12. Já na pístu vidím otisk ventilu.
 13. Předpokládám, že jde o věcí uvedené na jeho stránkách o autě - silentbloky motoru, přetěsnění ventilového víka a rozvody.
 14. Zkus se zorientovat tady. Je to z původního programu pro servisy Peugeot LASER. Např. utahovací momenty šroubů u V6 a postup jejich dotahování - zde. Je to EN ale pokud se porozhlédneš, myslím že najdeš i Peugeot LASER v češtině. Pro 406 je dostupná kniha z kolekce "Jak na to" ale V6 v ní není.
 15. Já to myslel v dobrém. Nechci se hádat. Jen dodám: 1 o nasákavosti té pěny vodou jsem vůbec nemluvil 2 že i u těch oken a dveří se má zevnitř dávat parozábrana a zvenku těsnění, právě kvuli vnikání vlhkosti do spáry (mezi pěnou a oknem/zdivem) 2 PUR pěna se dá aplikovat i jako lehká nadýchaná pěna s vynikající tepelnou izolací i jako tvrdá pochůzí stříkaná hydroizolace. Ta nadýchaná reaguje okamžitě, takže stříkací pistoli opouští opravdu jako pěna spíš sníh, naopak hydroizolace se stříká téměř v konzistenci medu a teprve potom se začíná rozpínat a tuhnout. V obou těchto případech se ale neaplikuje z této kartuše ale speciální stříkací pistolí.